Крейда для їжі: її шкода і користь, склад і яка краще

Сучасний спосіб життя дуже впливає на здоров’я людини. Все частіше можна зустріти людей, які страждають авітамінозом і недостатньою кількістю корисних речовин в організмі. Саме тому останнім часом великою популярністю користується крейда для їжі.

Хочеться крейди, що це означає?

Багато хто вважає потребу в крейді дуже дивним явищем, ненормальним для пересічного людського організму.

У побуті зазвичай бажання погризти крейду пов’язують з вагітними жінками, вони дійсно нерідко мають такі смакові пристрасті. Це обумовлено тим, що в період формування і росту плода жіночому організму потрібні подвійні порції вітамінів і мікроелементів.

Особливо важливо достатня кількість кальцію, який містить кусковий крейда для їжі. Він служить будівельним матеріалом для більшості тканин, нервових клітин, скелета, хрящових тканин, волосся, нігтів, внутрішніх органів та шкіри маленької людини.

Проте нестача кальцію може супроводжувати будь-якої людини, зазвичай вона характеризується наступними симптомами:

 • Ламке і тьмяне волосся;
 • Карієс, крихкість кісток (часті переломи);
 • Ламкі нігті, схильні до розшарування;
 • Тьмяний відтінок шкіри;
 • Втрата еластичності шкіри;
 • Судоми в м’язах;

Подібні стани характеризують виражене порушення кальцієвого обміну, впоратися з яким допоможе природна крейда для їжі.

З чого складається крейда

Склад крейди для їжі представлений комбінацією з неорганічних солей (карбонатів). Головним елементом подібних з’єднань вважається Ca(кальцій). Багато хто впевнені, що природний кусковий крейда – це ніщо інше, як відомий всім зі шкільної лави карбонат CaCO3.

Проте поглиблене вивчення даного питання дозволяє переконатися в тому, що крейда для їжі включає в себе й інші елементи таблиці Менделєєва:

 • Безумовно, окис кальцію займає практично половину компонентного складу речовини. Зміст СаО в мінералі доходить до 55%.
 • Другу позицію в списку складових займає вуглекислий газ CO2. Його частка у складі крейди часом досягає позначки в 43%.
 • Окис такого металу, як магній (MgO), займає дуже незначний обсяг, який зазвичай не перевищує значення 2%.
 • Кварцова складова впливає на щільність крейди для їжі у вигляді прямої пропорції. Чим більше SiO2 містить речовина, тим вище її щільність. Масова частка кварцу від загального обсягу часом доходить до 6%.
 • Al2O3 зовсім трохи поступається в об’ємному вмісті кварцовим включень. Загальний обсяг оксиду алюмінію в вапняної породи відповідає 4 %.

Іноді можна зустріти природний крейда з рожевим або навіть червонуватим відтінком. Такою особливістю порода має завдяки підвищеному вмісту оксидів заліза. У звичайному білому меле вміст Fe2O3 не перевищує порогу на 0,5 %.

Шкода і користь крейди при вживанні в їжу

Все більшу популярність набуває крейда кускова для їжі, шкода і користь даної речовини обговорюються фахівцями донині. Оцінити однозначно осадовий мінерал не представляється можливим, адже він має як негативний, так і позитивний вплив на людський організм.

Користь природної крейди для їжі полягає в наступному:

 1. Зміцнює крихкі кістки і служить профілактикою проти карієсу;
 2. Допомагає підтримувати здоров’я і красу волосся, нігтів, зубів і шкіри;
 3. У невеликих кількостях допомагає налагодити роботу травної системи;
 4. Забезпечує рухливість суглобів і еластичність м’язів;
 5. Сприяє правильній роботі серцево-судинної системи;
 6. Бере участь в обмінних процесах на міжклітинному рівні;
 7. Впливає на згортання крові на рівень гемоглобіну (опосередковано).

Негативний вплив смачна крейда для їжі виявляє лише при її надлишку в організмі.

Надмірне вживання кальцію призводить до таких побічних явищ:

 1. Підвищення згортання крові;
 2. Зниження міцності кісткової тканини і зубної емалі;
 3. Виникнення ризику захворювань ендокринної системи;
 4. Стенокардія;
 5. Зниження м’язового тонусу;
 6. Поява нирково-кам’яної хвороби;
 7. Підвищення кислотності шлункових соків, що сприяє розвитку хвороб шлунково-кишкового тракту (гастрит і виразка);
 8. Подагра;
 9. Кальциноз (відкладення солей Ca в тканинах внутрішніх органів).

Розмірковуючи про негативні наслідки вживання крейди для їжі, можна зробити висновок про те, що вони викликані кількістю і якістю споживаного мінералу.

Яка крейда краще для їжі

Люди з нестачею кальцію в організмі часто цікавляться, де купити крейда для їжі, який краще. Також вони займаються вивченням питання, який найсмачніший крейда для їжі.

При бажанні погризти кусковий крейда зазвичай на розум приходить шкільний крейда для дошки. Однак цей продукт не тільки не принесе користі, але і здатний заподіяти шкоду через наявність у ньому хімічних добавок. Такі речовини отруюють організм, що утворилися токсини порушують роботу внутрішніх органів і псують здоров’я в цілому.

Доведено, що шкільні крейди сушать дихальні шляхи, осідаючи на епітелії гортані. Також вони забивають судини, відбувається вапнування, яке призводить до збоїв у функціонуванні серцево — судинної системи.

Тверді частинки, які містить такий вид крейди, здатні подряпати емаль зуба, що неминуче призведе до карієсу. Аналогічно вони діють і на слизову рота, створюючи в ній мікроскопічні ранки, які непомітні для людського погляду. Ці тріщини — прямий шлях до появи запальних процесів і проникненню інфекції в організм.

Потрапляючи в шлунок, шкільний крейда викликає реакцію, схожу на процес гасіння. Такий крейда менш смачний порівняно з природним аналогом.

Тому краще придбати крейда для їжі в аптеці. Аптечний крейда для їжі відрізняється однорідним білосніжним кольором. Його поверхня гладка і чиста, повністю суха. Сам мел досить крихкий, але не розсипається. Цінителі крейди оцінять і смак такого продукту. Однак його головним достоїнством є стовідсоткова натуральність і користь.

Також поціновувачі вапняного ласощі нерідко замовляють крейда допомогою Інтернету. Тут особливу увагу варто приділити репутації фірми і відгуками покупців. При такому способі покупки дуже великий ризик придбання неякісного товару, який згодом може надати руйнівний вплив на організм.

Тим хто приділяє особливу увагу своєму здоров’ю, рекомендується придбати в додаток спеціальну харчову глину.

Крейда глина для їжі – кращий спосіб заповнити недолік кальцію і позбавити організм від шлаків і надлишку токсинів!

Відео: Крейда для їжі: все, що потрібно знати про харчові різновиди

Залишити коментар