Таємне життя вашого саду. Казкові будиночки в ландшафтному декорі

Щоб в житті з’явилися деякі неймовірно чудові речі, необхідно, перш за все, повірити в те, що вони можливі. Наприклад, у те, що на вашому садовій ділянці живуть крихітні казкові істоти: феї, ельфи і гноми — вибирайте, хто вам більше подобається. Кажуть, вони приносять удачу і оберігають від напастей тих, хто про них піклується.

Змайструйте на дачі казковий будиночок (це зовсім нескладно) — і в ньому обов’язково хто-небудь оселиться.

Все як зараз, тільки маленьке

Ідея дивна сама по собі. І будь-яке її втілення — це не тільки милий і забавний результат, але і захоплена радість творчості, тому що робити такі речі завжди захоплююче, весело і надзвичайно позитивно.

Щоб створити казковий будиночок своїми руками, не потрібно великих матеріальних витрат. Годяться будь-які підручні матеріали: фанера, стара фурнітура, тріски, мотузки, камінчики, горіхові шкаралупки, декоративні канцелярські кнопки, квіткові кашпо (у тому числі розбиті), кора, що залишилися від ремонту шматочки будматеріалів і т. д. Якщо захопитися і піти далі, то деяким елементам інтер’єру можна додати деталізації. У цьому випадку буде потрібно те, з чого можна ліпити що згодом застигне. Це може бути полімерна звичайна глина, холодний фарфор, будь самотвердіючий маса. Не варто використовувати для зовнішніх робіт пластилін і солоне тісто. Перший на спеці попливе, друге — розбухне від дощу.

Якщо на ділянці є старе дерево чи пеньок від нього, для імітації казкового будиночка може бути достатньо навіть однієї дверки. Ще цікавіше виглядає вона в поєднанні з віконцями в тому ж стилі.

Ліхтарик біля дверей легко зробити з жолудя, пофарбувавши в жовтий колір його гладку частину і намалювавши на ній грати.

Дерево при цьому залишається неушкодженим, всі елементи робляться накладними. Якщо двері нещільно прилягає і залишається щілина, краще замазати її глиною, ніж псувати кору, якщо деревина ще жива.

Перед дверима зробіть невелику площадку, а також доріжку з камінчиків або сходи з будь-яких підручних матеріалів.

Якщо між коренів утворилося глибоке дупло — це просто знахідка для садового творчості. Нарочито перекошені двері на старих іржавих петлях не закриває прохід повністю і створює ілюзію загадкового комори, а то і входу в таємниче підземелля.

Обіграти можна і негарне дупло високо на стовбурі. При цьому зовсім необов’язково робити будиночок яскравим і помітним. Подивіться, як стильно і загадково виглядає цей непримітний вхід. Дверцята обкладена камінням, а під нею прибита дерев’яна дощечка. Вона може бути виготовлена з кори того ж дерева або пофарбована йому в тон.

Теж дуже непомітний, але більш складний варіант — з драбинами. Дерево для такого польоту фантазії потрібно відповідне — старе, кострубате, з наростами. Кору з боку «входу» можна злегка замазати глиною, надавши їй більш гладкий і незвичайний вигляд. Для сходів використовуйте звичайні прутики, які можна склеїти, а можна зв’язати нитками або тонким дротиком.

Пеньок від спиляної частини подвійного стовбура — чудова робоча площадка для захоплюючого творчості.

Прекрасний безкоштовний матеріал для дверей — палички для морозива. Їх можна фарбувати в яскраві кольори, але вони непогано виглядають і в природному вигляді.

Робити в саду будиночок своїми руками необов’язково на дереві. Варіанти вам підкаже сам ділянку та його особливості. Якщо на ньому є купини, тераси, схили, зони барбекю і т. д., подивіться, чи не причаївся десь там куточок, підходящий для мініатюрного творчості.

Казковий дворик краще обгородити парканом, щоб випадково не наступити на споруду і не задавити ельфа. Буде гарно, якщо і парканчик іграшковий. Але обов’язково враховуйте прохідність обраного місця. Якщо по ділянці жваво бігають діти, то вандалізм майже неминучий. Та й дорослі далеко не завжди ведуть себе в цьому відношенні цнотливо і іноді ходять не з вимощеними доріжками. Особливо вечорами.

Імітувати мшистые купини можна і спеціально. А пересаджений з лісу невеликий кущик папороті перетворить казковий куточок в тропіки. Підтримайте загальний стиль спорудою в дусі хатини гномика-папуаса.

Якщо немає бажання будувати цілий терем, можна приробити до порослої (або обкладеної) мохом купині одну лише двері.

В даному випадку вона виготовлена на фанерній основі з полімерної глини і обкладена камінчиками. Використана фарба, стійка до зовнішніх впливів.

А подивіться, як мило виглядають ці потаємні дверцята в кутку фундаменту і під сходами.

Для зовнішньої обробки стін будиночка можна використовувати бересту, дрібні камені, кору дерев.

Не поспішайте викидати стару ванну, корито або іншу прохудившуюся дачну ємність для води. Та хоч навіть і вийшов з ужитку котячий туалет! Заповніть їх землею, щоб садок був живим і зеленим, і створіть свою унікальну композицію.

Чудовим матеріалом для виготовлення казкового теремка є квіткові горщики.

Два горщика — цілий і розбитий — можна з’єднати між собою скотчем або обклеїти папером, а потім обмазати глиною, пофарбувати і декорувати.

До речі, можна віднести такий казковий будиночок в дитячий сад. Перше місце в будь-якому конкурсі поробок вам буде забезпечено.

Аксесуари, звичайно, можна купити. Але куди цікавіше зробити все самим! Якщо є діти, обов’язково залучайте до цього процесу і їх. Працюючи над будиночком або цілої казкової селом, уявляйте собі, що можуть любити феї і гноми. Звичайно ж, все натуральне, справжнє, те, що народжене природою. Не варто ставити готові пластикові будиночки, навіть якщо вони вже не потрібні доньці і валяються без діла. Хіба може зрівнятися покупної ляльковий котедж з лісовим шалашиком з гілочок?
Та й без фігурок гномів і фей теж краще обійтися. Куди цікавіше і таємничіше уявляти собі щось фантастичне, ніж дивитися на гіпсові або пластикові фігурки.

Не поспішаєте, насолоджуйтеся процесом, працюйте над кожною деталькою. Головне творчості правило — ніяких правил! Якщо вам цікаво цим займатися, значить, все йде за планом. Не розраховуйте, що малий народець зможе жити в дбайливо побудованій вами світі круглий рік. Швидше за все, по весні занедбаний будиночок доведеться реконструювати або замінити новим. Але очікування нових фантазій, відродження чарівництва і уявної зустрічі з таємничими друзями зробить настання весни ще більш бажаним.

Залишити коментар