Кращі сорти огірків для теплиць з полікарбонату

Який огородник не мріє про свіжих огірках круглий рік? Ось тому любителі працювати на землі створюють всі умови для вирощування городніх культур: полив, висвітлення, регулювання температурного режиму. Залишається тільки визначитися з кращими сортами огірків для теплиць з полікарбонату – самого практичного матеріалу сучасного парника.

Визначаємося з вимогами

Агротехніка огірків вважається однією з найбільш складних, але в якості мешканця теплиць цей овоч все одно залишається найпопулярнішим. Для вирощування тепличних примірників необхідно враховувати:

 • терміни висадки;
 • час і частоту підживлень;
 • режим провітрювання та поливу;
 • особливості формування куща.

При заселенні» теплиці різними видами огірочків ці параметри повинні бути особливими.

Сорт або гібрид?

Найбільш відповідальним етапом при засаживании теплиці вважається вибір різновидів огірків. Здавалося б, що тут може бути важкого, адже існує близько 60 видів тепличних сортів! Однак у цьому питанні важливо уявляти собі кінцеву мету, тобто яку продукцію ми чекаємо на виході — гібрид або сорт?

Переваг у першого більше: урожайність хороша пристосованість і лежкість. Але при цьому — абсолютна непередбачуваність батьківських насіння і меншу кількість вітамінів. На упаковках насіння назва гібриду позначено кодом F1.

Сортові види безумовно виграють конкуренцію. По-перше, вони стійкі – «діти» будуть такими ж, як «батьки». По-друге, економічно вигідні (сорт дешевше гібрида), по-третє, смачні.

Призначення

Молоденькі зеленці використовуються в салати, але не підходять для соління на зиму: з часом перетворюються в «кашу». А ось ті, що потрібні для консервації, навряд чи згодяться для нарізки: їх шкірка дуже груба. Ось чому для салатів вирощують голландські гібриди з тонкою шкіркою і практично без насіння. Останні кілька років стало модним вирощувати вірменські огірки жовто-зеленого кольору і форми, що нагадує лимони.

 

Безсумнівним лідером в салатних різновидах вважаються сорти кущових огірків. Називають їх так із-за особливостей сходів: батоги всього близько 80 см (для порівняння: у звичних огірків вони рідко бувають менше 1 м), з двома відгалуженнями і невисокою врожайністю. Але ці зеленці спіють всього за 20 днів! До найбільш затребуваним відносять сорти «Малишок», «Коротун», «Малюк».

Терміни дозрівання

Існує три типи тепличних огірків за термінами плодоношення.

 1. Зимово-весняні сорту та їх гібриди: «Благовіст», «Естафета», «Хлопчик-мізинчик», «Тепличний», «Омелько F1», «Внучок F1» та ін. Ранні сорти огірків недовго плодоносять, але вони стійкі до негоди і спокійно переносять недолік сонця.
 2. Весняно-літні різновиди: «Кріспіна», «Геркулес», «Підмосковний вечір F1», «Спокуса F1» та ін. Вони дуже урожайні, невибагливі (правда, вимагають рясного поливу), стійкі до захворювань, але з працею переживають затінення.
 3. Літньо-осінні огірки: «Анюта», «Кураж», «Амур», «Гектор», «Мажор F1», «Шарж F1», голландські сорти та інші Представники цієї групи невибагливі і урожайні, відрізняються гарною схожістю і насиченим смаком.

Запилення

З шкільного курсу ботаніки нам відомо, що є рослини, які справляються з запиленням самостійно, а є такі, яким потрібні бджоли. Для захищеного грунту вони та інші комахи — небажані гості, тому насіння огірків для теплиці повинні бути тільки самоопыляемыми. Ідеальним сортом з цієї точки зору вважається «Гектор» (його квіти з’являються вже з зав’яззю), а також «Зозуля F1», «Кураж F1», «Турнір F1» і «Султан F1».

А якщо ви хочете виростити урожай огірків, опыленных бджолами? Вихід є: залучити в парник комах. Для цього квіти потрібно побризкати підсолодженою водою. Найбільш врожайними варіантами такої схеми вирощування визнані «Родничок F1», «Либелла F1». Але варто одразу продумати, як потім виганяти з парника виконали свою місію «помічників».

Що в підсумку?

У кожного зі згаданих гібридів і сортових видів є свої шанувальники. Всі різновиди, особливо перші, забезпечують непогані збори. Але все ж для полікарбонатній теплиці є кілька ідеальних «мешканців», які прихильно ставляться до такого «дому» і дають великий урожай:

 • «Мураха» — сорт ранніх огірочків з невеликими пагонами і витонченими зеленцями, всіяними апетитними горбиками
 • «Бидретта F1» — корнішонний гібрид, дуже смачний, але потребує запилення бджолами;
 • «Кураж F1» — стійкий до поганої погоди і найбільш поширених хвороб
 • «Маша F1» — ультраскоростиглі огірочки, не тільки дуже підходять для будь-яких салатів, але відмінно піддаються засолюванні;
 • «Суомі F1» — овочі з «нордичним характером», недоліків у них практично немає – чудовий вибір для міст середньої смуги

Підводячи риску під вищесказаним, можна сказати, що підібрати кращі сорти або гібриди огірків для теплиць з полікарбонату не так вже складно, якщо слідувати певним алгоритмом. Важливо визначитися з тим, що має вийти на виході і в який час року, а також врахувати умови конкретної теплиці. Від цього і буде залежати, яку різновид найпопулярніших овочів віддати перевагу.

Залишити коментар