Калорійність холодцю з яловичини, свинини, курки – користь і шкода

Холодець – це традиційне блюдо російської кухні, рецепт якого не змінювався століттями. В реальності, він являє собою класичний, але дуже наваристий м’ясний бульйон, якому надають желеподібну структуру. Основне гідність холодцю в тому, що готується він навіть не з субпродуктів, а чи не з відходів домашніх копитних тварин – коров’ячих і свинячих ніжок, голів і навіть хвостів.

Основні компоненти

Настільки «м’ясне» походження і фортеця бульйону змушують замислитися над тим, яка реальна калорійність холодцю. Адже якщо на магазинному продукті цей показник пишеться на упаковці, то з домашньої закускою справи йдуть складніше. Зрозуміло, що загальну калорійність потрібно буде вираховувати шляхом додавання показників поживності всіх інгредієнтів, використаних в процесі приготування: спецій, хрящів, м’яса і кісток, жиру і овочів.

Іноді це досить складно зробити, особливо якщо незнайомий з показниками калорійності таких продуктів.

Знову ж таки, калорійність холодцю з молодої свинини, яловичини і курки дуже навіть сильно відрізняється. І цей же параметр сильно змінюється в залежності від способу готування страви і того, з чим і як воно буде вживатися. З-за всього цього, різні джерела і автори вказують абсолютно несхожу калорійність, що вводить в оману людини, вимушеного строго стежити за кількістю калорій, які надходять в організм. Спробуємо розібратися і ми.

Холодець яловичий

Мінімальна калорійність холодцю з яловичини дозволяє охрестити цю страву самим дієтичним у своєму роді. На 100 г готового продукту припадає лише 80 Ккал, з-за чого його можна включати в меню тих, що худнуть людей, але не у великих порціях. Пам’ятайте, що аналогічне блюдо, скушанное в компанії з гірчицею, хлібом, та під горілочку, вже складно назвати дієтичним, і воно однозначно відкладеться на боках і череві.

Курячий рецепт

Калорійність холодцю зі свіжої курки теж невисока, особливо якщо для його приготування не були використані стегенця, ніжки і грудка, а тільки лапки. Якщо це так, то досліджуваний показник буде дорівнювати лише 120 Ккал на 100 г закуски.

Вся справа в тому, що лапки курки повністю позбавлені жирових відкладень, але мають желирующими властивостями. Пам’ятайте, що рецепт курячої холодної закуски, передбачає використання усієї тушки, гарантує отримання достатньо поживного страви, калорійність якого буде складати вже 200 Ккал на ті ж 100 р.

Свиняче заливне

Калорійність холодцю з домашньої свинини – найвища, а все тому, що свиня спочатку відгодовується на сало і м’ясо. В даній ситуації цей показник знаходиться в межах від 190 до 330 Ккал на 100 г, що доводить істинність попереднього речення. Знову ж таки, жирність може змінюватися в залежності від того, які ще продукти були використані в процесі готування. Але, в будь-якому випадку не варто вживати холодець з свинини в період дотримання дієти або в розвантажувальні дні.

Користь холодцю

Не будемо зациклюватися на одній тільки калорійності, перейдемо до вивчення переліку переваг такої закуски. Про її корисні властивості знає багато народів світу, які включили її в свою національну кухню. Але за що така шана і популярність?

Виявляється, що привертає холодець не тільки своєю енергетичною цінністю, але й наступними позитивними якостями:

  • Він є джерелом натурального білка, який ми іменуємо колагеном. Останній виварюється з м’ясної продукції, використовуваної згідно з рецептурою, а після попадання в організм людини починає приносити користь всім його клітин, а шкірного покриву – зокрема. Як результат – він набуває пружність і еластичність, позбавляється від зморшок і складок. До того ж, пристрасть до холодцю – це прямий шлях до викорінення хвороб суглобів і кісток;
  • Незважаючи на завищену калорійність холодцю, звареного з свинини і яловичини, він стає ресурсом отримання речовини, що сприяє повноцінному засвоєнню кальцію і підвищення імунітету;
  • В холодці присутні буквально всі вітаміни, що входять в групу, а також гліцин – амінокислоту, позитивно позначаються на нервовій і розумової діяльності, підвищує концентрацію уваги та працездатність в цілому.

З-за всього цього пару кг холодцю варто варити не тільки по святах, але й з розрахунком на кілька днів. А щоб не погладшати, використовуйте дієтичне варіанти його рецептур на основі яловичини або курячих лапок.

Ймовірний шкоду

Тим не менш, слід об’єктивно розглянути, які користь і шкоду цього продукту. Про користь сказано достатньо, а шкода полягає в підвищеному вмісті холестерину, здатного накопичуватися на внутрішніх стінках судин, звужуючи їх просвіти. У свою чергу, це провокує ускладнення в роботі судинно-серцевої системи, печінки і призводить до порушень в речовинний обмін. Постійне і безконтрольне споживання заливного – прямий шлях до надмірної ваги і печінковим патологій.

Тому, якщо є бажання уникнути всіх цих неприємностей, варто перейти на «полегшений» варіант холодцю, який готується на основі желатину.

В якості інших добавок можна використовувати ті ж оливки, лимон, часник і зелень.

Залишити коментар