Коли йти до гінеколога після позитивного тесту?

Дві смужки на тесті на вагітність – приголомшлива новина, яку хочеться скоріше повідомити коханому. Щаслива майбутня матуся може не відразу згадати, що тепер потрібно уважно стежити за своїм здоров’ям і розвитком дитини.

Коли йти до гінеколога після позитивного тесту? Це бажано з’ясувати ще на етапі планування вагітності.

Попереджений – значить, озброєний

На жаль, навіть на ранньому терміні виношування плоду жінку можуть чекати неприємності. Тому медики переконані: чим раніше дівчина або жінка, яка готується до материнства, відвідає жіночу консультацію, тим більше можливих проблем її мине.

Якщо вчасно захистити себе і дитину від загроз, менше ймовірність у майбутньому почути від лікаря гіркі слова про те, що з дитиною в утробі відбувається недобре.

Чому треба йти до гінеколога відразу після позитивного тесту на вагітність, коли термін ще дуже маленький? Пояснення, які будуть приведені нижче, повинні мотивувати майбутню матусю до відповідальної поведінки.

Визначення виду вагітності

Потрібно бути впевненою в тому, що ембріон закріпився в матці, а не залишився в фаллопієвій трубі. Запідозрити останнім важко, адже жінку не турбує нічого, крім ознак нормальної вагітності, і для неї стає справжнім шоком несподіване погіршення самопочуття, біль і кровотеча. Цю небезпечну ситуацію можна запобігти своєчасною діагностикою. Крім того, спеціальні дослідження потрібні, щоб допомогти пацієнтці у разі завмирання плода.

Обстеження організму

Кожна молода пара, яка планує поповнення сімейства, повинна відправитися в поліклініку, щоб виключити захворювання, що передаються статевим шляхом, і при необхідності пройти курс лікування. Але від неприємних сюрпризів ніхто не застрахований. Також існують не пов’язані з репродуктивною системою недуги, які шкодять розвитку малюка. Треба здати аналізи на виявлення гепатиту В і С, Сніду, сифілісу і т. д., не відкладаючи на завтра. Також слід визначити резус-фактор і групу крові, адже від наявності цієї інформації у майбутньому може залежати життя породіллі.

Також ранній візит в жіночу консультацію виправданий тим, що проходити тривалі обстеження до того, як почнеться токсикоз, набагато легше і фізично, і морально.

Встановлення терміну пологів

Без сумніву, мамам і татам хочеться якомога точніше знати, коли народиться довгоочікуваний малюк. Безпомилково вгадати цю дату складно, але день народження крихітки, «передбачений» на максимально ранніх термінах, найбільш близький до дійсності. Такі відомості дають можливість лягти в пологовий будинок заздалегідь і уникнути проблем при пологах.

Отримання лікарських рекомендацій

Якщо дама в цікавому положенні приймає будь-які лікарські засоби, необхідно з’ясувати, чи допустимі вони при вагітності, і запитати лікаря, якими препаратами їх замінити. Навіть звичайна таблетка «від голови» може бути загрозою для ембріона.

Відмінно, якщо майбутня матуся абсолютно здорова і не має потребу в ліках. Але їй все одно не обійтися без кваліфікованих порад: потрібно дізнатися, які вітаміни і мінерали приймати, як відкоригувати раціон і фізичну активність, які звички пора міняти.

Полегшення праці

Від того, коли вагітна жінка піде до гінеколога після позитивного тесту, залежить її трудова діяльність. Важка робота, шкідливе виробництво, зайве навантаження не дружні по відношенню до яка формується організму. Як пояснити начальству і співробітникам, що немає можливості працювати в колишньому режимі, і при цьому зберегти робоче місце? У такій ситуації стане в нагоді офіційне підтвердження виношування малюка.

Варто турбувати медиків до тесту на вагітність?

Не у всіх жінок є можливість придбати тест на вагітність, як тільки з’явиться така необхідність. Крім того, хоч і невелика, але ймовірність помилки в результатах тесту все ж є. Отже, коли йти до гінеколога після затримки місячних? Це залежить від особливостей організму представниці прекрасної статі.

Відкласти візит на декілька днів припустимо, якщо у неї нестабільний менструальний цикл. Попередньо потрібно вирахувати, які затримки бували раніше. Після закінчення тижня, проведеної в очікуванні звичайних щомісячних виділень, краще не зволікати, а йти в консультацію.

Записуватися на прийом до гінеколога слід негайно, якщо виникли будь-які хворобливі симптоми. Можливо, менструації немає із-за того, що проявилася якась патологія або жінка стала жертвою стресовій ситуації.

Не думайте, що лікар не зможе відповісти на питання, чи виправдана надія на швидке материнство, якщо зачаття відбулося зовсім недавно. Аналіз крові на ХГЛ повідомить, вагітні ви чи ні, навіть якщо затримка становить 1 добу.

На 12 тижні майбутня мама обов’язково повинна побувати на УЗД, а потім повторити цю процедуру на 20 і 32 тижнях і паралельно проходити всі планові обстеження.

Не лінуйтеся, навіть якщо дуже не хочеться відразу йти до гінеколога виявленою при вагітності. Коли всередині росте малюк, ви разом з профільними фахівцями повинні потурбуватися про нього хоча б до 10 тижня його існування. Вагітна жінка повинна почати піклуватися про свою крихітці задовго до її появи на світ.

Без лікарського втручання не можна бути впевненою, що власного здоров’я і правильного розвитку майбутньої дитини нічого не загрожує. Не потрібно постійно мучити себе заворушеннями — просто поділіться своїми сумнівами і припущеннями з доктором, як тільки підозрюєте, що зачаття відбулося. Він вам допоможе і все швидко розставить по місцях.

Залишити коментар