Креп дайвінг: що за тканина?

Кількість тканин, що за останню пару десятків років з’явилися на ринку товарів, може здивувати не тільки починаючу швачку, але і професіонала з великим стажем. Здебільшого це штучні матеріали, які мають чітку спрямованість.

Наприклад, несучі в собі функцію поглинання тепла або світла, якщо інтер’єрна тканина, або ж володіють певними властивостями по регулюванню температур, вологості і т. д., якщо вона призначена для носіння. Що ж це за тканина «креп дайвінг», як з нею працювати?

Матеріал креп дайвінг: опис і склад тканини

Група тканин «креп» являє собою шовкові полотна, які мають дуже активну закрутку нитки, яка повернена і вліво, і вправо (вони чергуються), а також можуть володіти особливими переплетеннями, що робить їх дуже міцними.

З цієї категорії особливо відомими є крепдешин, креп-шифон і креп-сатин. Останній, якщо порівнювати його з звичайним сатином (атласом), виграє саме за рахунок підвищеної щільності, зниженої еластичності і динаміки. Крепові тканини добре всідаються, мають злегка шорстку поверхню, майже не мнуться, добре драпіруються (тобто утворюють складки).

  • Креп-дайвінг – маловідомий представник даної групи, який поєднує в собі плюси, як натурального шовкового крепу, так і вузькоспеціалізованого дайвінгу.

Класичний дайвінг – різновид трикотажу, тобто еластична, не мнеться і має тканина, яка, як можна здогадатися з назви, спочатку була орієнтована на спортивний одяг (в основному, для плавців). Вона добре зберігає задану форму, прекрасно підлаштовується під контури тіла (якщо використана для облягаючого силуету), володіє гладкою поверхнею, а також досить щільна. Крім того, у неї високий показник зносостійкості, вона не линяє, не схильна до усадки навіть при пранні в дуже високих температурах, і вкрай не вимоглива до догляду, легко очищається (можна прати навіть у прохолодній воді).

  • Креп-дайвінг, що увібрав в себе риси і крепу, і дайвінгу, більшу частину цих позитивних властивостей теж перейняв: він такий же еластичний, але міцність і щільність його підвищено завдяки введенню додаткових ниток з характерним для крепу переплетенням і кручені. При цьому у нього більш гладка, шовковиста поверхня, яка нагадує сатинову.
  • Склад тканини креп-дайвінг виглядає наступним чином: 65% припадає на еластан, 30% відводиться полиэстру, а решта 5% займають натуральні волокна, серед яких можуть бути і шовкові, що ріднять цей матеріал з кріпимо.

Креп-дайвінг відносять до групи микродайвинга, тобто досить тонких тканин, які використовуються для пошиття моделей «по фігурі», які не повинні відчуватися. Наприклад, із креп-дайвінгу часто роблять штани, боді, облягаючі сукні-футляри, різну гімнастичну одяг. На відміну від групи щільних дайвингов, представники якої можуть навіть тягнути фігуру, сховавши недоліки, креп-дайвінг більш легкий і тонкий, тому ефект корекції силуету буде незначним.

  • Безумовно, креп-дайвінг – тканина синтетична, і цінителям натуральних матеріалів не сподобається. Однак не можна сказати, що вона не дихає, оскільки в такому випадку її б не застосовували для пошиття спортивного одягу, яка повинна мати хороший повітрообмін.

Серед «звичайної» одягу, яка використовується для повсякденного носіння, можна зустріти яскраві вечірні і навіть буденні сукні, пошиті з креп-дайвінгу, оскільки він не тільки красиво облягає фігуру, але і чудово зберігає колір, скільки б прань не пережив. Крім того, фахівці стверджують, що креп-дайвінг добре тримає перфорацію, т. к. не кришиться, не загинається, не мнеться. Йому не потрібна додаткова підтримка у вигляді павутинки і т. п. матеріалів. Обробка на креп-дайвінгу, навіть найпростіша, завжди виглядає дуже виграшно, що і робить його частим гостем на модних показах. Особлива увага приділяється креп-дайвінгу в тандемі з сіткою.

Особливості догляду за тканиною креп дайвінг

Говорячи про характеристики даного матеріалу, потрібно згадати і кілька тонкощів догляду за ним. Як вже було сказано, креп-дайвінг легко прати, він добре переносить навіть високі температури, але варто все ж проявити до нього трохи уваги.

  • Намагайтеся частіше проводити прання на низьких температурах і робити це переважно вручну.
  • Гладити вироби з креп дайвінгу не обов’язково, якщо Ви добре їх віджали (руками), струснули і розвісили.
  • Не використовуйте відбілювачі та інші засоби для прання, що містять хлор.
  • Сушіть не під прямими сонячними променями, інакше це негативно позначиться на носкості тканини.

Відгуки про тканини креп дайвінг

Як і слід було очікувати, в більшості своїй цей матеріал оцінили люди, так чи інакше пов’язані з високими физнагрузками: як спортсмени, так і їх батьки, які розуміють, якою має бути хороша тренувальна одяг.

На побутовому рівні креп дайвінг не володіє тією ж популярністю, що і класичний трикотаж, оскільки не так активно поширений.

  • Юлія: Молодша донька займається гімнастикою, купальник їй шили з креп дайвінгу. По-перше, з цією тканиною легко працювати: не занадто сильно ковзає, не потребує обробки краю, не деформується в процесі. По-друге, сідає по фігурі відмінно, не розтягується по мірі шкарпетки. Ми отзанимались вже 2 сезони, купальник як новий, пошили ще 2, різних кольорів.
  • Анна: Купила собі для фітнесу майку і штани, виявилося, пошиті з креп дайвінгу. Дуже зручний, приємний матеріал: гарно виглядає, добре облягає, легко стирається. Не відчуваю особливої спеки в ньому, подумую про покупку коктейльної сукні для клубу такого ж типу.

Підводячи підсумок, потрібно ще раз відзначити, що креп дайвінг ближче до дайвінгу, ніж до крепу: він володіє тією ж еластичністю, але більш гладкий і міцний, відмінно носиться, не деформується. З такого матеріалу шиють переважно спортивні речі, однак на повсякденні жіночі сукні він теж відмінно підходить.

Залишити коментар