Камінь сардонікс: його особливості та властивості

Великою популярністю у майстрів-ювелірів користується камінь сардонікс. Його застосовують для виготовлення жіночих та чоловічих прикрас. Сардонікс красиво виглядає в різьблених кулони, каблучки, сережки, браслети, підвісках і іншої біжутерії.

Про зовнішній вигляд і застосування каменю

Камінь сардонікс відносять до типу агата. Забарвлення його буває різним і змінюється від червоно-бурштинового до насичено-каштанового.

Через багатої кольорової палітри камені підрозділялися на чоловічі і жіночі. «Дамськими» вважалися камінчики з ніжним, світлим відтінком, до чоловічим відносили мінерали з різким, насиченим кольором.

Особливістю цього красивого камінчика можна назвати наявність смуг в структурі. Саме світлі смужки роблять візерунок сардоникса неповторним і чарівним. Варто відзначити, що сардонікс нерідко плутають з камінчиком сердолік, але це різні мінерали, хоч і відносяться обидва до смугастим халцедонам.

Сардонікс і сердолік відрізняються відтінками. Якщо ви побачите камінь, візерунок якого складається з білих, червоних або жовтувато-оранжевого кольорів, то це сердолік. Більш темні бурі відтінки і білі смуги, характерні кольори сардонікс.

Якщо говорити про цінності, то сардонікс відносять до напівкоштовних мінералів. У деяких джерелах можна зустріти запис про те, що самоцвіт – дорогоцінний камінь. Це оману. Склад даного смугастого халцедону близький до кварцевому піску, а відтінки стрічкових шарів безпосередньо залежать від домішок.

Основне родовище цього мінералу – гірська місцевість, найбільша концентрація в Індії. Привабливими і незвичайними ювеліри вважають камінці з Уругваю. Там самоцвіти мають особливо гарний відтінок.

У давні часи майстри виготовляли вироби з сардоникса, додаючи до нього дорогоцінні камені, наприклад, смарагди, сапфіри і діаманти. Мінерал використовували для виточування кубків і статуеток, а також робили з нього красиві друку.

В даний час самоцвіт часто використовується майстрами ювелірного мистецтва. Прикраси з цим каменем виглядає стильно і дорого, а завдяки красивому блиску привертають увагу.

Цілющі властивості

Більшості дорогоцінних і напівкоштовних мінералів приписують цілющі властивості, не виняток і сардонікс. Вважається, що самоцвіт може активувати процеси регенерації, тому його застосовують при лікуванні тріщин і переломів. Є відомості, що камінь допомагає зупиняти кров.

Камінчики світлого забарвлення благотворно впливають на жіноче здоров’я, їх рекомендується використовувати жінкам, що мріють про малюка. Темні аналоги допомагають при лікуванні щитовидної залози і виразкових хвороб.

Самоцвіти з червонуватим відтінком допомагають боротися з безсонням, нормалізують сон і благотворно впливають на нервову систему. Вони допомагають впоратися з депресій, апатією і меланхолією.

У народній медицині ходить багато чуток і легенд про цілющі властивості каменю сардонікс при лікуванні кіст і пухлин.

Магічна сторона

Поряд з цілющими властивостями, камінчиках приписують і містичні сили. Вважається, що володар прикраси з самоцветом швидше знайде свою другу половинку. А тих людей, які вже перебувають у шлюбі, мінерал вбереже від зрад чоловіка.

Цей камінь допомагає в навчанні, його володар легше засвоює інформацію і сприймає нові знання. А якщо носити прикраси з сардоніксом постійно, то може сформуватися дар передбачення.

У деяких країнах самоцвіт асоціюється з життєвим успіхом і енергією. Його рекомендується дарувати молодим хлопцям і дівчатам, які хочуть досягти якоїсь мети.

Камінь-оберіг

Талісмани, виготовлені з цього самоцвіту, вважаються хорошими оберегами для туристів. Представницям прекрасної статі вироби з смугастого халцедону допоможуть створити і зберегти сімейне вогнище, посприяють дітородіння. Чоловікам мінерал принесе успіх у діловій сфері.

Мінерал – відмінний амулет для вчених і студентів, адже камінь здатний притягувати знання. Володіючи сильною енергетикою, він може захистити свого власника від псування і пристріту. Вироби з цим камінчиком рекомендується носити людям, невпевненим у собі і своїх силах.

Якому знаку зодіаку підходить

Людям, народженим під знаком зодіаку Лев, ідеально підходить енергетика сардоникса. Цим громадянам мінерал принесе успіх у справах, приверне удачу на любовному поприщі, а всі конфлікти вирішуватимуться легко і просто.

Народжені під знаком зодіаку Раку і Діви, теж можуть придбати прикраси з цим самоцветом. Він допоможе налагодити контакт з близькими людьми, домогтися поваги оточуючих і здійснити всі задуми.

Всім іншим знакам талісмани з цього камінчика допоможуть уберегтися від пересудів і пристріту.

Про прикраси

В даний час ювеліри використовують цей самоцвіт для виготовлення кілець, бус, браслетів і сережок. Кожен виріб виходить унікальним і незвичайним, завдяки неповторній стрічкової забарвленням. Найбільш затребувані плоскі кулони з цього мінералу, вони максимально повно розкривають красу камінчика.

Самоцвіт чудово поєднується з дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням:

  • Смарагдом;
  • Діамантом;
  • Сапфіром;
  • Бірюзою;
  • Гранатом і т. д.

Теплий відтінок мінералу гармонійно виглядає в обрамленні золота, так і в поєднанні з сріблом камінчик не втрачає своєї унікальності: виглядає модно і витончено.

Побачивши в магазині кільце, кулон або сережки з сардоніксом, ви, безумовно, не зможете пройти повз.

Самоцвіт приверне вас глянцевим блиском і незвичайною забарвленням. Крім своєї краси камінчик ще володіє цілющими та магічними властивостями.

Тому, якщо не знаєте, що подарувати близькій людині, то зверніть увагу на вироби з мінералом: печатки, талісмани, кольє, сережки і кільця з сардоніксом. Вони нікого не залишать байдужим. Виглядають прикраси стильно і дорого, вони будуть довго радувати погляд свого власника!

Залишити коментар