Килимки зі старих футболок своїми руками

Такі різнокольорові круглі килимки для порогу раніше були присутні в кожному сільському будинку, а сьогодні зрідка з’являються на балконах і лоджіях. Їх зручно прати, вони досить щільні і теплі, але що найприємніше, їх не обов’язково купувати – з створенням такого декоративного елемента впорається кожен.

Потрібно лише знайти відповідний матеріал. Як зробити круглий килимок зі старих футболок своїми руками за вечір?

Підготовка до роботи

Насправді, основною для виробу можуть бути не тільки футболки, але і будь-які інші речі з бавовни або схожою на нього тканини. Наприклад, деякі господині використовують старі лосини. Важливо, щоб тканина була натуральною, без лайкри і синтетики. І, звичайно, бажано вибирати не занадто строкаті шматочки, інакше килимок вийде не кольоровим, а позбавленим всілякої гармонії. Втім, однотонний теж виглядає не так цікаво, тому ідеально, якщо Ви підберете 2-3 кольори, які будуть розташовані колами: зовнішній, середній, внутрішній.

  • Для роботи потрібні тільки футболки, кількість яких залежить від їх розміру і бажаного діаметру килимка. Рекомендовано взяти не менше 2-3 виробів 42-44 розміру, інакше килимок буде дуже маленьким. Також знадобляться ножиці і товстий кістяний або пластмасовий гачок для в’язання, мило і лінійка.

Навіть якщо Ви ніколи раніше не пробували працювати гачком, особливих складнощів не викличе: тут використовується технологія повітряної петлі, з якою впорається навіть дитина. Загальний час, що витрачається на роботу, навряд чи перевищить кілька годин, не рахуючи підготовку.

Як зробити килимок?

Підготовчий етап починається з того, що футболки потрібно перетворити в «пряжу»: порізати на довгі і не занадто широкі стрічки. Спочатку бажано прибрати з них горловину, якщо вона приставлена, а не виконана з того ж матеріалу. Всі обтачку і шви слід розпустити, щоб футболка перетворилася в кілька окремих деталей. Після цього починайте нарізати її на стрічки, ширина яких знаходиться в межах 2-4 див. Намагайтеся, щоб вона була однаковою для всіх: зробіть попередню розмітку. Готові стрічки змотайте в традиційні клубочки, щоб вони не сплуталися; працювати з ними теж буде значно легше.

  • Деякі з них треба буде пов’язувати між собою, особливо дуже короткі. З цією метою ножицями зробіть маленьку дірочку на кожному з кінців однієї стрічки, відступивши приблизно 1-2 см від краю. Кінець наступної стрічки просмикніть в цю дірочку, на протилежній стороні у неї теж потрібно зробити проріз і протягнути через нього в останню чергу, щоб сформувати вузлик. Таким чином будуть з’єднані всі стрічки.
  • Як почати сплітати килимок? Дуже просто: наберіть 5-7 повітряних петель і зробіть з них кільце, з кожної другої витягніть по 1 стовпчику без накиду і зробіть наступний коло на новому рівні. Потім знову додайте кілька стовпчиків і зв’яжіть нове повітряне кільце. Вся технологія створення кіл полягає в повітряних петлях і їх збільшення по рівнях за рахунок стовпчиків.
  • Коли саме зупинитися, і де вводити нові відтінки – вирішувати Вам, а також кількості матеріалу: постарайтеся розподілити його рівномірно. Шматочки додаткових квітів можна ставити врозкид, рідкісними вкрапленнями, а можна робити з них повноцінні замкнуті кола. У готового килимка останню петлю просто міцно затягують, а хвостик «пряжі» ховають всередині виробу.

Якщо ж Ви не вмієте працювати з гачком, можна зробити такий же круглий килимок, але в більш простій техніці. З інструментів не знадобиться нічого, крім вже нарізаних стрічок, а також нитки з голкою. Вам просто потрібно заплести одну дуже довгу косу з 3-х частин, в ролі яких виступають стрічки з футболок. Коли стрічка закінчується, її продовжують описаним вище способом. Косу потрібно буде укласти «равликом», місцями підхоплюючи і фіксуючи її голкою і ниткою. Килимок, виконаний в такій техніці, виглядає цікавіше, коли всі 3 стрічки різного кольору.

Залишити коментар