Кліон Д при вагітності: показання, протипоказання, інструкція по застосуванню

На жаль, вагітні жінки не захищені від захворювань. І лікування багатьох патологій не представляється можливим без використання медикаментозних засобів. Становище жінки обмежує прийом здебільшого лікарських препаратів.

Але є перелік ліків, які можуть бути використані при вагітності, наприклад, Кліон Д, з приводу якого не вщухають суперечки і по сьогоднішній день. З якого терміну вагітності його можна використовувати? І безпечний він для плоду?

Коли призначають при вагітності свічки Кліон Д?

Згідно інструкції Кліон Д визначається як комбінований, протигрибковий препарат, що володіє активністю щодо багатьох представників патогенної мікрофлори.

Діючою речовиною буде метронідазол, що є основою лікування інфекцій, спричинених бактеріями і найпростішими, наприклад, трихомонад. Метронідазол – основний лікарський препарат у практиці урологів і гінекологів.

За рахунок своєї активності щодо дріжджоподібних грибків, препарат призначають при лікуванні кандидозу – досить часте захворювання під час вагітності.

Виходячи з цього, показаннями для призначення препарату під час вагітності будуть:

  • запальні процеси жіночої статевої сфери, викликані амебами, трихомонадами, грибками, клостридиями;
  • профілактика післяопераційних ускладнень;
  • наполеглива кандидоз під час вагітності.

Стосовно інших причин формування запалення, препарат виявляється мало — або неефективним, і для купірування процесу необхідно призначення додаткових ліків.

Кліон Д – це вагінальні свічки овальної форми, зручні у використанні. Свічки вводять у піхву акуратними рухами, найголовніше – не пошкодити ніжну слизову оболонку, яка під час вагітності стає дуже чутливою.

За рахунок здатності метронідазолу проникати через плацентарний бар’єр та в грудне молоко, використання свічок дозволено тільки з 16 тижнів вагітності (другий триместр) та обмежено у період годування груддю. Як раз саме з цього часу завершується процес формування плаценти, і бар’єра, що захищає плід від негативних впливів внутрішнього середовища.

Використовувати препарат раніше цього терміну вагітності не бажано, оскільки його активні компоненти можуть проникнути до плоду і спричинити негативні наслідки. Прийом проводиться курсами, для кращого ефекту, лікування повинна піддаватися жінка і статевий партнер. Тривалість курсу лікування в середньому триває близько 10 днів, але можуть бути і варіації. Для контролю якості лікування проводять регулярні гінекологічні огляди та аналіз мазків з піхви.

Протипоказання до застосування при вагітності свічок Кліон Д

Крім основного протипоказання – перший триместр вагітності, існує і ряд інших.

Препарат заборонений до використання жінкам з індивідуальною непереносимістю до складових компонентів препарату. Перед призначенням в обов’язковому порядку вагітна повинна здати ряд лабораторних аналізів, і при виявленні низького числа лейкоцитів у крові препарат не призначається.

Навіть враховуючи те, що препарат володіє місцевою дією, протипоказанням будуть різні патології нервової системи матері, наприклад, епілепсія, недостатня функція печінки та ін.

При вагітності свічки Кліон Д дозволено використовувати в 3 і 2 триместрі, але тільки коли користь від його використання переважує можливу шкоду.

Список побічних ефектів

При лікуванні препаратом, може виникнути ряд побічних дій, причому їх список великий. Серед найбільш ймовірних: поява нудоти, блювотні позиви, зміна смаку їжі, поява присмаку у роті, зниження апетиту, нерідко бувають запор чи, навпаки, діарея. Діюча речовина препарату може спровокувати зниження або збільшення кількості лейкоцитів, що може бути помилково розцінене як симптом якого-небудь захворювання.

Всі негативні відгуки про свічках в основному пов’язані з появою таких неприємних симптомів, як печіння, свербіж і навіть біль у піхві, змушують припинити застосування свічок.

У разі сумнівів з приводу безпеки препарату для плоду і при виникненні неприємних відчуттів, вагітна в праві відмовитися від використання свічок. Тоді ведучий гінеколог зобов’язаний надати альтернативне лікування.

Залишити коментар