Крем від прищів на обличчі в аптеці

Як би хотілося постійно мати здорову, свіжу, чисту шкіру особи без єдиного прищика. Але ця проблема турбує багатьох людей: молодих і дорослих, дівчат і юнаків. При цьому вугровий висип може бути великою і заподіює масу незручностей, в тому числі і залишати після себе видимий слід.

Сучасні медики прийшли до єдиної думки, що поява прищів на обличчі варто вважати не просто косметичним дефектом, а конкретним захворюванням, яке провокують різні фактори. Найпростіше пояснення – відображення внутрішнього стану організму. Щоб знайти рішення, як позбутися від прищів і вугрової висипки, потрібно з’ясувати природу захворювання. Впливаючи на першопричину, ефективним буде і процес одужання.

Названо кілька основних причин появи прищиків на обличчі:

 • неправильний раціон харчування;
 • згубні звички;
 • гормональні зміни: пубертатний період, менструальний цикл у жінок, вагітність;
 • неправильний догляд за шкірою обличчя;
 • порушений ліпідний обмін;
 • ендокринні проблеми;
 • реакція організму на лікарські препарати, запахи та інші патогенні фактори.

Так як проблема досить добре вивчена, фармацевтичні компанії пропонують нам різні способи вирішення проблеми. Розглянемо кілька популярних аптечних засобів, які, на думку лікарів і відгуками споживачів досить ефективні. Всі вони мають приблизно однакові властивості, різняться хіба що видами активних речовин, призначенням, рекомендації до застосування. Ці препарати впливають на такі процеси:

 • знижують запалення;
 • зменшую утворення шкірного сала;
 • борються з бактеріями;
 • очищають вивідні протоки сальних залоз.

Тобто є дезінфікуючими, підсушуючими, загоюючими коштами місцевого використання.

Зинерит від прищів

Це засіб одне з найбільш розрекламованих. І похвальба його цілком виправдана. Із засобів прямого призначення цей препарат вважається одним із самих ефективних. З діючих речовин у ньому виділяють еритроміцин (антибіотик) і цинк. Щоправда, за такого складу часте застосування Зинерита не рекомендується, так як шкіра з часом звикає і перестає реагувати на антибіотики. У такому разі препарат рекомендовано використовувати дозовано, роблячи перерви між курсами терапії. Істотне протипоказання до застосування – алергічна реакція на речовини зі складу.

Зинерит від прищів має бактерицидну, в’яжучу і загоюючою дією. Продається у вигляді набору двох речовин, які перед застосуванням змішуються. Отриманим розчином необхідно користуватися щодня мінімум 10 днів. Наносити двічі на день, змивати не потрібно. Якщо запалення на обличчі рясне і сильне, то курс лікування може тривати 2-3 місяці. Пам’ятайте, засіб дуже сильне, не перестарайтеся, інакше Зинерит перестане допомагати.

Навіть при щоденному використанні препарату, однієї упаковки цілком вистачає на повний курс лікування.

Діфферін від прищів

Це засіб випускається у вигляді крему або гелю. Діюча речовина – адапален – синтетичний аналог ретиноєвої кислоти. Має протизапальну, себостатичну (зменшення жирності шкіри), комедонолитическим (видалення сальних пробок) дією.

Для сухої шкіри краще підійде крем для жирної – гелевий аналог. Серед побічних ефектів – пересушування, лущення шкірного покриву внаслідок тривалого застосування. Передозування може виявлятися м’язовими болями і судомами. Істотне протипоказання – індивідуальна непереносимість компонентів, алергічні реакції на дію препарату.

Наноситься засіб один раз в день на суху, очищену шкіру. Втирати речовина не потрібно. Краще користуватися перед сном. У разі незначних проявів вугрової висипки, може бути єдиним способом лікування, ефект від якого настає після мінімум місяці використання. Більш великі запалення рекомендовано лікувати комплексно (з використанням інших препаратів). Для закріплення ефекту від лікування, слід дотриматися тримісячний курс. У цей час не бажані тривалі сонячні ванни, відвідування соляріїв. Також слід на деякий час відмовитися від всіх косметичних і туалетних засобів по догляду за шкірою обличчя з підсушують ефектом.

Диференціації допомагає не тільки від прищів, але і чорних крапок. Використовується в якості основного пілінгу 2-3 рази в тиждень. Наносити слід дуже тонким шаром тільки на проблемні ділянки. Шкіру попередньо очищають і висушують. Видавлювати чорні крапки перед обробкою Дифференом не рекомендується. Через деякий час можуть з’явитися шкірний свербіж і лущення, що є природною реакцією.

Скінорен від прищів

Ще один засіб від прищів називається Скінорен. Діюча речовина – азелаїнова кислота, що забезпечує хороше очищення пор від сальних скупчень. Використовується в якості антибактерицидного (ефективно бореться з багатьма видами збудників), протизапальний засіб. Результат від лікування вже помітний після тритижневого курсу терапії.

З явних переваг варто виділити:

 • дбайливий терапевтичний догляд за шкірою особи (викликає менше сухості і роздратування);

 • не збільшує сприйнятливість шкірного покриву до впливу УФ;
 • є профілактичним засобом послеугревой пігментації шкіри.

Випускається у формі крему і гелю. Для чутливої шкіри краще підійде крем, але гель глибше проникає в епідермальні шари. Під час використання може відчуватися невелике печіння шкіри (від гелю трохи інтенсивніше).

Серед негативних факторів – поступове звикання шкіри до дії препарату, від того лікування перестає допомагати. Тому максимальний термін постійного використання – не більш трьох місяців. Невелику кількість крему (гелю) наносять на чисту суху шкіру щодня два рази на добу. Речовина потрібно злегка втерти в уражені ділянки обличчя.

Представлені аптечні препарати – це лише мала дещиця тих засобів, що застосовуються у боротьбі з прищами на обличчі. Дерматологи рекомендують перед початком лікування обов’язково проконсультуватися з фахівцем на предмет можливості застосування того або іншого засобу. А в деяких випадках бажано також мати пряме призначення лікаря.

Залишити коментар