Короткозорість: причини, лікування, профілактика

Короткозорість – це аномалія заломлюючої сили очного яблука, яка характеризується фокусуванням картинки зображення на сітківці ока, а перед нею. При короткозорості людина починає погано розрізняти віддалені предмети, однак, добре бачить те, що поруч. Також захворювання може характеризувати зорове стомлення, головний біль.

Чому з’являється короткозорість?

Перша причина цього захворювання – людина не дотримується правил особистої гігієни і не дбає про свій зір.

Поширені причини погіршення зору:

 • робота за комп’ютером без перерви для відпочинку через кожні 30 хвилин;
 • сон з макіяжем;
 • знаходження в погано освітленій кімнаті;
 • прийняття лікарських засобів;
 • неправильне носіння окулярів.

Міопія з’являється тоді, коли м’язи напружуються очі занадто для того, щоб сфокусувати погляд. Через якийсь час навантаження м’язи слабшають, і зосередити погляд стає важче, і після цього зображення стає нечітким.

Як відновити зір при короткозорості

Окуляри або контактні лінзи є самим доступним та відомим для поліпшення зору способом. Правильно підібрані окуляри прибирають незручності, пов’язані з порушенням функції. Однак носіння лінз-мінусовок при короткозорості позбавляє від симптомів, але не усуває їх. Це величезний мінус очкової корекції. Офтальмологи стверджують, що окуляри не тільки виправляють зір, а також сприяють його погіршення.

Це відбувається з-за того, що очні м’язи при носінні окулярів відпочивають, вся робота фактично відбувається очками. Очі розслабляються, їх поперечні м’язи напружуються, що веде до погіршення зору. Щоб зупинити процес, достатньо виконувати специфічний комплекс.

Гімнастика для очей при короткозорості:

 1. Швидко бігайте очима в сторони одну або дві хвилини;
 2. Встаньте. Подивіться вдалину, фокусуючи зір на певному об’єкті 4-5 секунд. Праву руку потім витягніть вперед з піднятим догори вказівним пальцем і на нього переведіть погляд, після змініть руку. Повторіть вправу 12 разів;
 3. Очі на кілька секунд замружте, потім різко відкрийте. Повторіть 10 разів;
 4. Закрийте очі і під повіки прикладіть подушечки пальців, по черзі натискайте ними. Повторіть 10 разів;
 5. По черзі дивіться вниз і вгору, а також відводите очі вгору на максимум і вниз. Зробіть 15 повторень;
 6. Наклейте на вікно маленький папірець. По черзі Переводите погляд з наклейки у вікні на предмет, який знаходиться за вікном. Він повинен знаходитися на одній лінії з очима. Зробіть 5 повторень;
 7. Обертайте очима по колу в одну сторону, потім в іншу. Повторіть 8 разів;
 8. Підніміть руку з піднятим вказівним пальцем, який повинен розташовуватися напроти носа і дивіться вгору, потім повільно опускайте руку вниз. Повторіть 10 разів.

Помилкова короткозорість

Цей симптом є практичним порушенням акомодації, яке провокується надмірним напруженням м’язів ока. Завдяки дослідженням медиків виявлено.

Що приблизно 20% дітей страждають неправдивої міопією.

Вона може навіть викликати небажану зміну психічного стану: дитина стає дратівливою, має проблеми з навчанням. Часто батьки дане поведінка розцінюють як вікову перебудову.

Тривалість даного захворювання може тривати від декількох місяців до декількох років. Якщо не лікувати короткозорість, вона переросте з помилкової в справжню.

Крім головних симптомів помилкова міопія провокується такими проявами:

 • погіршення настрою;
 • напади мігрені;
 • емоційна перебудова;
 • вегетосудинна дистонія.

Лікування короткозорості

Лазерна корекція. Даний метод призначений для виправлення патології зору шляхом виправлення кривизни зовнішньої поверхні очної рогівки.

До переваг даного методу відноситься:

 • оперативність процедури, яка триває від 15 до 30 хвилин;
 • вона безболісна;
 • її результати виявляються вже через декілька днів.

Сучасні методи медицини дозволяють відновити зір лазером без накладення швів. Однак така процедура показана далеко не всім. Її можна використовувати особам, які досягли 18 років.

Крім того, корекції зору лазером не рекомендується при таких недугах:

 • діабет;
 • захворювання щитовидної залози;
 • психічні розлади;
 • ревматизм;
 • рак;
 • СНІД;
 • а також вагітність і годування груддю.

Навіть незважаючи на позитивну рекламу, слід визнати – у лазерної корекції є і мінуси.

Кришталик ока стає чутливим після операції, тому після неї потрібно уникати перенапруження, що контролювати досить складно. Заборонено колишнім пацієнтам займатися спортом, важкою фізичною працею, до органів зору необхідно ставитися дуже дбайливо. Для корекції короткозорості застосовуються як медикаменти, так і спеціальні вправи.

Лікарі виписують пацієнту очні краплі, що сприяють розслабленню м’язів ока. Також призначається курс прийому вітамінів.

Особливі окуляри багатофакторного впливу на органи зору розслаблюють цилиарные м’язи очного яблука і усувають спазм акомодації. Крім спеціальних методик лікування важливо загальна будова організму. Регулярно займайтеся спортом і харчуйтеся правильно, щоб закріпити терапевтичний ефект.

Короткозорість відноситься до зору «мінус» або «плюс»?

Однозначно короткозорість – це мінус.

Вона має кілька стадій розвитку:

 • слабка – до 3 діоптрій;
 • середня – до -6;
 • сильна – до -15.

При захворюванні виписуються очки на «мінус» або лінзи.

Люди можуть вибрати або окуляри з увігнутими лінзами, або самі лінзи необхідної форми. Чим сильніше короткозорість, тим більше число діоптрій потрібно вибирати для окулярів.

При короткозорості зверніться до лікаря, який правильно випише вам окуляри для поліпшення зору. Для профілактики повинна проводитися щомісячна діагностика короткозорості у офтальмолога.

Залишити коментар