Кошенята і кішки Мейн-Кун: їх характер та догляд

В силу природних особливостей, представники породи Мейн Кун дуже великі, і навички змісту звичайної кішки вам не знадобиться. Кіт породи Мейн Кун дуже розумний, до того ж має міцне здоров’я як представник аборигенної породи. У своєму змісті доросла особина не доставляє великих клопотів, але їй ще треба вирости. А поки ви спостерігаєте маленького кошеняти, який вступає в самостійне життя у вас вдома.

Кошеня Мейн-Куна в будинку

Адаптаційний період маленького Мейн Куна, як правило, триває два місяці. Переїзд в новий будинок, нова обстановка і оточення є для кошеняти великим стресом. Він не тільки відірваний від власного прайду, в якому він почав своє життя, але і потрапив в абсолютно нову для нього середовище.

Безперечно, маленький кошеня виявляється у вас в будинку повністю щеплена самими сучасними вакцинами, пройшов курс дегельмінтизації, навчений найпростішим навичкам, але на грунті стресу при зміні середовища проживання в роботі його імунітету може статися збій. Про це потрібно пам’ятати і бути готовим допомогти кошеняті перенести адаптаційний період.

Безпека

Для кошеня Мейн Куна велику небезпеку становлять відкриті вікна, так як, хоч і маленький, він володіє розмірами і силою, порівнянної з дорослою кішкою. Є безліч сумних випадків, коли в азарті гри кошеня не помічає відкритого вікна і просто вистрибує. Це закінчується трагічно як на верхніх, так і на нижніх поверхах.

Звичайно, ви намагаєтеся завжди закривати вікна, і кошеня один на один з відкритим вікном не залишиться, але раз в рік і палка стріляє, вікно може бути відкрито гостем випадковим або вашою дитиною, двері в приміщення з відкритим вікном може відкрити протяг.

Та мало які зустрічаються випадки, краще застрахуватися від них. На пластикові вікна можна встановити спеціальні сітки «антикошка», вони цілком доступні. Слід звернути увагу на щільність і якість кріплень. Також на вікна слід встановити обмежувачі відкривання, як вже згадувалося, Мейн Куни дуже розумні кішки. Всі ці невеликі витрати вбережуть вас від біди. На дерев’яні вікна можна закріпити звичайну садову пластикову сітку.

Електропроводи

Для маленького кошеняти проводу представляють особливий інтерес в якості іграшки. Найнебезпечніший період – це коли у кошеняти змінюються зубки. Особливо небезпечними стануть тонкі не силові дроти подовжувача, їх ізоляція буде по зубах маленькому Мейн Куна. В будь-якому віці необхідно обмежувати кошеняті доступ до будь-яких, свободнолежащим проводів, які знаходяться під напругою. Дорослий кіт, як правило, не проявляє до них ніякого інтересу, але ж до дорослості ще багато часу.

Вільний вигул Мейн Куна

Мейн Куни зовсім неагресивні. Вони спочатку розташовані до всіх оточуючих і до людини, і в цьому, в деякій мірі, складається його біда. Кун не замислюється про те, що від іншої тварини або людини можна чекати якоїсь небезпеки. Тому ні в якому разі не допускайте того, щоб ваш кошеня залишався один на вулиці. Дорослий і вже звик до обстановки кіт не буде прагнути вискочити у відкриті двері, але для маленького кошеняти знаходження в новій для нього обстановці і з новими людьми – достатньо великий стрес.

По-справжньому звичним оточенням і «будинком» ваш будинок стане для нього приблизно через два місяці, тому в цей час необхідно дотримуватися уважність при відкриванні дверей, щоб цікавість Мейн Куна не спонукало його вискочити через них.

У перші місяці постарайтеся нікуди не вивозити вашого кошеняти. Він і так пережив переїзд, для нього дуже важливо освоїтися в новій обстановці, зрозуміти, що вона буде постійною, це його будинок, а господар – це ви.

Після того як кошеня приживеться, буде повністю вам довіряти, він зрозуміє, що куди б ви його з собою не возили, ви завжди повернете його додому. Вам часто хочеться носити кошеня на руках, а не в перенесенні, розрадити, приголубити маленький вовняної грудочку, але ситуації бувають різні.

Ви можете оступитись, впасти, або вас можуть штовхнути в натовпі або притиснути. Може трапитися всяке. Тому, якщо ви несете кошеня на руках, він повинен знаходитися в шлеї, кінець якої зафіксований на вашому одязі. У перенесенні кошеняті буде все-таки безпечніше, якою б великою не була спокуса поносити його на руках.

Створюємо умови для нового мешканця в вашому домі

Будиночок для кошеняти не обов’язково повинен бути палацом і коштувати стільки ж. Зручний і затишний будиночок можна зробити на будь-якої площі і в будь-якій квартирі. Основна умова – щоб у кошеняти була «нора» і «гора». «Нора» — це безпечне темне місце, важкодоступне для інших, з одним входом.

Це місце призначене для того, щоб кошеня міг сховатися від усіх і побути один. «Гора» — місце, що знаходиться якомога вище, і з точки зору вашого кошеняти – безпечне. Місце повинно відкривати хороший огляд, щоб лежачи на ньому, ваш кошеня міг поглядати на всіх зверхньо.

Проходи в обидва місця повинні бути зручними. Вже з перших місяців життя кошенят привчають, що вся меблі підрозділяється на хазяйську і котячу. Зі свого меблями він може робити все, що йому заманеться, а от хазяйська меблі – це табу. Тоді між вами виникне повне взаєморозуміння і проблем з обдертою меблями не буде.

Для кошеняти, особливо в період зростання дуже важливі когтеточки, так як висіння на пазурах, або їх точка – природно для Мейн Куна, і він буде реалізовувати свій інстинкт. Якщо у вас вдома будуть присутні спеціально обладнані для цього місця, то проблема изодранной меблів відпаде сама.

Туалет для кошеняти

Найкращим місцем для лотка буде санвузол або ванна кімната. Важливо також забезпечити кошеняті постійний і безперешкодний доступ: не закривати двері до кінця або вирізати в ній маленьку дверцята. Важливо: двері за розмірами повинна бути для середньої собаки, так як у двері для кішки, дорослий Мейн Кун не пролізе.

Лоток за розмірами повинен бути приблизно 40*80, з висотою бортів – 10 див. Куни дуже люблять копатися в лотку, тому для запобігання розбіжностей, з приводу викинутого з лотка наповнювача, краще всього набувати лоток з загнутими всередину краями. Міняти наповнювач необхідно раз на тиждень, частіше необов’язково, але при цьому видалення екскрементів і розрівнювання шару наповнювача має відбуватися щодня. Мейн Кун дуже охайний, тому, якщо лоток буде неубран, він сходить в інше, більш чисте місце. Сучасна промисловість, що займається випуском товарів для домашніх тварин, а саме кішок, ступнула далеко вперед. Сьогодні можна придбати автоматичний туалет, який буде самостійно прибирати продукти життєдіяльності вашого кота, і упаковувати їх у герметичні пакети. Вам залишається тільки періодично викидати їх.

Місце для годування та посуд

Як вже згадувалося раніше, порода Мейн Кун дуже велика, тому маленькі мисочки, призначені для звичайних кішок, їм не підійдуть. Миска під воду повинна бути як мінімум 30 см в діаметрі, і 10 см в глибину. Води в ній повинно бути не менше половини. Це обов’язково. Вода повинна змінюватися два рази в день. Для особливо ледачих котодержателей, існують спеціальні автопоїлки-фонтанчики з вбудованим фільтром. Для їжі краще всього підійдуть керамічні миски. Вони теж повинні бути великими, не менше 15 см в діаметрі, і не менше шести сантиметрів в глибину. Для сухого корму найкраще будуть металеві миски «для середніх собак» або автогодівниця.

Загалом, потрібна буде одна миска під воду, дві змінні під м’ясо, одна під сухий корм і дві змінні для кисломолочних продуктів. Місце для годування повинно бути вибрано так, щоб кошеняті в ньому було комфортно, він відчував себе в безпеці. Для більшої зручності і кота і господаря, таке місце, як правило, обладнають на кухні або сусідять з нею приміщенням.

Чим годувати Мейн Куна

Перший час для Мейн Куна обов’язковий сухий корм BOSCH SANABELLE з серії Bosch Sanabelle Hair & Skin, Bosch Sanabelle Grande, Bosch Sanabelle Kitten. Це корм останнього покоління і відноситься до корму преміум класу. Корм досить дорогий, але він того вартий. Він чудово задовольняє потреби кунів в мінералах і вітамінах, білку і кальцію. Після нього у кунів спостерігається нормальний стілець, і шерсть виглядає відмінно. Відкриту упаковку корму найкраще зберігати в спеціальному герметичному контейнері. Сухий корм повинен бути у кошеняти постійно, але обсяг його не повинен перевищувати добової норми.

М’ясо

Для гарного росту кошеняті необхідно сире м’ясо. Це яловичина, промороженная в морозильнику не менше трьох діб. Краще всього брати шматки товстого краю. Наріжте м’ясо на порції, розкладіть по пакетах і приберіть в морозилку. Розморожується воно природним шляхом. Розморожене м’ясо наріжте скибочками і дайте вихованцеві. Разова порція повинна бути такою, щоб кіт з’їв її за раз. Потім миску потрібно вимити і прибрати. Годувати м’ясом Мейн куна необхідно два рази в день, бажано в один і той же час.

Кисломолочні продукти

З цих продуктів коти воліють 2,5%-ний кефір. Він так само повинен перебувати у вільному доступі. Міняти його необхідно кожен вечір. Сільський сир можна давати, але тільки свіжий, і потроху, щоб не зіпсувався. Можна побалувати вихованця яєчним коктейлем, досить простим в приготуванні: яйця збиваються з вершками. На три яйця приблизно 70 гр. вершків. Давати один раз в день. Також можна дати вершкове масло або сир, натертий на крупній тертці. Каші Кашами годувати кота можна як періодично, так і постійно. Каші на молоці або курячому бульйоні. Порції не повинні бути великими. Давати найкраще в проміжках між годуваннями або замість ранкового м’яса. Консерви Паштетами можна замінювати ранкове годування м’ясом або давати в проміжках між основними годуваннями. Страви зі столу

В основному, у Мейн Кунів немає звички, просити їжу зі столу під час вашої трапези, але буває так, що кошеняті щось сподобається. Нічого страшного, якщо ви дасте йому шматочок сиру або ковбаси, але цим все і повинно обмежитися.

Здоров’я вашого кошеняти

Якщо у вас виникли підозри, що ваш вихованець нездоровий, в першу чергу телефонуйте заводчика. Метаболізм у кішок значно швидше, а тому і хвороба може розвиватися і протікати набагато швидше. Зволікання вкрай небезпечно. У будь-якому випадку заводчик краще знає, як вчинити, навіть якщо нічого страшного немає, краще підстрахуватися.

Ветеринар

Знайти хорошого ветеринара досить проблематично, але це потрібно зробити. Бажано, щоб ветеринар став постійним. Краще всього шукати лікаря по рекомендації від заводчика або інших любителів кунів. Лікаря необхідно шукати до того, як кошеняті потрібна кваліфікована допомога. Ідеальним варіантом стане кваліфікований лікар, який має венозний доступ до кошенят. Як господар, ви повинні навчитися робити різні ін’єкції своєму вихованцеві. Це нескладно і зовсім не страшно. Адже не будете ж ви кликати ветеринара кожен раз, як кошеняті потрібна укол.

Аптечка

Для вашого куненка повинна бути своя аптечка, яка заощадить вам купу нервів і часу, якщо з нею станеться лихо.

Деякі неприємності

Розлад стільця

Для кошеняти це може стати не просто неприємністю від зайвого з’їденого, але і сигналізувати про початок серйозної хвороби. Так що якщо ви спостерігаєте у куненка рідкий стілець, негайно звертайтеся до ветеринара або заводчика.

Чхання

Якщо ви помітили, що кошеня зачіхал, і разом з чханням у нього спостерігаються виділення з носа, то варто негайно звернутися до лікаря. Хоча все може бути набагато простіше, кошеня просто ткнувся носом в курний кут. Виділення з очей Виділення також можуть мати банальні причини, такі як, реакція на спалах або попадання пилу, а можуть носити і більш серйозний характер – бути ознакою вірусної інфекції. У будь-якому випадку ветеринар повинен бути повідомлений.

Підвищене слиновиділення і виразки у пащі

Знову ж він міг просто поранитися, коли гриз щось тверде, а може бути і починається кальцевироз. Повідомите ветеринара.

У будь-якому випадку, якщо ви помічаєте, що кошеняті некомфортно або погано в першу чергу звертайтеся до фахівця. Адже якщо ви завели кошеня, то тільки ви несете за нього відповідальність.

Подивіться відео про котів Мейн Кун, якого ви обрали своїм вихованцем.

Залишити коментар