Краплі в ніс сиалор

Нежить або риніт – одне з найбільш частих «хвороб», які трапляються у малюків, і, незважаючи на свою відносну простоту, одна з найбільш неприємних. Навіть лікування риніту у найменших має бути максимально легким і безпечним, але ефективним.

Тому молоді батьки старанно вивчають кожен медикамент, який імовірно може спрацювати. Наскільки ефективні краплі в ніс «Сиалор», як їх використовувати у малюків?

Краплі назальні «Сиалор»: загальний опис і інструкція

За маловідомим назвою, що з’явилися не так давно, ховається… звичайний Протаргол. Краплі в ніс «Сиалор» базуються на протеинате срібла – те ж речовині, що було активним компонентом радянських крапель від нежиті.

До складу цих препаратів практично однаковий, тому особливих відмінностей між ними немає. Головне завдання обох – знезараження слизової, тобто вони надають антисептичну дію. Крім того, відбувається захист природної мікрофлори слизової, а також зменшення вираженості набряку і роздратування.

  • Важливо зрозуміти, що «Сиалор» не сприяє припиненню відділення слизу з носових ходів, т. к. не впливає на кровообіг і не звужує судини (як це роблять Нафтизин і т. п. краплі). Даний препарат націлений на зняття запалення і усунення джерела проблеми, а не симптоматики.

З даної позиції (принципу дії) «Сиалор» для дітей значно безпечніше інших назальних крапель, оскільки він не підсушує ніжну слизову малюка і не атрофує її, не викликає роздратування, а також не дає ефекту звикання, коли через кілька днів медикамент виявляється марним.

Основні причини для використання крапель «Сиалор» у дітей:

  • у разі загострення риніту будь-якої етіології;
  • при розростанні аденоїдів;
  • з метою профілактики респіраторно-вірусних захворювань в період загострення епідемій;
  • під час процедури гігієнічної чистки носових ходів у немовлят.

«Сиалор» дозволений до застосування навіть у самих маленьких – немовлят, тобто не має вікових обмежень. Єдине, що тут грає роль дозування. У немовлят це всього 1 крапля в кожен носовий хід щодня. У дітей старшого віку кількість може доходити до 3-х крапель.

  • Перед тим, як скористатися «Сиалором», ніс бажано промити, видалити кірки і слиз (по можливості).
  • Якщо використовуються таблетки для розведення, їх змішують з розчинником прямо у флаконі, після чого його збовтують протягом 10 хвилин, щоб препарат повністю розійшовся.

Потрібно відзначити, що розкриті краплі потрібно використовувати за 30 днів, після чого їх утилізують. Те ж стосується таблеток, з яких батьки самі готують розчин — отримана рідина зберігається менше місяця. В упаковці ж вони (до відкриття) можуть лежати близько 2-х років.

Краплі «Сиалор» для дітей: відгуки педіатрів і батьків

Що стосується думки лікарів, то вони одностайно сходяться на думці про те, що в лікуванні дитячого риніту краплі «Сиалор» значно ефективніше і корисніше будь-якого Нафтизину і йому подібних, оскільки безпосередньо надають терапевтичну дію, а не просто усувають симптом.

 

Простий склад, в якому провідна скрипка – у протеїну срібла, робить цей препарат максимально безпечним навіть для самих чутливих дитячих організмів, тому, якщо необхідно щось придбати в аптеці для малюка з назальних крапель від нежиті, то це або Протаргол, або його вдосконалений російський аналог – краплі «Сиалор». Відгуки батьків теж позитивні.

  • Поліна: Короткий термін зберігання і вартість – єдині недоліки «Сиалора». Відразу скажу, що кажу про звичайний – не «Ріно»: той тільки для тимчасової зупинки нежитю годен. Звичайний же нагадує наш старий Протаргол, навіть колір такий же. Капала його і новонародженому, коли у нього стався нежить – закладеність пройшла за добу; і дворічному синові під час риніту. Впоралися з хворобою за 4 дні, але хочу зауважити, що після закапування соплі течуть ще активніше, тобто в цей час потрібно бути вдома і прибирати їх постійно.
  • Анна: Сиалор – той же Протаргол, тільки в іншому флаконі і його потрібно розводити. Боялася, що не впораюся, але особливих проблем з розчиненням таблетки не помітила. Капаємо дочки (3,5 року) кожен раз, коли починається застуда і активні соплі – за 2 дні позбавляємося і від них, і від постійних пчихів. Безпечно, просто і недорого!

Підводячи підсумок, потрібно сказати, що на фармацевтичному ринку існує препарат зі схожою назвою – «Сиалор Ріно»: краплі в ніс, які мають судинозвужувальну властивістю. Працюють на основі оксиметазоліну, випускаються набором порційних ампул. З метою лікування купувати їх немає сенсу, але для зупинки активних виділень з носа, на думку лікарів, це гідна заміна Нафтизину (з меншим числом побічних ефектів і не таким вираженим звиканням).

Залишити коментар