Кондиломи у піхві – можливі наслідки та методи лікування кондилом

Кондиломи в піхву є досить поширеною проблемою, яка, однак, завжди дуже сильно лякає свою володарку. Виявивши подібні висипання на своєму тілі або почувши про їх наявність від свого лікуючого лікаря, жінка практично завжди впадає в паніку і не знає, як їй слід вчинити.

Тим не менш, сучасна медицина пропонує безліч методик лікування кондилом, з допомогою яких від цієї патології не залишиться і сліду.

Що являють собою кондиломи, і які вони бувають?

Кондиломи являють собою ураження шкіри або слизових оболонок, які зовні нагадують цвітну капусту.

В результаті розростання сосочкового шару епітелію на шкірних покривах або слизових утворюються вирости, які також іноді називають генітальними бородавками.

Такі утворення найбільш часто розташовуються в піхву жінки або в безпосередній близькості від нього, а також у рідкісних випадках їх можна зустріти на слизовій оболонці ротової порожнини, шкіри навколо анального отвору в сечовому міхурі або сечівнику і на інших ділянках тіла будь-якого дорослої людини.

Кондиломи в піхву практично завжди є гострими, проте існує й інший вид подібних утворень – широкі кондиломи. Якщо останні є проявом вторинного сифілісу і потребують негайної медичної допомоги, то гострокінцеві кондиломи в більшості випадків безпечні для життя і здоров’я людини, але при відсутності лікування вони можуть трансформуватися в онкологічну пухлина.

Причини виникнення гострих форм

Гострокінцеві кондиломи абсолютно завжди викликаються вірусом папіломи людини. Даний вірус присутній в організмі величезної кількості жінок, але він далеко не завжди виражається яскравими клінічними проявами у вигляді подібних висипань. Тим не менш, під впливом певних факторів ВПЛ може активізуватися, що і призведе до утворення бородавок.

Зокрема, причиною виникнення подібних уражень шкіри або слизових може стати наступне:

 • ослаблення імунітету жіночого організму, викликане різними причинами, наприклад:
  • виснажливі дієти, неповноцінне та незбалансоване харчування протягом тривалого часу, голодування;
  • авітаміноз і недолік в організмі необхідних поживних елементів;
  • постійне психо-емоційне напруження, нервові стреси і перевтома;
  • тривалий прийом антибіотиків і інших лікарських засобів, що пригнічують захисні сили організму;
  • вагітність, а також певний проміжок часу після пологів;
  • будь-які гормональні зміни в жіночому організмі, наприклад, пов’язані з настанням клімаксу;
  • розвиток інфекцій, що передаються статевим шляхом, у тому числі ВІЛ, а також загострення будь-яких хронічних захворювань;
  • недостатня особиста гігієна;
 • випадкові статеві зв’язки без використання засобів бар’єрної контрацепції;
 • участь в статевому акті з людиною протилежної статі, мають бородавки на статевих органах.

Таким чином, гострокінцеві кондиломи в піхві можуть «вилізти» при вагітності та в інших ситуаціях, при яких знижується імунітет, або ж передатися від одного хворого до іншого. При передачі вірусу від хворої людини здоровій подібні висипання виникають виключно на тих ділянках, які можуть травмуватися під час статевого акту.

Методи лікування кондилом у піхву

Основним методом позбавлення від кондилом у піхву є їх механічне видалення, яке здійснюється різними способами, а саме:

 • хімічна коагуляція, тобто вплив на утворення активними хімічними речовинами, під впливом яких бородавки засихають і відпадають. Найбільш часто тут застосовуються такі препарати, як «Бонафтон», «Солкодерм» і «Кондилин». Ця методика є відносно безпечною і ефективною, тому на сьогоднішній день для лікування гострокінцевих кондилом у піхву і перед входом в нього вона застосовується частіше за інших;
 • діатермокоагуляція – дуже простий і дешевий спосіб видалення генітальних бородавок за допомогою електричного струму. Подібна процедура може бути досить болючою, а після неї на тілі жінки нерідко залишаються некрасиві рубці;
 • кріодеструкція, або видалення новоутворень шляхом заморожування їх рідким азотом, є одним з перших методів, який застосовується для розв’язання цієї проблеми дуже давно. Більшості пацієнток він приносить лише незначний дискомфорт, тому проводиться без знеболювання, однак, якщо представниця прекрасної статі має дуже низьким порогом больової чутливості, місцева анестезія все ж може бути застосована. Ніяких рубців, шрамів або інших некрасивих слідів після такої процедури на тілі жінки не залишається. Тим не менш, кріодеструкція не застосовується при великій площі ураження. У такій ситуації користуються іншим методом, або ж видаляють гострокінцеві освіти рідким азотом, але не за один раз, а за кілька етапів, проміжок між якими повинен становити не менше 7-10 днів;
 • радіохвильова хірургія є, мабуть, самим дієвим, швидким і безболісним методом. Це спосіб абсолютно у всіх випадках є кращим, але на сьогоднішній день він застосовується вкрай рідко, оскільки для проведення сеансу радіохвильової хірургії потрібен спеціальний апарат «Сургітрон», який впливає на висипання пучком хвиль з високою частотою. Такий пристрій коштує неймовірно дорого, тому далеко не кожна клініка може дозволити собі його придбати. До того ж проведення однієї процедури на такому апараті також є досить дорогим задоволенням, тому попиту на нього також практично немає;
 • нарешті, лазерна коагуляція володіє дуже високою ефективністю і неймовірно швидко справляється з покладеним на неї завданням, однак, ця процедура є досить болючою і проводиться виключно під анестезією.

Крім того, при невеликих розмірах генітальних бородавок і одиничному їх кількості можливе лікування в домашніх умовах за допомогою лікарських препаратів, таких, як:

 • «Кондилин» та інших коштів, у складі яких міститься активна речовина подофиллотоксин. За допомогою спеціального аплікатора ліки наноситься на проблемні ділянки шкіри і слизових оболонок вранці і ввечері. Використавши засіб таким чином протягом 3 днів, необхідно зробити перерву тривалістю від 4 до 7 діб. Так слід чергувати періоди «відпочинку» і лікування до повного зникнення генітальних бородавок, але в будь-якому разі не довше 5 тижнів. При нанесенні ліки на бородавки слід діяти дуже обережно, намагаючись не зачепити навколишнє здорову шкіру. Як правило, під час використання препарату можна помітити почервоніння пошкоджених ділянок, їх болючість і відчутне печіння, однак, подібні прояви не є приводом для відмови від лікування. При вагітності препарати на основі подофілотоксину категорично заборонені, тому слід віддати перевагу іншим методам позбавлення від генітальних бородавок;
 • «Солкодерм» – неймовірно сильний лікарський препарат, який в більшості випадків повністю знищує всі висипання лише за одне застосування. Його також необхідно наносити спеціальним шпателем і виключно на самі кондиломи, оскільки при попаданні засобу на здорову шкіру або слизову оболонку воно дуже часто стає причиною виникнення сильних опіків і некрасивих рубців надалі.

У будь-якому випадку навіть домашнє лікування кондилом повинне проводитися під строгим контролем і наглядом лікаря-гінеколога.

Виявивши у себе прояви вірусу папіломи людини у вигляді подібних висипань перед входом у піхву або на інших ділянках тіла, не займайтеся самолікуванням, оскільки це може бути неймовірно небезпечно для вашого здоров’я, а негайно зверніться до кваліфікованого лікаря.

Залишити коментар