Каштани: користь і шкода

Вони дуже популярні в Європі, особливо у Франції, де в честь них навіть придумали спеціальний свято. Їхньою батьківщиною вважається південь Балканського півострова. Вони оспівуються у баладах і віршах. Їх використовують в кулінарії, медицині і косметології. Про що йдеться?

Звичайно, про смачних горіхах – каштанах. У чому користь і шкоду їстівних каштанів? Питання, гідний уваги.

Корисні властивості каштана

Користь горіха каштана є наслідком його хімічного складу. Показово вже те, що серед усіх горіхів саме в каштанах міститься саме мінімальну кількість жирів. Більш того каштани щодо низькокалорійні. Вживання цього плоду в медичних цілях, допоможе позбутися багатьох проблем зі здоров’ям.

Відвар, приготовлений з каштанів, неймовірно ефективний у боротьбі з запаленнями дихальних шляхів, а також використовується для зміцнення судин. Він підвищує тонус артерій і знижує ризик утворення тромбів. А промиваючи носоглотку таким відваром, Ви легко позбавитеся від проблем з розширеними венами даного органу.

Каштан корисний при геморої, зниженому тонусі м’язів і варикозі. Більш того він має ранозагоювальний ефект, завдяки наявності в його складі дубильних речовин. Каштан – ідеальний перекус, який підвищить загальний тонус організму і додасть енергії.

У лікувальних цілях можна використовувати і кору каштана, її відвар є відмінним помічником в лікуванні проблем з травленням і жовчним міхуром.

Протипоказання до вживання

Сильний шкоди горіхи каштана завдати не в змозі, однак варто звернути увагу на перелік протипоказань:

  • Можлива індивідуальна непереносимість.
  • Схильність до повноти (за наявності крохмалю в складі).
  • Діабет та інші захворювання крові.
  • Серйозні захворювання ШКТ.
  • Приховані кровотечі.

Варто відзначити, що список користі і шкоди смажених каштанів нічим не відрізняється від нього ж для свіжих, так як при їх обжарке не додаються якісь масла та інші речовини.

Кінський каштан

Вирішивши придбати каштан, варто мати на увазі, що існує два типу:

  • Благородний (їстівний).
  • Кінський (неїстівний).

Другий тип стосується не лише у коней. Незважаючи на те, що його не можна їсти, відвар плодів або кори майже ідентичний за своїми властивостями їстівного горіху, а значить шкоду і користь кінського каштана тотожні їм же благородного сорту. Більше того, саме кінський горіх використовується в косметології при виготовленні різних кремів для обличчя і тіла (звичайних і сонцезахисних), шампунів і масок.

Підводячи підсумок, хочеться звернути увагу на те, що, незважаючи на всю користь плодів каштана, не варто забувати, що у всьому потрібно знати міру – особливо це стосується категорії горіхів. Їх рекомендується щодня вживати лише маленьку жменьку, в іншому випадку всі корисні властивості зійдуть нанівець.

Залишити коментар