Китайська цибуля: лікувальні властивості

Птицемлечник хвостатий або індійський лук у нас більш відомий під іншою назвою – китайський цибулю – так як рослина вперше було завезено саме з Піднебесної. Виявлено, що всі частини рослини мають цілющі властивості, на їх основі можна в домашніх умовах приготувати різні засоби від безлічі недуг. Як добре, що це унікальна рослина можна спокійно вирощувати, як кімнатний квітка, за необхідності використати його частини в терапевтичних цілях.

У листі присутні речовини, що володіють сильним знеболюючим і антисептичним ефектом, стимулюють кровообіг. Спектр терапевтичного застосування обширний:

  • болі: зубні, головні;
  • невралгія;
  • травми, забої, гематоми;
  • артрити, ревматизм, радикуліти;
  • роздратування після укусу комахи;
  • подагра;
  • відкладення солей.

Особливу цінність рослина представляє в лікуванні хвороб суглобів.

Кошти (домашні і промислового виробництва) на основі птицемлечника відрізняються високою ефективністю і швидкодією. В основному заготовляють рослину для приготування спиртових настоянок та водних настоїв. Далі запропонований рецепт настоянки китайського лука, що застосовується в лікуванні суглобів.

Спиртова настоянка: рецепт

Як уже згадувалося, в терапевтичних цілях можна застосовувати всі частини рослини: листя, цибулини, стрілки. Листя потрібні м’ясисті, які зрізають у період цвітіння лука (листопад-грудень). Цибулинки-дитинчата з’являються на материнської цибулини.

Рецепт настоянки з китайського цибулі для лікування суглобів досить простий. До речі, існує кілька способів її приготування. Ось деякі з них.

Рецепт №1

Інгредієнти: подрібнене листя і горілка (спирт) в пропорції 1:3.

Приготування: з’єднати в скляному посуді, закрити щільно прилягає кришкою, настояти в темному теплому місці 10 днів. Бажано після перелити в іншу ємність, процідивши через марлю.

Рецепт №2

Інгредієнти: ті ж, але в пропорції 1:10 (так настоянка вийде менш концентрованої).

Приготування: аналогічно.

Рецепт №3

Інгредієнти: 1-2 великих цибулинки (5-6 невеликих), 500 мл спирту.

Приготування: цибулю почистити і подрібнити, помістити в банку, залити спиртом. Зберігати 2-4 тижні в темному місці, кожен другий день струшувати ємність.

Рецепт №4

Інгредієнти: 1000 мл горілки, одна цибулина, пара листя і одна стрілка.

Приготування: рослина подрібнюється, заливається рідиною, настояти 14 днів.

Застосування настоянки

Слабо концентровану настойку застосовують як протирання хворих місць 2-3 рази в день. Звичайно ж настоянкою тканина просочується і накладається, як компрес.

Протипоказання

Будь-які ліки вимагає дотримання правил прийому та дозування, а також дозволу до застосування від фахівця. З птицемлечником слід бути дуже обережним, так як деякі містяться в рослині речовини отруйні, можуть спровокувати опіки та інші небажані реакції організму. Під час роботи з рослиною використовуються гумові рукавички, бережіть слизові від потрапляння цибульного соку.

Не рекомендуються засоби на основі китайського лука використовувати під час вагітності, при гемофілії і з індивідуальною непереносимістю.

Якщо Вас мучать болі в суглобах і допомога потрібна негайно, можете не чекати, поки настоянка приготується. Свіжий лист або кашку з цибулі можна використовувати як компрес. Накладіть рослина на хворе місце, укутайте шарфом або банним рушником, потримайте 3-5 хв. Больові відчуття швидко притупляються, настає бажане полегшення. Якщо засоби на основі китайського лука використовувати правильно і за призначенням, то домашнє лікування буде безпечним і дуже ефективним.

Залишити коментар