Камінь гірський кришталь: різновиди, властивості

Гірський кришталь визнаний самим поширеним видом кварцу. Залежно від забарвлення, його можуть називати цитрином, аметистом, моріон або раухтопазом. Полярність – саме дивне властивість цього мікроелемента: у сильну спеку він здатний дарувати почуття прохолоди, а в холод – зігрівати. Якщо ж здійснювати кристалом елементарні масажні руху, то він може принести відчуття повного розслаблення і спокою.

Фізичні особливості і властивості матеріалу

По своїй суті, камінь гірський кришталь – це прозорий кристал, двоокис кремнію, що володіє димчастим, жовтим, коричневим, зеленим, чорним і рожевим забарвленням.

Місцем його утворення є порожнини гідротермальних жил, які перебувають на території практично всіх існуючих гірничих систем.

Зокрема, кристали гірського кришталю видобуваються в Карпатах, на Уралі, в Альпах і т. д. Той, кому захочеться самостійно пошукати кристали, варто знати, що вони можуть бути розміром від кількох міліметрів до декількох метрів в обхваті.

Високий рівень прозорості призвів до того, що кварц, переніс полірування, набуває неймовірний блиск.

Стародавні ювеліри робили з мінералу збільшувальні стекла, і з їх допомогою розплавляли тонкі металеві елементи своїх виробів.

Тибетські лікарі цінували лікарські властивості двоокису кремнію, адже пропущені крізь нього промені сонця надають бактерицидну вплив на відкриті рани.

Сьогодні цілющі кришталеві кулі більше порошаться в музеях, тоді як кварц йде на виготовлення чаш, кубків, сувенірної та ювелірної продукції, що використовується для виготовлення індивідуальних прикрас і виробів масового споживання. Отримання штучного гірського кришталю радує ювелірів навіть більше, ніж видобуток алмазів. А все тому що двоокис кремнію починає блищати в променях сонця, а не згасати, як його елітний побратим.

Лікувальні якості

Практично всі існуючі різновиди гірського кришталю мають знезаражувальну впливом. Недарма древні боги, царі та герої п’ють воду і спиртні напої з кубків, зроблених з цього мінералу. Будь-яка рідина, поміщена в такий посуд, вважалася позбавленою від хвороб, тобто від мікробів і інших хвороботворних мікроскопічних організмів.

Вчені нашого часу розкрили таємницю такого дива. Виявляється, що промені ультрафіолету, що пройшли крізь кристал, знаходять здатність вбивати бактерії і сприяти якнайшвидшому загоєнню ран різної складності.

Магічні якості

Чаклуни, маги та інші ворожки по-своєму використовують природні властивості гірського кришталю.

Вважається, що в кулі з такого мінералу можна побачити картини минулого і майбутнього, побачити вирішення нагальної проблеми або відшукати вихід з цієї важкої ситуації.

  • Для цього магічний атрибут досить помістити в темному приміщенні так, щоб крізь нього проходили сонячні промені або потік штучного світла;
  • Потім гадателю потрібно досить довго вдивлятися в химерні злами світла, зосереджуючи свою волю та бажання отримати потрібну відповідь;
  • У тому випадку, коли є потреба вирішити проблему іншої людини, його саджають на стілець, куля підвішують на шовкову нитку, і починають розгойдувати перед особою, що звернулася. Останній починає бачити неясні картинки і образи, які тут же тлумачаться магом або ворожкою.

З кристалом кварцу димчастого відтінку пов’язані дещо інші повір’я. Вважається, що він здатний спотворювати дійсність і збуджувати фантазію.

Його не слід носити Стрільцям і Козерогам, а представникам Земляних знаків зодіаку він показаний тільки в разі потреби позбутися від наркоманії або пристрасті до алкоголю.

У підсумку виходить, що мінерал підходить тільки тим людям, які з’явилися на світ під знаками Землі і Повітря.

Зеленуваті кристали несуть з собою здоров’я і душевну рівновагу, чорні допомагають налагодити контакт з душами померлих, а прозорі залучають до своїх власників щастя і любов.

До речі, якщо носити кільця і сережки з гірським кришталем, оправлені в срібло, то можна уникнути теплового удару в сильну спеку, і не замерзнути в холоди.

Вироби та прикраси

Якщо раніше з цього мінералу робилася посуд, іменні печатки, вази, кулі, піраміди та інші предмети декору, то сьогодні його практично повністю витіснило скло. В ювелірній справі ще збереглося отримання ексклюзивних або масових прикрас з гірським кришталем, але і там його все частіше підробляють.

Все це зовсім не означає, що кристали залишилися незатребуваними. Просто вони «перепрофілювалися», і стали застосовуватися в промисловості (електроніка, оптика та інше). Але навіть з цими цілями мінерал не видобувається, а буквально вирощується в автоклавах.

Якщо ви маєте бажання випробувати на собі властивості каменю гірський кришталь, і знаєте, кому він підходить, непогано б навчитися відрізняти його від скляної підробки.

Істинний мінерал ніколи не буде абсолютно прозорим, якщо розглянути його під лупою, стають помітні помутніння, невеликі включення і найдрібніші бульбашки. До того ж кришталь має більшу провідність тепла, ніж скло. У житті це виявляється простіше, ніж звучить: якщо затиснути мінерал в руці, він ще довго буде прохолодним.

Знаючи, якими властивостями володіє кришталь, ви можете застосовувати його згідно зі своїми потребами.

Залишити коментар