Капи для вирівнювання зубів: плюси і мінуси

Напевно, багатьом з вас знайомий термін «голлівудська посмішка». Він з’явився ще в 30-х роках минулого століття, коли голлівудські актори постійно вражали своїх шанувальників білосніжними і рівними зубами. Секрет виявився простим – французький стоматолог Чарльз Пінкус придумав для них спеціальні керамічні накладки, які були здатні подарувати усмішку білосніжність, а нерівним зубам акуратний вигляд.

Час минав, технології продовжували розвиватися, і зараз способів вирівнювання прикусу існує велика кількість. Але сьогодні ми зупинимося на одному з них – використання кап.

Рівно, як під лінійку

Неправильний прикус – це не тільки серйозна естетична проблема, а й фактор, який може впливати на передчасне випадання зубів, появу дефектів мовлення, головних болів і інших неприємностей.

Найбільш популярним способом його виправлення є брекети. Але от тільки не всі погоджуються на їх використання, адже виглядають вони і справді не дуже красиво. На щастя, сучасна стоматологія багата на альтернативні варіанти, одним з яких є капи або елайнери.

Вони являють собою прозорі (а значить, практично непомітні) пластини, виготовлені з біопластика або біосиликона. Носити їх потрібно не менше 20 годин на добу. Але цей час може змінюватися, залежно від ступеня наявної проблеми і призначень лікаря.

А як же довго загалом потрібно носити такі накладки? Час носіння може коливатися від декількох місяців до декількох років, і залежить, знову-таки, від рівня виявленої проблеми.

Показаннями до використання елайнерів є:

 • широкі проміжки між зубами;
 • неправильний прикус;
 • поворот зубів навколо своєї осі (ця проблема часто виникає в період зміни молочних на постійні);
 • необхідність тимчасової фіксації (закріплення результату) після носіння брекетів (після брекет-систем зуби залишаються рухливими і іноді прагнуть повернутися в початкове положення. Так як повторне використання брекетів вже неможливо, лікарі рекомендують періодичне носіння капп);
 • передімплантаційний період, для створення місця для імпланта.

Накладки – один з найбільш щадних способів вирішення естетичних проблем в ротовій порожнині. До того ж, він є досить доступним, адже вартість таких систем стартує всього від декількох десятків доларів.

Тут все залежить від виду накладок, які ви оберете. Найдорожчими, але і найбільш ефективними будуть ті, які зроблені під ваші індивідуальні виміри.

Так чи ні?

Перед тим, як погодитися на придбання і встановлення кап для виправлення прикусу та усунення інших проблем, варто зважити всі «за» і «проти». Пропонуємо зробити це прямо зараз.

Серед переваг можна виділити такі:

 1. Високий рівень естетичності. Елайнери практично непомітні, дуже легкі і ніяк не впливають на слизову оболонку рота (гіпоалергенні).
 2. Швидке звикання. Для цього буде достатньо всього декількох годин, і ви перестанете їх відчувати.
 3. Не приводять ні до яких дефектів мови, на відміну від брекетів, а значить, психологічний бар’єр і сором будуть відсутні.
 4. Безсумнівний плюс – можливість зняття конструкції в будь-який потрібний час.
 5. Відсутність травм щік, губ або мови, як це може бути у випадку, коли в роті буде знаходитися металева система.
 6. Капи можна носити навіть маленьким дітям. Для цього існують кольорові пластини, які сподобаються кожній дитині.
 7. Можливість одночасного відбілювання завдяки засобам для внутрішньої обробки.
 8. Можна забути про список заборонених продуктів. Перед їжею елайнери знімають, а тому вони не вимагають якогось особливого догляду та чистки. Достатньо звичайної щітки і мильного розчину. Для ротової порожнини також не доведеться купувати спеціальні йоржики, а тому економія очевидна.
 9. Кінцевий результат можна побачити ще до початку лікування. Це можливо завдяки віртуальному моделюванню.

Але, не дивлячись на великий список плюсів, є у цих систем і свої недоліки. На щастя, їх небагато:

 1. За допомогою кап не вийде вирішити серйозні ортодонтичні проблеми. Особливо в тому випадку, якщо є показання до хірургічного втручання.
 2. Міняти елайнери буде необхідно через кожні 1,5-2 місяці.
 3. Можуть виникати труднощі в процесі лікування у дітей. Так як це легка знімна конструкція, то може бути складно простежити, коли і як надовго дитина її знімає.

Правильний догляд забезпечить комфортне носіння і гарантію очікуваного результату. Для цього всього лише потрібно періодично мити накладки з допомогою м’якої щітки і мила, і зберігати в добре вентильованому контейнері.

Що стосується заходів, то під час лікування ортодонти не рекомендують палити, адже це може змінити колір кап, а також жувати жувальну гумку, яка може пошкодити їх.

Красива посмішка – не мрія, а реальність. Будьте уважні до свого здоров’я і вчасно звертайтеся за допомогою до фахівців.

Залишити коментар