Канадська національна кухня

Незважаючи на свої значні розміри і довгу історію Канада – багатонаціональна і багатогранна країна, в культурі якій намішано безліч привезених з Європи правил і традицій. Європейські іммігранти зробили значний внесок у розвиток північного держави, в тому числі в особливості канадської кухні. Головною відмінною рисою цієї держави є поділ на французьку та англійську Канаду. У кулінарії цей поділ відчувається в значній мірі.

Багатонаціональність та два основних напрямки канадської культури позначилися на відсутності єдиної кулінарної традиції, однак це не робить її менш цікавою або цікавою для вивчення. Страви Канади являють собою дивовижну суміш французької та американської кулінарії, але мають свою неповторну північну нотку.

Традиційні продукти канадської кухні

Холодний клімат і велика територія, на якій водяться різні види тварин, стали основними передумовами для того, щоб головне місце в канадської кухні посідали м’ясні страви. У більшість своєму канадці вважають за краще готувати м’ясо на рожні або на грилі, що нагадує стародавні способи смаження м’яса на відкритому вогні, коли порції були великими, а столовий етикет не мав особливого значення.

Серед інших продуктів, які вважаються традиційно канадськими, можна назвати:

  • риба – зимова рибалка на озерах чи на морі є національним видом відпочинку і спорту, тому канадська кухня знаменита стравами з рибою та морепродуктами;
  • боби – білковий продукт, відмінне доповнення до м’ясних страв, дає організму енергію і тепло;
  • рибні і м’ясні паштети, рецептів яких канадської кухні більше, ніж в будь-якій іншій країні;
  • кленовий сироп – національний продукт Канади, який додають в багато види випічки, десертів та інші страви.

М’ясні страви канадської кухні можуть виступати в якості холодних закусок, наприклад, буженина, шинка, або подаватися як основні гарячі страви, іноді навіть без гарнірів. Канадці, як англійські, так і французькі, — одна з найпопулярніших м’ясних націй у світі.

Національні страви канадської кухні

Оскільки м’ясо – популярний і доступний інгредієнт для канадських кулінарів, різноманітність і кількість страв, в яких воно зустрічається, здатна вразити будь-яку уяву. Також великий асортимент страв із риби, які канадці навчилися готувати досконало в будь-якому вигляді. Традиційними стравами канадської кухні можна вважати:

  1. М’ясні страви, серед яких найбільшою популярністю користуються ростбіф, біфштекс, відварна або в’ялена оленина, смажений на рожні м’ясо, м’ясний пироги багато інших. Іноді єдиним доповненням до м’ясної страви береться тільки сіль і приправи, хоча боби вважаються традиційним гарніром.
  2. Рибні страви – особливо осетрина і оселедець, рецептів приготування якої канадці придумали безліч, але найбільшою популярністю користується все-таки копчена риба.
  3. Туртьер – м’ясний канадський пиріг, який зародився в Квебеку більше 400 років тому. Найчастіше в рецепті використовується свинина або яловичина, але іноді канадці воліють дичину.
  4. Poutine – незвичайна за своїм зовнішнім виглядом і смаком страва, в основі якого картоплю фрі і сир, залиті особливим соусом.
  5. Канадці люблять всілякі вареники і вміють готувати їх безліч різновидів: з м’ясом, картоплею, рибою.
  6. Гарбузовий суп – вважається одним з небагатьох перших страв, які вживають канадці. Серед інших супів можна назвати супи-пюре на основі бобів або картоплі, однак їх не можна вважати національними стравами, оскільки їх поява на столі досить рідкісне.

Канадський сироп відомий у всьому світі, і більшість кулінарів інших країн навіть не намагаються повторити цей шедевр, хоча канадці при його приготуванні не додають жодних інгредієнтів. Сік клена лише згущується особливим чином, даючи унікальний і неповторний смак, який можна додати в багато страви, наприклад, свинячий окіст в кленовому сиропі, або вживати самостійно.

Характерною особливістю північної країни є обмежене вживання алкоголю. У Канаді більшість магазинів не продають алкогольні напої, а ресторани без алкогольної карти – швидше правило, ніж виняток. Якщо канадці п’ють, то це найчастіше віскі, пиво або вино.

Регіональні особливості канадської кухні

Активна імміграція китайців в Канаду в останні десятиліття привела до того, що утворилася і продовжує розвиватися китайсько-канадська кулінарна традиція. Особливо це помітно в західних регіонах країни, де можна зустріти велику кількість китайських ресторанчиків, а також спроби поєднати два кулінарних напрямку. Найбільш справжню китайську кухню можна знайти в таких великих містах, як Ванкувер і Торонто.

А ось Монреаль являє собою зосередження кулінарних традицій Центральної і Східної Європи. Саме це місто вважається центром кулінарної культури Канади, пропонуючи гостям і жителям особливу копчене м’ясо, традиційні бублики (багелі) і фуа-гра. Остання страва, що не дивно, з’явилося в Канаді завдяки французьким іммігрантам, але стало настільки своїм і набуло смак канадської кухні.

Більшість південних регіонів Канади воліють і славляться американськими стравами, проте мають свій неповторний канадський акцент. Особливо велике поширення отримали страви фаст-фуду: картопля фрі, гамбургери і куряче філе в паніровці. Канадці додають до них обсмажені на грилі копчені ковбаски або в’ялену оленину, роблячи трапезу по-справжньому північноамериканської.

Таким чином, канадська кухня – це дивовижний мікс з багатьох традицій і кулінарних напрямків, який особливим чином став своєрідною культурою Канади. На великій території північної країни гармонійно уживаються китайські і французькі ресторани, а також американські закусочні. Різноманіття страв, що мають загальний канадський присмак, дух і атмосфера північного держави, велика кількість м’яса і способів його приготування – все це смачна, соковита і калорійна канадська кухня, яке не залишає байдужим нікого.

Залишити коментар