Коротка вуздечка крайньої плоті у чоловіків

Жінки кажуть, що чоловікам простіше. Їм не потрібно народжувати, ніяких запальних захворювань статевих органів у них немає. Та й взагалі життя безтурботне. Це не так.

Чималий відсоток представників протилежної статі стикається з такою проблемою, як коротка вуздечка у чоловіків. Що це за недуга, як його лікувати? Про це йтиметься в сьогоднішній статті.

Коротка вуздечка — патологія або захворювання?

Між головкою і тілом статевого органу чоловіка є складка шкіри, яка і називається вуздечкою. У цьому місці зосереджено безліч нервових закінчень, проходить великий кровоносну судину. Вуздечка відповідає за повноцінне розкриття головки під час ерекції.

Коротка вуздечка крайньої плоті – це патологія, яка є вродженою. Чоловік в період статевого дозрівання може відразу визначити у себе цей невеликий дефект. Під час ерекції шкіра повинна натягатися і не доставляти жодних дискомфортних відчуттів. В іншому випадку потрібно звернутися за допомогою до уролога. Симптоматика патології інтимної

Коротка вуздечка члена в буденному житті не доставляє дискомфортних відчуттів. Навіть при мастурбації чоловік може не виявити таку патологію. Вона проявляється під час статевого акту.

Кожен чоловік може самостійно перевірити стан вуздечки. Для цього достатньо натиснути крайню плоть статевого органу. У нормальному положенні це робиться без проблем і будь-яких відчуттів. При короткій вуздечці виконати таку дію практично неможливо.

Коротка вуздечка статевого органу характеризується такими симптомами, як:

 • больові відчуття під час ерекції і статевого акту;
 • розтріскування шкіри крайньої плоті;
 • опущення голівки під час ерекції.

Дискомфортні і больові відчуття можуть мати різну інтенсивність. Все залежить від масштабу розвитку патології. Чоловікам не потрібно соромитися, а відразу ж слід звернутися за допомогою до уролога. Сучасна медицина пропонує абсолютно безболісне і ефективне лікування цієї патології за допомогою хірургічного втручання.

Операція: бути чи не бути?

Представники сильної половини людства, які зіткнулися з описуваної проблемою, не поспішають до лікаря. Найчастіше це питання викликає ніяковість. Чоловік не може визнати свою неповноцінність і статеве безсилля.

Відкиньте сумніви в сторону. Чим швидше ви зробите операцію, тим швидше повернутися до повноцінного інтимного життя. Не потрібно бродити по просторах глобальної мережі в пошуках відповіді на питання, як розтягнути вуздечку крайньої плоті. Краще йдіть до уролога.

Якщо чоловік відмовляється йти до лікаря, то з часом можуть розвинутися ускладнені наслідки, зокрема:

 • імпотенція;
 • запальні процеси;
 • кровотеча;
 • попадання інфекції;
 • передчасна еякуляція.

Імпотенція – серйозна проблема. Із-за постійних болів при ерекції і статевому акті у чоловіка з’являються проблеми не тільки на фізичному, але і на психоемоційному рівні. У такому разі повернутися до повноцінного сексуального життя буде дуже складно. Потрібна тривала реабілітація та допомога психотерапевта.

Для діагностування короткої вуздечки статевого чоловічого органа проходити повномасштабне обстеження не потрібно. При візуальному огляді лікар зможе виявити проблему. Звичайно, перед операцією пацієнту потрібно буде здати загальні аналізи.

Види хірургічного втручання

Найпоширеніший спосіб лікування короткої вуздечки – це френулопластика. Проводиться таке хірургічне втручання під впливом місцевих анестезуючих засобів протягом 15-20 хвилин. Вуздечка розсікається, при цьому потрібно перев’язати кровоносні судини.

В медичній практиці для лікування цієї проблеми використовується френулопластика Z-подібного типу. У цьому випадку розсічення на вуздечці робиться з двох сторін у вигляді трикутників, які зшиваються таким чином, щоб при натягуванні не відчувати болю і дискомфорту. До такого типу хірургічного втручання лікарі-урологи вдаються тільки після діагностування гіперчутливості головки статевого органу. Це безпосередньо пов’язано з передчасною еякуляцією.

Обрізання – це ще один вид лікування короткої вуздечки. Застосовується він тільки в тому випадку, якщо аномалія занадто серйозна і розсічення не вирішить проблеми. Як правило, подібний стан ще й пов’язане з порушеннями крайньої плоті. Таким чином, обрізання вбиває відразу двох зайців: усуває коротку вуздечку і позбавляє від звуження крайньої плоті.
Особливості постоперационного періоду

Щоб застерегти себе від розвитку проблем і появи ускладнень після операції пацієнт повинен дотримуватися всі рекомендації і розпорядження лікаря-уролога. Зважаючи на особливості шкірних покривів на статевому органі після операції шви практично непомітні, регенерація відбувається швидко.

Як показує медична практика, в постопераційний період потрібно дотримувати наступні правила:

 • до повного загоєння не можна вступати в статеві контакти;
 • до повного затягування рубців не рекомендується піднімати тяжкості, бажано виключити будь-які фізичні навантаження;
 • після кожного відвідування туалету статевий орган необхідно промивати водою й обробляти антисептичним засобом;
 • обов’язково потрібно приймати фармакологічні препарати, надають антибактеріальну дію.

Якщо дотримуватися всіх правил, то період реабілітації пройде без ускладнень і незабаром чоловік зможе повернутися до повноцінного життя.

Уроки першої допомоги

Як вже говорилося, чоловіки в силу своєї натури не поспішають ділитися делікатною проблемою з лікарем. У практиці зустрічаються випадки, коли під час статевого контакту відбувається розрив укороченою вуздечки. Таке явище провокує не лише сильний біль, але і кровотеча.

В цьому випадку потрібно негайно викликати бригаду Швидкої допомоги і виконати ряд невідкладних заходів:

 • затиснути головку статевого органу на кілька хвилин;
 • обробити рану антисептичним засобом, краще перекисом водню;
 • накласти чисту і не дуже тугу пов’язку;
 • забезпечити повний статевий спокій.

Важливо обробити рану антисептиком, оскільки навіть найменша мікротріщина може стати воротами для інфекції.

Коротка вуздечка крайньої плоті – це не вирок. Сучасна медицина володіє всіма необхідними інструментами і засобами для вирішення цієї проблеми. Чоловікові потрібно вчасно звернутися до уролога і зробити операцію. Хірургічне втручання проводиться в умовах стаціонару протягом 15-20 хвилин. Дискомфортні і больові відчуття можуть супроводжувати чоловіка протягом 1-2 днів. Після повного загоєння чоловік повернеться до повноцінного життя і ніколи не згадає про колишню проблеми. Будьте здорові!

Залишити коментар