Краплі для очей «Левоміцетин»: інструкція по застосуванню

Очі – це не тільки дзеркало душі. За допомогою цих органів ми пізнаємо практично 90% інформації. На жаль, різні бактерії та інфекційні агенти можуть уражати слизову оболонку ока, провокуючи тим самим розвиток різних недуг. У більшості випадків на допомогу приходять краплі для очей «Левоміцетин».

Уважно вивчаємо анотацію

Левомицитиновые краплі для очей можна придбати, мабуть, в будь-якому аптечному пункті. Відпускається це фармакологічний засіб безрецептурних способом, однак попередньо краще проконсультуватися з офтальмологом. Незважаючи на те що ці краплі знайшли широке застосування в офтальмологічній медичній практиці, вони мають свої протипоказання і побічні ефекти. Це ми сьогодні з вами з’ясуємо.

Перед використанням будь-якого фармакологічного засобу завжди вивчайте інструкцію по застосуванню. Краплі для очей «Левоміцетин» відносяться до групи антибіотичних препаратів, що надають локальний вплив. Також це ліки зараховують до групи засобів широкого спектра дії. Краплі надають згубну дію на різні види бактерій і вірусів, які провокують розвиток запальних процесів та інфекційних хвороб очей.

Фармакологічні компанії випускають краплі в окремих флаконах, оснащених дозатором. Номінальний об’єм лікарського засобу становить 5 і 10 мл До складу цього препарату входять наступні активнодіючі речовини:

 • хлорамфенікол;
 • відфільтрована вода;
 • кислота борна.

Спектр дії «Левоміцетину» у формі офтальмологічних крапель досить широкий. Це фармакологічний засіб справляється з бактеріями, які не під силу іншим антибіотиків, зокрема:

 • гемофільної паличкою;
 • стрептококом;
 • ентеробактеріями деяких видів;
 • нейсериями;
 • мікоплазмами;
 • стафілококами;
 • рикетсіями і т. п.

Потрапляючи на слизові покриття очного яблука, краплі відразу ж починають діяти ефективно, пригнічуючи продукування білка патогенними мікроорганізмами. Крім безпосереднього впливу на слизуваті покриття, частина очних крапель проникає в системний кровотік.

Краплі «Левоміцетин»: за і проти

Незважаючи на те що це фармакологічний засіб можна придбати в найближчій аптеці, перед використанням потрібно заручитися підтримкою профільного лікаря. Згідно анотації, краплі «Левоміцетин» призначаються при наявності таких захворювань:

 • кон’юнктивіту;
 • кератиту;
 • блефарити;
 • кератокон’юнктивіту;
 • блефароконъюнктивита і т. п.

Також лікар може призначити це лікарський засіб, якщо інші фармакологічні препарати виявилися неефективними в лікуванні. Перелік показань, наведений вище, не можна вважати вичерпним з точки зору офтальмологів. Лікарі прописують очні краплі «Левоміцетин», коли інфекції або вірус виявляються чутливими до активнодействующим речовин, що входять в їх компонентний склад.

У ряді випадків використання описуваного фармакологічного засобу може бути не тільки неефективним, а й небезпечним. Так, застосовувати краплі «Левоміцетин» не рекомендується при наявності таких захворювань:

 • псоріазу;
 • недостатності печінкового типу;
 • розлади функції кровотворення;
 • в період виношування плоду;
 • дітям молодше чотирьох років;
 • під час лактації;
 • шкірних патологій, спровокованих грибковими мікроорганізмами.

Зрозуміло, що цей фармакологічний препарат не слід використовувати при підвищеній чутливості до чинного антибиотическому речовині.

Одразу ж після застосування крапель людина може втратити чіткість і контрастність зору. В такому разі на період лікування цим фармакологічним препаратом краще відмовитися від керування транспортними засобами, роботи зі складними механізмами і т. п. Це необхідно зробити в цілях власної безпеки.

Зворотна сторона медалі: поговоримо про побічні ефекти

Щоб ви не зіткнулися з таким неприємним явищем, як побічні ефекти, потрібно обов’язково погоджувати використання будь-яких фармакологічних препаратів з профільним лікарем, а також чітко дотримуватися дозування та тривалості курсу лікування. Перед застосуванням крапель «Левоміцетин» уважно вивчіть прикладену до препарату анотацію. Мета використання крапель – лікування, а не нанесення шкоди.

Як показує медична практика, застосування описуваного фармацевтичного засобу може спровокувати розвиток алергічної реакції, яка буде проявлятися свербінням і почервонінням слизового покриття очі. Деколи може відчуватися печіння. Застосовувати препарат без погодження з доктором більше 21 дня неприпустимо, оскільки можуть розвинутися ускладнені наслідки, зокрема, вторинна грибкова інфекція, анемія і лейкопенія.

Якщо під час використання «Левоміцетину» мала місце передозування, то очні яблука потрібно невідкладно промити відфільтрованої водою. Пам’ятайте, що систематичне порушення правил застосування крапель може обумовити процес погіршення зору, який, на щастя, звернемо.

Поговоримо про дітей

При наявності особливих показань лікар може прописати краплі для очей «Левоміцетин» і дітям. Тільки профільний і кваліфікований лікар зможе точно розрахувати дозування у відповідності з діагнозом, віком і фізіологічними особливостями дитини. Батьки повинні пам’ятати, що самолікування може зумовити розвиток ускладнень, які суттєво підірвуть імунітет і здоров’я дитини в цілому. Показання до застосування цього фармакологічного засобу для дітей такі ж, як і для дорослої людини. Виняток становлять дозування і тривалість лікування.

Думки фахівців з приводу питання, з якого віку можна використовувати описуване фармацевтичне засіб, розділилися. Деякі навіть вважають, що можна застосовувати краплі «Левоміцетин» для очей новонародженим. Якщо дитина страждає офтальмологічним недугою, то призначити точну і безпечну дозування зможе тільки лікар. Передозування загрожує тим, що антибіотичну речовину буде пригнічувати продукування білка, а це дуже небезпечно для здоров’я.

Також у малюків можуть виникати побічні ефекти у вигляді диспепсичних розладів і так званого сірого синдрому. Незбалансоване використання препарату може спровокувати порушення дихальних процесів і зниження субфебрильної температури, в результаті чого шкірні покриви набувають сіруватий відтінок.

Будь-яка анотація, прикладена до фармакологічного препарату, призначена для ознайомлення. Ви можете тільки розширити свій кругозор та ознайомитися з механізмом дії та побічними ефектами лікарського засобу. Використовувати інструкцію в якості керівництва до дії і гіда по самолікуванню ні в якому разі не можна, та й деколи така самодіяльність буває небезпечною. Пам’ятайте, що тільки профільний лікар може поставити діагноз і призначити правильне, ефективне і безпечне лікування. Будьте здорові!

Залишити коментар