Коли можна пити алкоголь після антибіотиків?

Антибіотики – неймовірно дієві ліки, що вбивають все на своєму шляху (як шкідливі, так і корисні бактерії). Це улюблений спосіб лікування майже у всіх лікарів, а іноді і єдино можливий.

Період терапії такими препаратами триває від декількох днів до декількох місяців. Звичайно, кожен знає, що під час лікування слід утриматися від вживання спиртного, яке може привести до різного роду ускладнень. Виходячи з заборони, у багатьох виникає питання: через скільки після антибіотиків можна пити алкоголь?

Період утримання від алкоголю

Не можна сказати однозначно, коли можна пити алкоголь після прийому антибіотиків. Все дуже індивідуально і залежить від типу прийнятого препарату, а також від особливостей організму пацієнта. Легкі антибіотики допускають прийом алкоголю вже на наступний день, але більшість з них вимагають 7-10 діб утримання. В якості прикладу можна навести всім відомий трихопол, який вимагає відмова від алкоголю протягом тижня після закінчення курсу прийому таблеток.

В інструкції до деяких препаратів завбачливо вказана повна несумісність активних речовин з етанолом.

До них відносяться:

 • Тетрациклін.
 • Левоміцетин.
 • Линкозамид.
 • Аміноглікозид.
 • Макроліди.
 • Цефалоспорини.

Тим не менш, щодо такої несумісності вказують не всі виробники. Так, для подібної інформації, на жаль, не виявити в описі препаратів пеніцилінового ряду, протигрибкових та інших коштів. Тому не варто відсутність заборони в інструкції розцінювати, як дозвіл на вживання спиртного.

 • Під час прийому антибіотиків печінка працює в авральному режимі, спиртне ускладнить їй завдання в рази. А не вчасно виведені так звані залишки від активних речовин лікарських препаратів нададуть згубний вплив на весь організм.

Печінка і нирки мають встигнути вивести з організму отримані речовини, щоб вони не вступали в конфлікт з алкоголем. Якщо з зазначеними органами є проблеми, то строк утримання зазвичай продовжують ще на кілька днів.

Причини утримання від спиртного

Крім посиленого навантаження на печінку існують і інші небезпеки для організму. До них можна віднести нудоту, блювотні пориви. Нерідкі запаморочення і сильні головні болі.

Більше того, можливі й більш серйозні наслідки:

 • Алергічні реакції.
 • Порушення у функціонуванні будь-яких органів.
 • Погіршення роботи імунної системи.
 • Ускладнення наявних хронічних і гострих захворювань.
 • Цироз печінки.
 • Летальний результат.

Також варто відзначити, що антибіотики підсилюють ефект від прийому спиртного. Це може призвести, наприклад, до того, що похмілля буде тривати протягом декількох днів. І що гірше, сформується звикання, враховуючи наркотичну природу таких ліків.

Маючи шкільні знання, можна згадати, що при попаданні в організм, всі речовини починають розщеплюватися на елементарні частини до вихідних БЖУ і амінокислот. Примітний той факт, що деякі компоненти спиртного ідентичні антибіотиків. Що дає це знання? Виходить, що після змішування ліків з алкоголем в результаті може вийти речовина, на яку організм відреагує абсолютно не так, як планувалося. В якості прикладу знову на сцену виходить трихопол. Якщо його змішати з міцними напоями, то, в процесі засвоєння, організм буде сприймати суміш, як тетурам, а, отже, і наслідки будуть відповідними (серцеві болі, почастішання серцебиття).

Чи можна пити алкоголь після прийому антибіотиків? Якщо Ви не знаєте напевно період стримування для Вашого конкретного препарату, рекомендується відмовитися від спиртного мінімум на 10 днів або проконсультуватися з лікарем, який може визначити більш конкретні рамки. Краще трохи потерпіти і бути впевненим, ніж поспішити і тим самим звести все на лікування немає.

Залишити коментар