Колючі болі внизу живота при вагітності праворуч і ліворуч

Навіть якщо ви читали багато про вагітність і обмінювалися відчуттями з іншими мамами, іноді важко розібратися при виникненні болю, нормально це чи ні. Біль необов’язково є ознакою патологічного перебігу вагітності. Проте при деяких симптомах слід звернутися до лікаря. Розглянемо колючі болі внизу живота при вагітності.

Колючі болі внизу живота при вагітності: причини

В принципі, для вагітності біль у нижній частині живота — явище поширене і в більшості випадків безпечне. Пояснюються такі болі фізіологічними змінами, що відбуваються в організмі вагітної жінки, тому що живіт розтягується під дією розширюється матки.

Гормони впливають на м’язи і зв’язки сполучної тканини, які підтримують матку, щоб зробити їх більш еластичними. Це призводить до синдрому круглих зв’язок. Такий тип біль посилюється при різкому вставанні з ліжка або стільця, при кашлі або відвідуванні туалету. Біль також відчувається, коли голова дитини рухається до виходу з матки протягом останніх місяців вагітності.

Навіть деякі скорочення матки вважаються нормальними. Така біль локалізується в області тазу або нижній частині живота, збільшуючись при ходьбі. При цьому перейми нерегулярні і не викликають затвердіння матки. Вагітна жінка відчуває біль в паховій області, так як матка штовхає в одну сторону, а розтягнення зв’язок — в іншу. Таке явище може відбуватися на будь-якому терміні вагітності, але, як правило, між 18-й і 22-й тижнями.

Повинні насторожити дуже сильні болі в животі. Вони вимагають термінової медичної консультації. На ранніх термінах біль може бути ознакою позаматкової вагітності. В подальшому болі можуть вказувати на викидень, особливо якщо вони супроводжуються втратою крові.

Інша можлива патологія — відшарування плаценти протягом останнього триместру вагітності. У цьому випадку болі в животі агресивні і часто супроводжуються кровотечею і матковими скороченнями.

Нарешті, біль у животі може означати початок передчасних пологів у будь-який час між 20-й і 37-м тижнями вагітності. Ознаки? Менструальні спазми над лобкової кісткою, відчуття стиснення в області тазу, стегна або паху, тупий біль у попереку. Цей стан супроводжується спазмами в животі або проносом, а також піхвовими виділеннями у вигляді прозорої рожевою або коричневим слизу, можливо вагінальне кровотеча.

Можливі патології

Крім перерахованих патологічних станів, до колючою болів внизу живота при вагітності можуть привести і інші умови:

 • Найбільш поширеним випадком гострої колючого болю з правого боку внизу живота при вагітності є запалення апендикса. Більше 65% випадків у вагітних вимагають апендектомії.
 • Позаматкова вагітність-коли запліднена яйцеклітина имплантировалась в стінки фаллопієвій труби на правій стороні від матки. Така патологія може призвести до трубному мимовільного аборту з розривом труби. Всі симптоми при такому стані нагадують апендицит за винятком вагінального кровотечі.
 • На пізніх термінах збільшена в розмірах матка може передавити правий сечовід, викликавши гостру біль в нижній частині очеревини.
 • Сечокам’яна хвороба супроводжується утрудненим сечовипусканням. Болі іррадіюють в поперековий відділ і пах.
 • Перекрут кісти або її розрив викликає інтенсивний больовий синдром з можливою втратою свідомості. На тлі болю підвищується температура, виникає розлад кишечника.
 • Венеричні захворювання.
 • Запальні інфекційні захворювання сечостатевих органів.
 • Апоплексия або розрив стінок яєчника. Найчастіше це відбувається з правим яєчником. Патологія супроводжується кровотечею, яке призводить до зниження рівня гемоглобіну, а всі інші ознаки схожі на внематочное розвиток ембріона.

Якщо коле лівий бік внизу живота при вагітності, це може бути будь-яка з перерахованих вище патологій, що викликають біль у правому нижньому квадранті живота, крім запалення апендикса.

Що необхідно зробити?

При появі болів внизу живота під час вагітності для поліпшення стану почніть з найпростіших дій:

 • Присядьте і розслабтеся належним чином. При цьому виберіть позу, в якій ви будете почувати себе найбільш комфортно.
 • Рухайтеся плавно і повільно, уникаючи різких рухів, особливо при зміні положення, наприклад, встаючи. Повільне вставання дає м’язам час, щоб пристосуватися до зміненого положення.
 • Використовуйте підтримуючий пояс, для того щоб розвантажити м’язи живота і частина ваги дитини перенести на нього.

Фізичні вправи

Регулярна фізична активність може сприяти прискоренню родового процесу і швидкому післяпологовому відновленню. При цьому навантаження не повинні бути дуже інтенсивними.

Доцільно робити зміцнюючі вправи, які стабілізують суглоби і допомагають запобігти розтягування м’язів. Під час вагітності організм секретує релаксин, щоб розширити родові шляхи, що призводить також до гиперупругости суглобів. А аеробні вправи допомагають зняти напругу.

Тривожні симптоми

Біль в животі у вагітних — явище досить поширене і не завжди вважається приводом для занепокоєння. Але може виникнути необхідність звернутися за допомогою, якщо біль супроводжується такими симптомами, як:

 • гострі постійні болі;
 • підозрілі виділення з піхви або кровотеча;
 • підвищена температура (вище 38°);
 • болі супроводжуються нудотою або блювотою;
 • болюча чутливість поверхні живота;
 • печіння і біль при сечовипусканні.

Безперечно, 9 місяців вагітність — відповідальний період життя, коли жінка повинна уважно стежити за станом свого організму, але при цьому не впадати в параною, істерично реагуючи на будь поколювання всередині живота. Бережіть себе і вашого малюка!

Залишити коментар