Кон’юнктивіт у дітей: причини виникнення та методи лікування недуги

Здоров’я дітей – головний біль для їх батьків. Адже мами й тата, просто мріють, щоб їхні дітки «не хапали» всякі хвороби, але, на жаль, малюки часто схильні до різних інфекцій.

Нерідко у маленьких діток зустрічається кон’юнктивіт. При такому недугу запалюється слизова оболонка очей, крихти відчувають дискомфорт. Так як такі проблеми з очима, можна сказати, «переслідують» малюків, то батьки повинні знати якомога більше інформації про недугу. Тому поговоримо сьогодні про те, чим краще лікувати кон’юнктивіт у дітей, з’ясуємо причини і симптоми появи таких запалень.

Кон’юнктивіт у дітей: його види та причини виникнення

Перше, що ми зробимо – перерахуємо основні види недуги, а також причини із-за чого виникає проблема:

 1. Алергічний кон’юнктивіт у крихіток виникає внаслідок впливу на слизову вічко будь-яких алергенів. Ними можуть бути пилок від рослин, шерсть тварин, домашній пил і т. д. Симптоматика різновиди цієї недуги наступна: очі у дитини червоніють, починають сльозитися і свербіти. Дитина постійно тре хворе місце, нерідко ховає погляд від яскравих сонячних променів;
 2. Бактеріальний (гнійний) кон’юнктивіт дуже часто зустрічається у малюків, які відвідують дитячий сад. «Підчепити» недуга дуже просто від хворої дитини, якщо не дотримуватися елементарних правил гігієни. Основними ознаками гнійного кон’юнктивіту є виділення з вічко крихти, які особливо яскраво виражені після нічного відпочинку. Причому ознаки бактеріального захворювання перший час можна спостерігати тільки на одному оці, якщо лікування не буде проведено своєчасно, то недуга добереться і до другого ока;
 3. Вірусний недуг, який зазвичай розвивається при наявності ГРВІ. У дитини також спостерігаються виділення з очей, такий кон’юнктивіт заразний.

Чим лікувати очі дитині?

Якщо ви помітили у своєї дитини почервоніння і підвищену сльозливість очей, а також гнійні виділення з них, то найбільш правильним рішенням буде похід до офтальмолога. Після огляду фахівець зможе визначити причини захворювання у малюка і випише необхідні ліки.

Найчастіше для боротьби з хворобою очей використовуються спеціальні краплі:

 • При лікуванні гнійного кон’юнктивіту у дітей використовуються антибактеріальні краплі:
  «Левоміцетин», «Альбуцид» і т. д.;
 • Лікування алергічного кон’юнктивіту у дітей проводиться антигістамінними ліками: «Кортизоном», «Лакрисифином» і т. д.;
 • При вірусному недугу в хід йдуть такі медикаменти, як «Тобрекс», «Офтальмодек» та інші.

Нерідко офтальмологи прописують мазі, які також ефективно допомагають впоратися із запаленням очей.

Крім лікарських препаратів дуже важливо проводити промивання вічко. Різні рідини, які використовуються для процедури, допомагають зняти запалення і прибрати гнійні виділення з очей.

Найчастіше очі крихтах промивають:

 • розчином фурациліну;
 • кип’яченою водою;
 • розчином марганцівки, звичайно, дуже слабким;
 • чорним чаєм;
 • відваром ромашки.

Робити промивання слід безпосередньо перед закапуванням дитині в очі. Для процедури змочіть ватяний диск в підготовленому розчині і обережно, без натиску, проведіть мокрою ваткою дитині по глазику, рухаючись від зовнішнього краю до внутрішнього. Один ватний диск використовуйте тільки для очищення одного очі, перед кожною процедурою готуйте чисту рідину для промивання.

Через скільки пройде запалення?

Безумовно, мам і тат хвилює питання, як швидко можна позбутися від захворювання.

Отже, якщо заповнення у дитини носить вірусний або бактеріальний характер, то справитися з недугою вийде через 7-14 днів. Термін лікування визначає офтальмолог, який спостерігає вашої дитини. Варто відзначити, що деякі батьки, побачивши у їх дитини зменшення виділень з очей, припиняють промивання та інше лікування. Цього робити не можна, хвороба може дуже швидко повернутися.

Якщо у вашого крихти захворювання викликане алергією, то крім лікарських препаратів, що ви повинні постаратися усунути причину такої реакції.

При лікуванні у дітей бактеріального кон’юнктивіту, вірусного або алергічного не лінуйтеся, дотримуйтесь порад лікаря і недуга відступить.

Як бути, якщо очі запалилися у новонародженого

Це захворювання може спостерігатися і у новонародженого малюка.

Причин недуги у таких крихіток кілька:

 • занесення інфекції в момент проходження плоду по родових шляхах мами;
 • неналежний догляд за малюком;
 • поява інфекції вже після народження.

Процес лікування новонароджених мало чим відрізняється від лікування дітей старших. Офтальмолог зазвичай прописує краплі, які дозволені до застосування з перших днів життя.

Крім цього лікар дає чіткі вказівки батькам по питанню догляду за очима дитини. Цим радам мами і тата повинні слідувати неухильно.

Хронічний недугу у діток

Хронічний кон’юнктивіт – захворювання, що часто розвивається у дорослих індивідів, ніж у малюків. При цьому хвороба є вторинною, тобто, викликана якимись іншими проблемами, наприклад, порушенням обмінних процесів, авітамінозом і т. д.

Симптоматика хронічного захворювання та ж, що і у інших видів запалення очей. Тільки симптоми проявляються мляво, то виникаючи, то пропадаючи на час. Проліковується хронічне захворювання антибактеріальними засобами, але, звичайно, після консультації з лікарем.

Тепер ви знаєте про симптоми і лікування кон’юнктивіту у діток. Пам’ятайте, що лікувати малюків самостійно не можна, звертайтеся за допомогою до досвідченого лікаря і дотримуйтесь порад, які він вам дасть.

Бережіть здоров’я своїх малюків! Удачі!

Залишити коментар