Користь і шкода пальмової олії для здоров’я людини

Натуральність продукту ще не означає його корисність. Переконатися в цьому можна, якщо детально і досконально дізнатися, що таке пальмова олія. Шкода і користь цього продукту знаходяться між такою тонкою гранню, що іноді краще не ризикувати власним здоров’ям, вживаючи сумнівні продукти. Але основна суть проблеми полягає в тому, що на прилавках магазинів все частіше з’являються продукти, у складі яких міститься пальмова олія.

Щоб зрозуміти, чому небезпечно пальмова олія, важливо розібратися, як його отримують і якими властивостями володіє цей рослинний жир. У сучасному виробництві його часто використовують для отримання маргарину, свічок, мила та інших косметичних засобів.

Особливості виробництва

Спочатку добувати пальмову олію почали в країнах Африки, де у великих кількостях виростають олійні пальми, дають соковиті яскраво-помаранчеві плоди.

Проте останнім часом найбільше обсяги виробництва та імпорту цього продукту зафіксовані в країнах Азії. При звичайній кімнатній температурі пальмова олія являє собою твердий продукт, схожий по своїй консистенції з вершковим маслом. Щоб отримати рідкий жир, його необхідно нагрівати до температури понад 40 градусів.

Пальмова олія має властивості консерванту, тобто дає можливість продуктів, в яке вона додано, не псується впродовж тривалого часу. Крім того, цей інгредієнт підсилює смак і аромат продуктів. Саме ці якості роблять його таким популярним. Але існує чимало країн, які повністю відмовилися від ввезення жиру, оскільки шкоду пальмової олії для здоров’я людини вже доведений безліччю досліджень.

Основної шкоди для організму

Насичені жири та кислоти – ось головна небезпека пальмової олії для людини. Організм не пристосований до правильного і комфортному травленню таких продуктів, тому їх вживання несе за собою безліч негативних наслідків для здоров’я.

Найбільш значущими серед них можна назвати:

  • травна система не може до кінця переробити насичені жири, тому з-за їх прийому в їжу виникають порушення роботи ШКТ;
  • жирні кислоти проникають в кровоносні судини, закупорюючи їх і утворюючи тромби, що веде до розвитку атеросклерозу;
  • пальмітинова кислота впливає на зменшення вироблення інсуліну в організмі, що може спровокувати розвиток цукрового діабету;
  • одним з найпоширеніших наслідків частого вживання пальмової олії є ожиріння і підвищення рівня холестерину в організмі.

Прихована небезпека цього рослинного жиру у тому, що він викликає звикання. Посилюючи смак і аромат продуктів, пальмова олія провокує потребу організму в його подальшому вживанні.

Саме тому так складно відмовитися від чіпсів, сухариків, гамбургерів, соусів, напівфабрикатів та інших «смакоти». Тим більше складно зробити це дітям, а небезпечний інгредієнт часто входить до складу сухого молока, дитячих сумішей і сухих сніданків.

Щоб захистити себе і свою родину від шкідливого впливу насичених жирів, потрібно уважно читати склад продуктів, придбаних в магазинах. Є продукти, які шкідливі консерванти ніяким чином вставити не можна, тому їх вживання в їжу є більш кращим. А в ситуаціях, коли від шкідливого продукту можна відмовитися, вибір повинен бути очевидний.

Залишити коментар