Крапельниця при алкогольній інтоксикації на дому

Сьогодні існує безліч методів позбавлення від алкогольної залежності, починаючи від народних коштів і закінчуючи кодуванням. Однак вони не допоможуть, якщо потерпілий знаходиться в найсильнішому запої. Наркологи радять, перш ніж починати комплексну терапію, вивести з організму залишки етилового спирту. Зробити це допоможе крапельниця при алкогольній інтоксикації.

Це страшне слово «запій»

Випити трохи спиртного на свята або 30 грам червоного вина за вечерею – це цілком нормально і природно для людини. У малих дозах алкоголь не завдає шкоди організму і в якійсь мірі навіть корисний: розганяє кров по венах і сприяє апетиту.

Але коли пияцтво затягується, а встановлена доза з кожним разом тільки збільшується, приходить час бити тривогу. Частки етилового спирту осідають в організмі і викликають отруєння, що призводить до багатьох негативних наслідків. Саме це стан медики називають алкогольною інтоксикацією.

Позбутися від шкідливих часток розпаду самостійно не так вже й просто. Це тільки на ранніх стадіях залежності допомагають розчини марганцівки і такі таблетки, як «Алкозельцер». Але коли випивка вже замінила чашку ранкової кави, ці засоби не допомагають. Тут пора викликати нарколога.

Тільки кваліфікований лікар може визначити правильні методи лікування від запою, але в першу чергу при алкогольній інтоксикації він запропонує поставити крапельницю прямо на дому. Навіщо вдаватися до таких радикальних методів, коли можна скористатися таблетками? Насправді перевага крапельниць перед іншими засобами очевидно:

  • Лікарські засоби, введені безпосередньо у вену, швидше потрапляють у кров, а значить, час перебування етилового спирту в організмі скорочується.
  • До того ж досить часто прийняти таблетку для потерпілого не по силам: нападають страшенна нудота і блювання або пацієнт знаходиться в несвідомому стані. Крапельницю ж можна поставити практично при будь-яких умовах.
  • Складний склад розчину не просто допомагає вивести шкідливі речовини з організму і допомогти в роботі печінки, але і підтримує інші органи і системи.

Однак пам’ятайте: краще всього, якщо установкою крапельниці буде займатися досвідчений медичний працівник. Неправильно підібране засіб або введена голка можуть тільки ускладнити процес.

Що доктор прописав?

При виборі складу крапельниці лікар в першу чергу враховує наслідки, які були спричинені алкогольною інтоксикацією, і намагається їх усунути. Це можуть бути ліки, спрямовані на призупинення блювотного рефлексу, седативні препарати або засоби для підтримки печінки. Зупинимося на них докладніше:

  • При сильному отруєнні організму продуктами розпаду етилового спирту тканини і органи зазвичай страждають від нестачі рідини, внаслідок чого згущується кров. Глюкоза, «Гемодез» і сольовий розчин, змішані в певних пропорціях, допомагають заповнити прогалини і очистити тканини від надмірного припливу крові.

  • Спеціальні препарати, такі як Хлористий кальцій», «Панангін», «Дисоль» і «Інулін», призначені для нормалізації тиску і зняття навантаження з серцевого м’яза.
  • При окисленні спирту в організм виділяється його похідне – ацетальдегід, який блокує роботу більшості ферментів і порушує кислотно-лужний баланс. Щоб повернути ситуацію в колишнє русло, пацієнту ставиться крапельниця на основі розчину соди.
  • На завершальному етапі детоксикації використовують суспензії «Мафусол», «Унітіол», «Реамберін» і «Натрію тіосульфат». Речовини, що входять до їх складу, повинні вивести з організму залишки токсинів і допомогти позбавитися від ацидозу.

Крім звичайних лікарських засобів і розчинів, до складу крапельниці нерідко включають вітаміни — піридоксин, аскорбінову кислоту і тіамін.

У будь-якому випадку пам’ятайте, що займатися підбором оптимального складу крапельниці при алкогольній інтоксикації навіть при лікуванні пацієнта на дому повинен кваліфікований лікар-нарколог. Неправильне співвідношення компонентів і дозування можуть призвести до серйозних ускладнень, аж до летального результату.

На шляху до одужання

Якщо людина п’є не один день і навіть не два, а десять або п’ятнадцять, розраховувати на те, що одна крапельниця зніме всі негативні симптоми, не варто. Для виведення з тривалого запою знадобиться пройти цілий терапевтичний курс, який лікар рівномірно розподілить на кілька днів. Протягом усього шляху одужання розчин крапельниць періодично змінюється.

Що стосується загального числа таких ін’єкцій, то визначитися з них досить складно. В основному лікар завжди орієнтується на стан хворого і те, як швидко організм виводить токсини. Однак варто розуміти, що одного разу буде недостатньо за винятком випадків, коли людина просто отруївся неякісним випивкою.

До того ж велику частину роботи повинна проробити і сам пацієнт. По-перше, важливу роль грає настрій людини, бажання одужати і позбутися від алкоголю назавжди. По-друге, під час проведення процедур інтоксикації у вживанні будь-яких, навіть слабоалкогольних напоїв собі коханому доведеться відмовити.

Якщо вважати, що алкоголізм – це хвороба, а бажання вийти із запою – перша сходинка на довгому шляху до одужання, тоді крапельниця при інтоксикації організму – кращий помічник для досягнення поставлених цілей.

Залишити коментар