Кращий захисник, подарований природою: камінь котяче око

Як виглядає натуральний камінь котяче око? Так зазвичай називають різновид кварцу — хризоберил, що пройшов через спеціальну обробку, після якої по його центру проявилася вузька, але чітка смуга сконцентрованого світла.

Ця смуга зміщується, коли оброблений кристал у вигляді кабошона повертають навколо своєї осі, як зіницю у кішки. Завдяки цьому ефекту камінь так і стали називати. У природі зустрічаються різні мінерали, які після обробки здатні виглядати схожим чином.

Проте без уточнення різновиди мінералу, просто «котячим оком», традиційно вважають одну з різновидів хризоберилу.

Крім нього візуальний ефект котячого ока виробляють турмалін, аквамарин, апатит, місячний камінь і скаполит. Але тільки хризоберил з них всіх має найбільшу твердість і тільки у нього найяскравіше проявляється світиться ефект.

Він зустрічається переважно в сірому, жовтому, зеленому і темно-коричневому кольорах. При цьому всі вони з золотистим відливом.

В скарбниці Великобританії зберігся котяче око, який важить більше трьохсот карат. Ця унікальна коштовність належала останньому з королів Канді — ланкійського держави на острові Шрі-Ланка. У 1886 році самоцвіт був подарований королеві Вікторії.

Крім кольору, кварцові кабошони також відрізняються один від одного ступенем вираженості сяючого ефекту і прозорості. Саме від цих властивостей залежить цінність виробу — чим яскравіше світіння і прозоріше кристал, тим воно дорожче.

Самоцвіти, що мають ефект котячого ока, різні племена і народи здавна використовували як захисні амулети. Особливо поклонялися таким кристалам адепти індуїстських астрологічних і містичних течій. Вони досі ведуть суперечки про те, як правильно потрібно носити цей самоцвіт в якості талісмана, так як різні школи досі відстоюють різні думки.

Серед ювелірів хризоберилловые кабошони придбали популярність тільки в кінці XIX століття, коли принц Британії Артур подарував кільце з котячим оком на честь заручин своїй нареченій.

З цього моменту почалася справжня істерія серед аристократів, і хризоберил, який раніше практично нікого не цікавив, став жахливо модним. Так почалися розробки його відомих родовищ та пошуки нових. Ціна на високоякісний кабошон з цього самоцвіту досягала на початку дев’ятнадцятого століття вісім тисяч доларів.

Справжній «котячий камінь» з хризоберилу з яскравим блиском коштує недешево. У нього ціна така ж, як у того ж розміру алмазу. Тому, якщо вам пропонують недорогий самоцвіт, то це, швидше за все, підробка. Але відрізнити справжній хризоберил від скляної імітації можна досить просто.

Натуральний мінерал дуже твердий. Його можна подряпати, на відміну від скла, тільки алмазом, рубіном або сапфіру. Сам він здатний зробити подряпини на склі. Також визначити його натуральність можна, помістивши в темряву. При відсутності світла справжній хризоберил світиться, як око живої кішки, і його блиск посилиться, якщо потерти його м’якою тканиною. Блиск ж підробки в такому випадку не змінюється.

Найбільший хризоберил зафіксували в 1828 році. Він важив вісім кілограмів.

Яке значення надають каменю котяче око?

Таємничий світ обробленого мінералу давно привертав увагу людей, тому, у результаті багатовікових спостережень йому стали приписувати різні цікаві властивості. Так, вважається, що він підсилює розсудливість і зберігає здоров’я. Зокрема, допомагає травленню, і навіть надає проносне дію.

Прикраси з ним рекомендують також одягати дітям, захищаючи від захворювань горла і дихальних органів, запобігаючи астму і пневмонію.

Літотерапевт стверджують, що всі кристали, що мають ефект світиться котячого ока, мають однакову дію. Тільки, залежно від кольору, ті чи інші цілющі властивості котячого очі збільшуються або зменшуються.

На Сході є повір’я, що перебирання чоток, виготовлених з цього самоцвіту, значно знижується нервове напруження, а деякі психічні захворювання відступають.

Також камінь котяче око може охороняти любов, захищати від зради, нападу ворогів.

Згідно думку екстрасенсів, мінерал має велике значення при роботі з горловий чакрою Вішудхою і допомагає очистити ауру свого власника.

Магічні властивості каменю котяче око і яким знаком зодіаку він підходить

Фахівці з біоенергетики стверджують, що самоцвіт приваблює до людини, яка його носить, взаємну любов, симпатію оточуючих, обдаровує його вірністю в дружбі і подружнього життя, позбавляє від мук ревнощів.

Крім того, мінерал є справжнім миротворцем. Він захищає власника від конфліктів, сприяє поліпшенню відносин в будинку і на роботі, залучити прихильне ставлення начальства.

Подарувавши прикраса з хризобериллом своєму найзапеклішому ворогу, незабаром ви можете знайти відданого друга.

Також самоцвіт сприяє безболісному проходженню молодих людей через труднощі перехідного віку і кращої їх адаптації у дорослому житті.

Астрологи вважають, що камінь котяче око підходить за гороскопом тим, кому довелося народитися під знаками Рака та Скорпіона. Ці люди повинні носити прикраси з самоцветом в чистому вигляді, окремо від інших каменів.

Взагалі цей вид кварцу може носити будь-який знак зодіаку, причому в поєднанні з іншими мінералами. Тим же, хто не довіряє гороскопом, біоенергетики та пов’язаним з цим явищем, варто спробувати чудове дію хризоберилу просто з інтересу, провести, так би мовити, експеримент.

Кому підходить кабошон з хризоберилу?

Враховуючи описані властивості, камінь котяче око підходить і тим, кому бракує сміливості і впевненості в собі. Він подарує їм спокій, щастя, удачу, мужність і чарівність, що, в свою чергу, приверне до їх особистості увагу оточення.

Як талісман хризоберил потрібно носити лекторам, дипломатам, артистам, художникам, музикантам і літераторам. Він пробудить у них натхнення, посилить таланти і наділить чарівністю, красномовством, а творчі пориви зробить успішними. У давнину прикраси з хризобериллом носили як амулети, що охороняють від злих духів, пристріту і навіть смерті. Вважалося, що вони ці кристали невидимими в бою своїх власників.

Магічні властивості кабошона з хризоберилу діють найсильніше, коли його носять персні з оправою з металів — сталі, золота і платини. При цьому дуже важливо, щоб мінерал торкався шкіри свого власника.

Як вибрати колір і як доглядати за кабошонами з хризоберилу?

Колір кристала потрібно вибирати в залежності від професії людини. Науковцям, педагогам і священнослужителям краще всього використовувати в якості свого талісмана жовті відтінки. Представникам влади і різним керівникам більше підійде золотисто-коричневий колір кристала.

Тим же, чия робота пов’язана з грошима потрібно віддати перевагу золотисто-зеленим. Для службовців і представників робочих професій стане прекрасним талісманом темно-зелений кристал.

Оскільки хризоберил є дуже твердим мінералом, його досить складно пошкодити. Але це не означає, що до нього можна ставитися недбало. Оброблений кристал слід захищати від різкого контрасту температур і дії кислот. Очищати найкраще, промиваючи в теплій мильній воді. Після миття треба обов’язково витерти м’якою тканиною.

Це посилить блиск кристала. Зберігати слід окремо від інших ювелірних прикрас, щоб не пошкодити їх.

Прислухайтеся до своїх камінчиках-талісманів, і вони будуть відповідати вам доброю порадою і захистом.

Залишити коментар