Каскад – універсальна стрижка для більшості типів локонів

Зачіску каскад інакше називають стрижкою «Аврора». Вона має на увазі під собою чітку градацію пасм, які найбільш коротко выстригаются на маківці. Ця укладка відрізнялася широкою популярністю в далекі сімдесяті і вісімдесяті роки.

Тріумфальне повернення

Але, як кажуть, все нове – це добре забуте старе, тому каскад увірвався в сучасну моду. Вперше це сталося на початку нульових, причому стриглися так всі, кому не лінь.

Жінки шикувалися в черги до грамотним майстрам, щоб зробити собі шарувату стрижку, при цьому левова частка серед них не враховувала ні структури своїх локонів, ні їх податливості, ні, тим більше, первісної довжини.

Все це, як водиться, породило чимало розчарувань – хтось відчайдушно не міг укласти зачіску, хто-то гнівався, що тепер його волосся стирчать в різні боки, як у Феньки з дитячої казки, хтось знайшов її занадто короткою і екстравагантної для свого іміджу і стилю.

Всі ці речі ще раз підтвердили той факт, що слідувати за трендами не тільки марно, але й нерозумно.

Зачіска каскад на середні волосся виконується лише в тому випадку, якщо ваші локони ідеально прямі і досить важкі. На пористих і хвилястих локонах така зачіска може виглядати неакуратно.

Крім того, у вас майже гарантовано виникнуть труднощі з її укладанням. І, оскільки зверху буде выстригаться досить коротка «шапка», можливо, пасма почнуть електризуватися.

Ще один момент – горезвісне градуювання і шаруватість зачіски, які є ключовими її «фішками», в цьому випадку буде не видно. Короткі і довгі волосся в цьому випадку більш лояльні. Стрижка на них виглядає більш прийнятно навіть при «непослушности» структури.

Каскад на коротких стрижках

Якщо у вас коротка стрижка, і лінія кінчиків волосся сягає плечей, каскад у вашому випадку буде доречний. Але за умови, що ваші пасма досить прямі. Як і в будь-якому іншому варіанті виконання даної стрижки, суть зачіски каскад на короткі волосся передбачає досить різкий ступінчастий перехід від коротких до довгих пасм.

По суті, це може бути виконана на будь-який «вихідної» стрижці – каре, бобі, боб-каре і їх похідних. Вираженість градацій і сходів може бути абсолютно будь-який, такий, як ви самі побажаєте. Тільки не забудьте озвучити свої переваги вашому майстру.

Укладання в цьому випадку виглядає дещо хаотично і завзято. Вона підходить практично будь-якій формі обличчя, що надає їй відносну універсальність. Дівчата з прямою шевелюрою майже гарантовано не зіткнуться з проблемами при «приборкання» своїх локонів перед виходом у світ.

Додаткові плюси каскаду на коротких локонах:

 1. Візуальне додання обсягу волоссю, пишність остаточної зачіски;
 2. Додавання жіночності, що межує з екстравагантністю, в будь-поточний спосіб;
 3. Простота у догляді і укладанні, незалежно від навичок роботи зі щіткою і фіксуючими засобами.

Особливо виграшно виглядає класичний каскад на мелірованого волосся. Також він виглядає красиво при колорировании (тонуванні різними відтінками, схожими один з одним).

Можна стригти його і тим, хто занадто консервативний у цій справі, і воліє рівномірну однотонне фарбування.

Врахуйте, що на коротких волоссі така стрижка майже завжди включає в себе чубок. Тому якщо ваш овал обличчя не дуже розташовує до її носіння, від «рваних» варіантів вам краще відмовитися. Не слід занадто сильно філірувати тонкі волосся – так ви ризикуєте отримати не вишуканий імідж, а розпатлане і недоглянуті локони.

До того ж, після филировки тонкі пасма починають нещадно заплутуватися, що ускладнює процедуру їх миття і розчісування.

Каскад на середній довжині

Оптимальним варіантом завжди була укладання класичної зачіски каскад на середніх волоссі. Напевно, це пов’язано навіть не з тим, що в такому вигляді зачіска виглядає найбільш органічно, а з тим, що середня довжина є найпоширенішою серед жінок різного віку.

Для виконання каскаду середньої довжини підійде будь-який тип і структура шевелюри. Наприклад, при витких пасмах такий варіант також буде виглядати виграшно і акуратно. Тонкі пасма також допустимі для таких стрижок. А ось «остерігатися» каскаду в даному випадку слід тим, чиї локони занадто важкі і густі.

Оскільки стрижка сама по собі забезпечує візуальний об’єм, у вас на голові може сформуватися справжня «копиця», яка внесе дисгармонію в зовнішність і буде виглядати дещо комічно. Зупиніть свій вибір на стрижці, якщо ваші локони помірно щільні, слухняні і гладкі.

Переваги каскаду на середній довжині:

 • Гармонійність зачіски, підходить до будь-якій формі особи;
 • Додання ефекту густоти, обсягу, легкості;
 • Можливість комбінування з будь чубчиком (косою, асиметричною, прямий).

Рвана стрижка, як вже згадувалося, підійде і для кучерявого волосся. Правда, в цьому випадку все ж варто утриматися від занадто інтенсивного филлировки.

Довгі локони і рвані стрижки

За довгим волоссям, як відомо, важко доглядати. Цей догляд вимагає від жінки не тільки часових, а й фінансових витрат.

Стилісти стверджують, що найкраще в разі «довгої коси» залишати волосся рівними по довжині, не выстригая на них ніяких драбинок, переходів і градацій. Але що робити, якщо зачіску дуже хочеться урізноманітнити і зробити воістину унікальною?

Зачіску каскад на довге волосся зробити не так-то просто.

По-перше, важливо не внести дисбаланс в загальний образ і не вистригти дуже коротку «шапку».

По-друге, між шапкою і кінчиками волосся досить важко зробити адекватну градацію. І по-третє, якщо волосся дуже товсті і важкі, стрижка може бути некрасивою.

Варіації стрижок каскад на довгих локонах також називають драбинками, шаруватими стрижками і градуйованими зачісками.

Вони можуть бути різними, і відповідно, їх візуальне сприйняття також різниться. Наприклад, драбинка передбачає максимально плавний і неявний, дуже делікатний перехід від коротких до довгих пасм. А рваний каскад виглядає більш «агресивно» — локони при цьому зістригати шарами по всій довжині.

Каскад з чубком

Чубчик не є невід’ємною частиною каскаду. Навіть навпаки – в переважній більшості випадків стрижка не має на увазі її наявність. Але сьогодні каскад з чубчиком дуже вітається молоддю, яка перебуває в постійній гонці за ефектністю, вишуканістю і оригінальністю.

Найбільш популярною для рваною укладання є асиметрична, коса, трохи филлированная чубчик. Однак при бажанні стрижку можна доповнити і пишною прямий чубчиком, особливо якщо самі короткі пасма розташовуються на одній довжині з нею.

Чубок зазвичай стрижуть на каскаді для середніх і довгих волосся, проте вона буває доречною і на коротких локони, особливо якщо мова йде про класичне каре (в «рваному» варіанті його іменують каре-каскадом).

Чубчик для цієї стрижки може бути:

 • Прямий;
 • Густий;
 • Асиметричної;
 • Косий і рваною;
 • Подовженою.

Якщо у вас занадто широке квадратне обличчя, від цього атрибута стрижок краще зовсім відмовитися – він може візуально збільшити нижню щелепу, зробити її грубою і масивною.

Щоб стрижка здавалася ще більш структурованою, робити її краще всього на локонах світлого, русявого, попелястого і пшеничного відтінку. Прекрасним варіантом стане каскад для власниць всіх видів мелірування (включаючи брондірованіе) та колорування. Хоча на однотонних кольорах по всій довжині дана стрижка також виглядає непогано, вона все ж втрачає частину оригінальності і свого особливого шику.

Як саме виглядає зачіска каскад?

Вона характеризується спадаючими пасмами волосся різної довжини, візуальної пишністю і грандіозним обсягом. Особливо виграшно вона виглядає на досить важких, гладких локонах структурної середньої щільності.

Іноді вона підходить навіть власницям кучерявого пасм, щоправда, лише за умови, що вони достатньо гладкі і слухняні за своєю природою.

Якщо вам подобається така укладка, і ви вважаєте, що тип і структура ваших пасм ідеальна для її виконання – спробуйте її!

Єдине, що варто врахувати – відрощувати локони після каскаду досить проблематично. Обов’язково зверніться до грамотного майстру, який не тільки оцінить всі нюанси вашої структури локонів, але і акуратно виконає саму стрижку.

Також проконсультуйтеся з ним з приводу фарбування, якщо збираєтеся міняти весь імідж.

Залишити коментар