Комплівіт кальцій д3 для малюків

Реальну користь вітамінних комплексів, які можна придбати в аптеках, досі оскаржують. Лікарі все ще не прийшли до єдиної думки, чи є сенс у таких препаратах, наскільки вони насправді безпечні, як їх потрібно приймати.

Особливо це стосується вітамінів для дітей, організм яких не хочеться зайвий раз завантажувати якими-небудь хімічними продуктами. Що думають педіатри про препарат «Компливит. Кальцій Д3» для малечі, як правильно ним користуватися, якщо в цьому є сенс?

Навіщо потрібен Комплівіт Кальцій ДЗ дітям?

Дефіцит вітамінів у самих маленьких малюків віком до 3-х років – в силу недосконалості їх організму та його активного зростання, а отже, посиленого споживання всіх мікроелементів, педіатри вважають абсолютною нормою.

І якщо раніше за рахунок збалансованого харчування і життя на свіжому повітрі цей факт вдавалося максимально мінімізувати, то сучасне життя диктує свої жорсткі правила, і кожній третій дитині без зовнішньої підтримки нікуди. Крім того, з рахунків не можна скинути спадковий фактор, певні зміни у розвитку плоду до його появи на світло та інші нюанси, які простою корекцією дитячого раціону, гарною екологією і руховою активністю не виправити.

 • Одним із особливо небезпечних для маленьких дітей і літніх осіб) порушень є дефіцит кальцію, який може призвести до виникнення рахіту або «простим» (з позиції тяжкості ситуації) переломів, руйнування зубів і захворювань опорно-рухового апарату.

З ними покликані справлятися препарати, заповнюють нестачу кальцію в організмі, до яких і відноситься Комплівіт Кальцій ДЗ. Звичайно ж, т. к. внутрішні системи людини міцно взаємопов’язані, дістається не тільки скелету та зубів – усунення проблеми дефіциту кальцію позначається і на:

 • стані шкіри, волосся;
 • засвоєнні ряду ін. елементів;
 • згортання крові;
 • формування сухожиль, зв’язок, хрящів;
 • роботі нервової системи;
 • функціонування серцевого м’яза.

Для даного препарату це все актуальніше, адже в його складі не тільки карбонат кальцію, але вітамін ДЗ. Яку роль він виконує?

 • Вітамін ДЗ або холекальциферол синтезується під впливом ультрафіолету, а, потрапляючи в організм, бере на себе не тільки роль вітаміну, але і роль гормону. Норма вітаміну Д3 для дітей – 0,01 мг, а в порошку Комплівіт (5 мл суспензії) усього 0,00135 мг.

Серед ключових завдань, поставлених перед природою даним елементом, значиться збереження певного рівня кальцію, а також фосфору – завжди вище мінімального. Таким чином, приймаючи Комплівіт, людина не тільки поповнює дефіцит, але і закріплює результат. Крім того, вітамін ДЗ допомагає краще засвоюватися кальцію, завдяки тому, що сприяє його більш повному всмоктуванню через стінки кишечника. Також з ним відбувається регулювання мінерального обміну в організмі, що не дає солей кальцію відкластися і спровокувати остеомаляція.

 • Немовлятам і дітям до 3-х років вітамін ДЗ необхідний для формування міцного імунітету, правильної роботи щитовидної залози, кишечника і сечовидільної системи, згортання крові.

У дорослих дефіцит кальцію може проявитися в постійних перегонах артеріального тиску (на підйом), судоми, тремор рук, болючості ясен, активному руйнуванні зубів, тахікардії, оніміння пальців. У дітей значно частіше страждає саме опорно-руховий апарат.

Якщо Ви схиляєтеся до думки, що з метою профілактики навіть вітаміни пити не варто, тому хочете знати чіткі показання до застосування Комплівіт Кальцій Д3 для малюків, вони наступні:

 • млявість, капризи, безсоння, поганий апетит;
 • запізнення в розвитку (пізно почав перевертатися, вставати, ходити);
 • занадто великий живіт, деформація черепа, тім’яні горби,
 • здавлені ребра, Х-образні або круглі ноги.

Важливо враховувати, що дітям, які ростуть в північних регіонах, профілактичний прийом такого препарату (або іншого комплексу, що містить вітамін ДЗ і кальцій) лікарі часто призначають одразу після народження, оскільки тут малюки значно частіше страждають від дефіциту цих елементів. Особливо це важливо в осінньо-зимовий період.

Комплівіт Кальцій ДЗ для малюків: інструкція по застосуванню

В залежності від того, яку форму препарату Ви розглядаєте, встановлюється і нижня вікова межа для його прийому.

 • Новонародженим педіатри рекомендують «Комплівіт Кальцій ДЗ для малюків», представлений у вигляді порошку, який розводиться водою і перетворюється в суспензію. Це зменшує кількість непотрібних (а часом і шкідливих немовляті) добавок, а також полегшує сам прийом.
 • Таблетки краще давати дітям старше 5-ти років, хоча деякі педіатри їх прописують вже трирічним малюкам. Тут вище дозування препарату, тому схема прийому змінюється.

Тривалість курсу вибудовується за результатами аналізів, а також цілям, які бажає досягти лікар, яка виписувала даний препарат. Для профілактики дефіциту кальцію це не більше 30 діб, при лікуванні строки встановлюються індивідуально фахівцем.

Схема приготування суспензії виглядає наступним чином:

 1. Долити охолодженої кип’яченої води у флакон, де знаходиться порошок, щоб вона заповнила 65% його висоти.
 2. Збовтати дуже старанно, даючи гранулам повністю розійтися.
 3. Ще долити води, щоб вийшло 100 мл препарату – це буде приблизно за горлечко флакона. Знову збовтати або перемішати.

Перед кожним прийомом рідину потрібно струшувати, оскільки буде постійно з’являтися осад. Зберігатися вона повинна в холодильнику не більше 20 діб. Дозування така:

 • малюкам до року дають всього 5 мл;
 • дітям старше року – до 10 мл.

Прийом здійснюється раз на день. Причому, для таблеток це теж актуально, але така форма Комплівіт Кальцій ДЗ – для дітей від 3-х років, і дозування тут не повинна перевищити 2-х таблеток на добу. Переважно ж призначають 1 таблетку, якщо це профілактика. Їх потрібно дуже ретельно розжувати і запити великою кількістю теплої води, робити це рекомендовано при вживанні їжі. Також бажано здійснювати прийом даного препарату ввечері, т. к. краще засвоєння кальцію – вночі, поки організм відпочиває.

Протипоказання і запобіжні заходи до препарату

В першу чергу офіційна інструкція до Комплівіт Кальцій ДЗ вказує, що в складі таблеток, для дітей старше 3-х років є лактоза, тому дитині з її непереносимістю варто давати даний препарат з обережністю, вибрати іншу форму (суспензію) або зовсім від нього відмовитися. Крім очевидних протипоказань (гиперкалициемия і гіпервітаміноз Д, існує кілька додаткових попереджень. Препарат заборонений при:

 • легеневому туберкульозі в активній формі;
 • дефіцит сахарози;
 • мієломі та ін. пухлинах такого типу.

Також потрібно проявити крайню обережність, якщо у дитини є проблеми з нирками, гранулематоз доброякісного характеру, або проводиться терапія з серцевими глікозидами.

Комплівіт Кальцій ДЗ для малюків: відгуки батьків і педіатрів

Лікарі радять самим маленьким спочатку здати аналізи на вміст кальцію в організмі, перш ніж давати вітаміни, щоб випадково не спровокувати надлишок цієї речовини і не нашкодити дитині таким кроком. Особливо це важливо для дітей до півроку, оскільки в цьому віці і хрускіт кісток, і затримки з появою зубів, і проблеми зі сном, апетитом і т. д. (описані в переліку показань прийому до Компливиту) вважаються нормою. В іншому ж, потрібно відзначити, що думка педіатрів про препарат Комплівіт Кальцій Д3 для малюків позитивне. Навіть доктор Комаровський добре відгукується про це засобі.

А що кажуть молоді батьки?

 • Каріна: У півторарічної доньки були серйозні проблеми зі сном – він раптом став таким чуйним, що найменший скрип, і дитина прокидається. Супиться, плаче, заснути знову не може. Лікар на основі встановлених порушень нервової системи порадила нам попити Комплівіт для малюків, який з кальцієм. Я скептично хмикнула, але купила. На диво, спрацювало. Суспензію ми спокійно пили, смак у неї приємний (спробувала, апельсинка). Вже через тиждень сон серйозно покращився, але ми пропили місяць на всякий випадок. Побічних ефектів не зазнали.
 • Ольга: Пили Комплівіт дитячий, коли у дитини не могли прорізатися зуби. Ясна вже були набряклі, хворіли, судячи з його нескінченного плачу, а справа не йшла. Після декількох тижнів прийому Комплівіта нарешті пішла позитивна динаміка!

Підводячи підсумок, потрібно сказати, що вітамінним комплекс Комплівіт Кальцій ДЗ для малюків – відмінна альтернатива риб’ячому жиру (вітаміну ДЗ) та інших препаратів кальцію. До того ж, у нього невисока вартість, що робить його доступним для молодих батьків. Позитивні відгуки лікарів – ще один фактор довіри до нього, але враховуйте, що навіть з вітамінами потрібно дотримуватися обережності. Особливо коли вони купуються для самих маленьких.

Залишити коментар