Клейстер з крохмалю: готуємо своїми руками

Для тих, хто вирішив зайнятися ремонтом, завжди виникає питання в підборі якісного складу засобу. Звичайно, сучасний будівельний ринок пропонує широкий асортимент такого матеріалу. Але тим не менш, багато воліють готувати самостійно клейстер з крохмалю. По-перше, таке завдання не представляє особливої складності. А по-друге, це дуже економічно, адже сучасні клеї для шпалер стоять далеко не дешево.

Одним з основних достоїнств такого домашнього засобу є те, що він абсолютно прозорий, а, значить, будь-які шпалери, навіть білі акуратно виглядати на стіні.

Крім цього, не можна не відзначити, що при необхідності, всі елементи легко видаляються з основи, достатньо всього лише використовувати гарячу воду. Тому завдяки таким позитивним моментам, все ж варто дізнатися рецепт того, як варити клейстер з крохмалю.

Що потрібно для засобу під шпалери?

Для домашнього приготування знадобляться наступні інгредієнти»:

 • крохмаль;
 • тепла і гаряча вода – окріп;
 • ємність для заварювання – бажано емальоване відро;
 • сито, друшляк і заважає інструмент, наприклад, ложку;
 • клей ПВА і столярний.

Щоб зробити клейстер в домашніх умовах, необхідно знати етапи послідовності роботи. Насправді, як зварити клейстер для шпалер з крохмалю, необхідно головний компонент підготувати для цього.

Завдяки цьому суміш вийти однорідною і в ній не буде грудок. Підготовка складу полягає в попередньому просіюванні крохмалю через сито.

Щоб зробити хороший клейстер з крохмалю треба виконати наступні дії:

 1. Просіяний крохмаль висипають у відро і заливають спочатку теплою водою. Далі, з нього необхідно зробити однорідну консистенцію, яка буде нагадувати рідке тісто. Варто пам’ятати про пропорції – 1 пачка крохмалю на 1 відро рідини;
 2. Після цього в ємність додають окріп. Але тут також є своя особливість. Вода у відро повинна заливатися тонким струменем, а саме перемішування повинно йти сильно, поки даний клейстер з крохмалю під шпалери не прийме однорідний вид. Якщо засіб зварити правильно, то воно буде мати прозорий колір, а в самій масі не будуть присутні грудки;
 3. Далі, масу, поки вона не охолола, проціджують через марлю, якої попередньо встилається друшляк. До речі, на цій ступені, у засіб спокійно можна вливати добавки для клеїв. Вони допоможуть зробити масу більш вологостійкої або підвищити її експлуатаційні характеристики з боку клеїть здатності. Саме для цих цілей використовується ПВХ або столярний клей.

Як видно з усього вищенаведеного, рецепт клейстеру для шпалер, абсолютно простий. Особливого досвіду або уміння тут не потрібно, притому, що часу така заготовка займе зовсім небагато.

Пап’є-маше і скріплювальний засіб для нього

Для любительок рукоділля є рецепт, щодо того, як приготувати клейстер із того ж самого крохмалю, але для пап’є-маше. Даний напрямок у мистецтві сьогодні досить популярно, адже завдяки таким виробам можна своїми руками прикрасити і освіжити будь-який інтер’єр, будь то будинок або офіс.

Саморобний засіб для пап’є-маше має ряд своїх переваг:

 • воно не токсичне, а, значить, не несе загрози здоров’ю організму, особливо якщо в будинку маленькі діти;
 • такий клейстер дозволяє працювати як з гладкими, так і з рельєфними поверхнями;
 • цей засіб досить легко відмивається, при цьому не залишає ніяких розлучень і плям.

Щоб зробити клейстер для пап’є-маше, слід мати під рукою картопляний крохмаль (1 ст. л.) і воду – знову-таки теплу і тільки закипілу. Тут аналогія роботи схожа з заготівлею клейстеру під шпалери: засіб спочатку вливають теплу рідину, а потім, гарячу. Все це постійно перемішується, поки не утвориться однорідна маса. Такі дії проводять до тих пір, поки він не прийме густу консистенцію.

Але хотілося б акцентувати увагу на кількох моментах, перед тим як починати робити такий клейстер:

 • якщо зварити надто густий розчин, то його доведеться викинути, так як розбавляти такий засіб не можна – клеяться якості сходять на немає;
 • сухий крохмаль заливають водою, а не навпаки;
 • використовується тільки кипляча вода, а сам засіб на вогонь не ставиться;
 • підробки пап’є-маше зазвичай мають незначні розміри, тому краще всього готувати маленькими порціями речовина, так як воно дуже швидко застигає.

Якщо всі ці моменти враховувати, то вийти дійсно зварити якісний клейстер з крохмалю. Єдине, про що варто вказати наостанок – такий крохмальний клейстер не зберігається, його необхідно використати відразу після приготування, поки він теплий.

Як тільки він охолоне, його експлуатаційні властивості значно погіршуватися. А це означає, що ні поклеїти якісно шпалери, ні створити цікавий виріб вже не вийде.

Залишити коментар