Коли сіяти перець на розсаду?

Перець – це відомий південний дівчисько, виростити який під силу не кожному починаючому городникові. Зелені паростки постійно вражаються гнилизною, попелиць, чорними мушками-блішками, посухою та іншими напастями. Але все це зовсім не означає, що немає сенсу витрачати час і зусилля на вирощування цього корисного і смачного овоча. Просто робити це потрібно згідно з рекомендаціями досвідчених городників.

Коли висівати насіння?

Самий животрепетне питання, звичайно ж, це як, а, головне, коли правильно сіяти солодкий перець на розсаду?

У великих фермерських господарствах це починають робити вже в січні, оскільки саджанці будуть продовжувати свій розвиток в плівкових теплицях.

Коли сіяти перець на розсаду, у випадку з пророщуванням насіннєвого матеріалу будинку або в квартирі?

У перших числах березня, враховуючи, що у відкриту землю його слід висадити через 65-70 діб. У даній ситуації важливо розуміти, що ця культура обожнює тепло і сонячне світло, а тому на підвіконні росте і розвивається досить повільно.

Насіння: замочувати чи ні?

Це ще одна дилема, яку доводиться вирішувати чи не кожен новий сезон. Насправді, ніякої принципової різниці немає. Тільки врахуйте, що замочені насіння перцю однозначно швидше зійдуть, і ви будете знати, яка кількість розсади очікувати.

Знову ж таки, сухі зернятка відразу потрапляють у звичне оточення (землю), а не в мокру ганчірку, яку нерідко просто забувають зволожити. Так що, вибирати тільки вам.

Підготовка насіннєвого матеріалу

Успіх буде гарантований, якщо з усіх наявних насіння будуть обрані самі великі. Їх і потрібно замочити в слабкому марганцовочном розчині буквально на 20 хвилин. Ідеально, якщо після такої дезінфекції зернятка солодкого перцю добу полежать в теплій дистильованій воді, але це не принципово.

Вологе насіння викладіть на марлю, а вже її помістіть в новий поліетиленовий пакет. Його підвісьте в теплому місці, можна неподалік від батареї, і чекайте проростання свого майбутнього врожаю.

Якщо температура повітря буде близько +20-25 градусів, то весь процес займе не більше тижня.

Звичайно, ви можете сіяти перець і за звичним місячним календарем, але опинитися в землі йому слід одразу після того, як із зерняток вилізуть білі кінчики майбутніх корінців.

Відмінні результати дає тактика, коли прийнято сіяти гіркий перець насінням, попередньо вымоченными в зольному розчині. Готує він наступним чином: на 0,5 літра теплої води кладеться 1 ст. л. деревної золи, і все це настоюється протягом доби. Потім рідину закладається посівний матеріал, і вилучається з неї через добу-дві. Вважається, що зернятка добре знезаражуються і насичуються усіма потрібними мікроелементами.

Якою повинна бути земля?

Всі сорти насіння солодкого або горького перчика обожнюють поживний і повітряний грунт.

Якщо готувати ідеальну грунтосуміш, то потрібно запастися наступними інгредієнтами:

  • половину відра дернової землі;
  • пара пригорщею торфу;
  • піввідра перегною сухого;
  • склянка деревної золи;
  • 0,5 ч. л. борної кислоти.

У тому випадку, коли доводиться обмежитися звичайною землею з городу або теплиці, буде правильно пропарити її запобігання ураження розсади шкідниками і кореневою гниллю.

З цією метою потрібно поставити на вогонь велику металеву ємність з водою, туди встановити тару поменше, з землею, і тримати все це до тих пір, поки грунт не стане обжігающе гарячим.

В інших же ситуаціях гіркий і солодкий перчик відмінно проростає і покупної суміші на основі біогумусу.

У чому краще ростити?

Сьогодні стало модно користуватися торфоперегнойными горщиками. Але вони дуже швидко пересихають, і проникні для коренів. Виходить, що потрібно постійно поливати розсаду, ризикуючи загниванням її коренів, або ставити горщики щільно один до одного. В останньому випадку буде сплутуватися коренева система різних рослин.

Набагато зручніше і вигідніше закладати зернятка в персональні поліетиленові пакетики зроблені своїми руками.

З такої тари доросле рослина легко перевалити у відкритий грунт, і не потрібно морочитися з пікіруванням. Знову ж таки, якщо доводиться вирощувати майбутній урожай в невеликих коробках, то її розсадження не уникнути. Робиться це або згідно з місячним посадково-посівного календаря, або коли у розсади утворюється пара справжніх листочків.

Протягом всього періоду вирощування важливо поливати розсаду теплою відстояною водою, а раз в пару тижнів давати їй комплексну мінеральну підгодівлю.

Її можна купити в сільськогосподарському магазині, а можна замінити на «годівлю» пташиним послідом. Купуючи промислові добрива, уважно вивчайте інструкцію, а готовий вітамінний розчин лейте тільки на вологу землю.

Розсада у відкритій землі

Тепер про те, коли сіяти перець безпосередньо у відкритий грунт. Робити це слід в останніх числах травня – початку червня, коли встановиться постійна тепла погода.

Знову ж таки, тут потрібно враховувати особливості свого кліматичного поясу, і пристосовуватися до них. Цілком можливо, що насіння можна буде закласти в грунт вже в середині травня, а то й до його початку.

Головне – це добова температура не нижче +15, прогріта земля і відсутність ризику поворотних заморозків.

Як бачите, отримати міцну розсаду – не так вже й складно.

Просто вивчіть звички кожної вибраної культури, і дотримуйтесь алгоритм її пророщування. Це майже те ж саме, що вирощувати малих діток, тільки виховувати не потрібно.

Залишити коментар