Клацає щелепа при відкриванні рота і жуванні

Коли клацає щелепу, це не означає, що є серйозні проблеми зі здоров’ям. Найстрашніше, що може бути, це дискомфорт або біль. Якщо людину турбує клацаючий звук щелепи, можна звернутися за допомогою до фахівця.

Клацання в області щелепи

Хрускіт в області щелепи може з’явитися в результаті численних проблем, наприклад, була травма або людина пережив стрес, який привів до спазму м’язів. Крім того, хрускіт щелепи буває при відкриванні рота або в процесі пережовування їжі. Патологія може з’явитися після неправильного лікування у стоматолога. Мало того, до хрускоту в області щелепи може призвести і найпростіший карієс, який порушує роботу скронево-щелепного зчленування.

Хрусткий звук виникає, якщо неправильно лікар встановив пломбу. Порушена симетрія тягне за собою односторонню навантаження на щелепу, в результаті, відбувається зміщення дисків, і з’являється біль, а також хрускіт. Викривлений прикус може стати ще однією причиною хрускоту щелепи. Ця проблема розвивається з дитинства, коли дитина в дитячому віці смоктав постійно палець або уві сні підкладав під щоку долоню. Є ризик зіткнутися з неправильним прикусом після перенесення різних захворювань, пов’язаних з вухом, носом і порожниною рота. Якщо всі верхні і нижні зуби стикаються, а різці злегка прикривають нижній ряд, значить, прикус правильний.

Супутніми факторами неправильного прикусу є:

 • Головний біль.
 • Недостатньо пережована їжа.
 • Порушені глотательная і дихальна функції.
 • Часто виникають захворювання кишечника.
 • Пародонтоз.
 • Нерівномірне навантаження на щелепу призводить до того, що починають випадати зуби раніше часу.

Така патологія, як хрускіт щелепи призводить до порушень в області суглобів, вух, голови, зубів і особи. У деяких випадках болять вуха і шия, голова, а також жувальні м’язи. Крім того, близькість скронево-нижньощелепного суглоба до вушної раковини може призвести до того, що з’явиться дзвін у вухах, закладеність, знизиться рівень слуху. Біль під час хрускоту в області щелепи не завжди може бути, але оточуючі люди будуть чути його.

Хрумтить щелепу, коли відкривається рот

Цей процес не супроводжується больовими відчуттями. Він може тільки заподіювати певний дискомфорт людині, при якому, він буде почути хрусткий звук. Багато людей залишають цю патологію на самоплив і не надають їй значення. Але, якщо не звертати уваги на це, може наступити наступна стадія розвитку хвороби.

Такий стан пояснюється тим, що суглоб щелепи зміщується, а коли повертається назад, з’являється характерний звук — хрускіт. З такою патологією стикаються всі люди, незалежно від віку, це можуть бути навіть діти.

Існують основні причини, які призводять до хрускоту в області щелепи в момент позіхання, відкривання рота або прийому їжі.

 • Неправильний прикус, про який вже говорилося вище.
 • Неправильне лікування зуба або протезування, коли лікар не взяв до уваги анатомічні особливості пацієнта.
 • Велике навантаження на щелепу, що призводить до різкого напруження м’язів особи.
 • Тривалий виступ (у співаків або ораторів).
 • Отримана травма.
 • Коли людина весь час скрипить зубами, а під час сну не може розслабити щелепу.
 • Запущені форми карієсу.
 • Внаслідок гнійного захворювання ротової порожнини. Це може бути будь-яка застуда з ускладненнями.

Діагностика, лікування та профілактика

Самостійно визначити порушення, практично, неможливо. Тому більшість пацієнтів звертаються до лікаря, коли ситуація більш, ніж запущена. В результаті, докторові складно визначити справжню причину недуги. Щоб поставити діагноз фахівці проводять ретельне обстеження щелепи, використовуючи і додаткові засоби, такі як МРТ і томографія.

Що стосується терапії, то її призначають лікарі, які мають стоматологічний профіль. Щоб отримати максимально чітку і правильну картину ситуації, рекомендується пройти обстеження у декількох лікарів, і тільки самий складний випадок вимагає втручання хірурга. Хрускіт щелепи, це, як правило, симптом, а лікарям доводиться визначати істинну причину захворювання. Після цього призначати лікування і виправляти стоматологічні помилки, якщо такі є, наприклад, замінити протези, виправити прикус, а також заново пролікувати зуби.

Крім того, лікарі прописують своїм пацієнтам носити суглобову шину, відвідувати фізіотерапевтичні процедури, приймати протизапальні і знеболюючі медикаменти. Не варто займатися самолікуванням, хороший лікар призначить відповідну терапію.

Що стосується профілактичних заходів, то в даному випадку лікарі рекомендують уважно стежити за своїм здоров’ям. Відвідувати стоматолога, вчасно лікувати і протезувати зуби. Після будь-якої травми щелепи обов’язково відвідувати лікаря, щоб він міг виключити різні порушення. Своєчасно лікувати різні інфекційні захворювання ротової порожнини і дихальних шляхів. Це допоможе попередити і не допустити ускладнення.

Лікування в домашніх умовах

Порушення в області нижньощелепного суглоба можуть супроводжуватися різними ознаками. Часто з’являються больові відчуття, людина відчуває дискомфорт під час прийому їжі або розмови. Зняти ці симптоми допоможуть народні засоби в домашніх умовах. Наприклад, до місця, де болить, прикласти теплий компрес. Якщо є запалення щелепи, тоді можна прикласти холодний компрес на 15 хвилин, зробити перерву на 1 годину і знову прикласти холодний.

Заспокоїти біль і зменшити запалення допоможуть відвари і настої з лікарських трав. Наприклад, із звіробою, брусниці або календули, кропиви або соснових бруньок. Фахівці рекомендують менше навантажувати щелепу, під час їжі не широко відкривати рот. Тверду їжу повністю виключити з раціону до одужання. Краще перетирати продукти або вживати тільки м’які, невеликі шматочки їжі. Крім того, необхідно навчитися розслаблятися, це допоможе впоратися не тільки з больовим синдромом, але і в процесі лікування нижньощелепного суглоба.

В домашніх умовах чудово допомагає гімнастика, вона знімає біль і розслабляє м’язи щелепи. Але перед такою процедурою необхідно прикласти теплий компрес на кілька хвилин, щоб збільшити кровообіг в області щелепи. Ефект досягається, якщо робити такі вправи, хоча б 4 рази за день, звичайно з перервами. Рухи виконувати плавно і акуратно, щоб не викликати біль.

Залишити коментар