Користь і шкода кварцування в домашніх умовах

Кварцування – це знезараження за допомогою ультрафіолетових променів приміщень, різних предметів побуту або тіла людини. Кварцування проводять в різних установах: дитячих садках, школах, лікарнях, а також вдома.

Види кварцування і правила використання кварцових ламп

Можна виділити два види ультрафіолетового опромінення: кварцування приміщень і людини.

При цьому кварцування людини може бути:

  • загальне;
  • місцевий;
  • внутрішньопорожнинне.

Користь процедури залежить від того, наскільки люди придерживабтся основних правил використання кварцових ламп.

Якщо говорити про кварцуванні людини, то потрібно обов’язково захистити очі від ультрафіолетового випромінювання з допомогою окулярів або пов’язки, а також закрити рушником всі ділянки шкіри, які не підлягають опроміненню.

Лампу потрібно тримати на відстані 50 см від шкіри, і починати процедуру тільки через 5 хвилин після загоряння лампи.

Тривалість процедури опромінення повинна починатися з 0,5 хвилин, поступово збільшують цей часовий проміжок на півхвилини і доводять до 3 хвилин. Після кварцування лампу потрібно вимкнути, а повторно можна використовувати лише після повного його охолодження через 20 хвилин.

При кварцуванні приміщення потрібно звільнити його від кімнатних рослин, а також вивести тварин, якщо застосовується лампа відкритого типу. Включаючи і вимикаючи лампу, важливо надягати захисні окуляри. Лампу можна залишати включеною на 30 хвилин, після чого її потрібно вимкнути і повністю охолодити. Приміщення після кварцування потрібно провітрювати.

Якщо ви вирішили проводити кварцування будинку, потрібно спочатку визначитися, для яких цілей вам потрібна кварцова лампа – для опромінення тільки приміщення чи ділянок тіла. Від цього залежить правильний вибір апарату. Для кварцування квартири лампу краще вибрати ультрафіолетову бактерицидну.

Кварцування будинку: користь і шкода

Використання кварцової лампи в домашніх умовах – чудовий спосіб боротьби з різними інфекціями, а також профілактики і лікування багатьох захворювань.

Внутрішньопорожнинне кварцування буде корисно при багатьох хворобах горла і носа (риніти, тонзиліти, фарингіти), при запаленні вуха, а також при захворюваннях ротової порожнини.

Місцевий УФО допоможе, якщо у вас захворювання бронхо-легеневої системи або деякі ураження шкіри (рани, виразки, пролежні).

Крім того, місцеве УФО використовують для лікування патологій опорно-рухової системи: артритів, артрозів, відновлення після переломів.

Загальне ультрафіолетове опромінення допоможе організму протистояти вірусам та інфекціям у період епідемій. З допомогою цього виду УФО можна зцілити фурункульоз та інші шкірні захворювання, нормалізувати обмін кальцію і фосфору в організмі. Загальне кварцування також допомагає лікувати захворювання нервової системи та запальні процеси всередині організму, використовується для профілактики рахіту у жінок в положенні та під час лактації, у дітей.

У домашніх умовах найчастіше використовують кварцування для обробки:

  • дитячих іграшок;
  • посуду;
  • різних предметів побуту і квартири в цілому.

Це дозволяє позбутися від збудників захворювань, які можуть перебувати в оточуючих нас речей. З цією метою варто приділити увагу також кварцеванию кабінету або офісу.

Слід пам’ятати, що при неправильному використанні кварцової лампи ультрафіолетові промені можуть завдати шкоди.

Наприклад, при загальному чи місцевому кварцуванні можна отримати опік очей, якщо не скористатися спеціальними захисними окулярами або пов’язкою.

Якщо ж перевищити час проведення процедури опромінення, ви ризикуєте пересушити шкіру або викликати пігментацію.

Крім того, кварцування протипоказано при таких захворюваннях, як серцево-судинна або ниркова недостатність, виразка шлунка, туберкульоз, пухлини, гіпертонія 2-3 стадії, системні хвороби крові, ризик кровотечі, а також при високій чутливості до ультрафіолету і деяких інших захворюваннях.

Щоб отримати максимальну користь від місцевого, загального або внутрішньопорожнинного опромінення, перед користуванням кварцовою лампою в домашніх умовах краще всього порадитися з лікарем. Для кварцування квартири або кабінету протипоказань немає. Головне – дотримуватися інструкції і техніку безпеки.

Залишити коментар