Калорійність карамелі: в 1 шт, на 100 грам

Улюблені багатьма з дитинства карамельні цукерки представлені сьогодні у великій різноманітності. Льодяники не представляють особливої цінності для організму людини, однак в якості десерту користуються незмінною популярністю. Але якщо задуматися, скільки калорій в карамельній цукерці, стане зрозуміло, що вживати цей продукт у великих кількостях не можна, особливо якщо харчування передбачає дотримання дієтичного меню.

З чого зроблена карамель

Рецепт класичної карамелі, що з’явилася ще в XIV столітті, передбачає використання тільки двох основних інгредієнтів – води і цукру. Суміш нагрівалася, розливалася по формам, а потім охолоджувалася.

Сучасні карамельки теж виготовляються з цукру, проте при виробництві додатково використовується інвертний сироп – це розчин цукру з лимонною кислотою, або карамельна патока. Подібні компоненти допомагають цукровій масі швидше загуснути. Додаються в цукерки харчові ароматизатори і барвники, які також впливають на харчову цінність готового продукту.

Льодяники, приготовані на основі меляси, містять:

  • сахарозу – 58%;
  • глюкозу – 10%;
  • полісахариди (декстрин) – 20%;
  • мальтозу – 7%;
  • фруктозу – 3%.

Решта 2% припадають на воду.

Якщо при виробництві використовується інвертний цукор, то він займає 20% від об’єму, решта 80% складає сахароза.

Карамель, калорійність якої в середньому досягає 360-380 ккал на 100 г, практично повністю складається з вуглеводів, вміст яких коливається на позначці 90 грамів. Білків і жирів при цьому в складі практично немає. Частка кожного нутриента в 100 г продукції незначна – менше 1 грама.

Часте вживання льодяників завдає шкоди організму, оскільки вони здатні спровокувати:

  • стрімке підвищення ваги;
  • розвиток каріозних утворень;
  • спровокувати погіршення стану у хворих на діабет або панкреатитом.

Але карамель може надавати і позитивний вплив:вживання цукерок після фізичних навантажень сприяє приливу енергії. Це відбувається завдяки великій кількості містяться в них вуглеводів.

Калорійність різних видів карамелі

Середня кількість калорій на 100 грамів продукту складає близько 380 ккал. Виходячи з цього, калорійність карамелі в кількості 1 шт при вазі близько 6 г становить 22,8 ккал. Але даний показник є усередненим: все залежить від самого виду продукції.

Льодяники

Яскраві льодяники, настільки улюблені дітьми і дорослими, практично повністю складаються з цукру. Це обумовлює високий вміст вуглеводів: в 100 г цукерок – близько 97,5 р. Тому в 100 грамах льодяників міститься досить велика кількість калорій – близько 390.

З лікером

Приблизно 358 калорій.

Варто пам’ятати, що в цукерці є і алкогольна складова, яка здатна при вживанні у великих кількостях зробити шкідливий вплив на організм, особливо при вживанні антибіотиків або дотриманні дієтичного раціону.

Шоколадна

Якщо звичайні льодяники ще можна вживати в невеликій кількості, не боячись моментально набрати зайві кілограми, то від цукерки з кремовою начинкою краще відмовитися.

При додаванні шоколаду в продукті з’являються 8 г жирів і 1,6 г білків з розрахунку на 100 р. Зростання харчової цінності обумовлюється саме додаванням шоколаду, калорійність якого сягає 550 ккал на 100 р. Проте його зміст в начинці невелика, тому кількість калорій в леденце все ж не доходить до рівня чистого шоколаду, але зростає з усереднених 380 ккал до 427 ккал.

Фруктова

А ось карамель з фруктовими начинками вважається одним із самих низькокалорійних видів серед всієї подібної продукції. Калорійність коливається на позначці 372 ккал. Це означає, що в одній цукерці з вагою 6 грамів приблизно 22 ккал.

Помадна

Калорійність карамельок з помадною начинкою коливається на рівні 366 ккал, але відмітка може опускатися і до 358 ккал. Обумовлюється це сировиною, з якого виготовляється начинка. При виробництві помадки використовується не лише цукор, а й молоко, яке «розбавляє» вуглеводну складову цукерок. Однак з його додаванням карамелі з’являються інші нутрієнти: жири у кількості 4,6 м і 2,2 г білків.

Глазурована

В льодяниках в шоколадній глазурі міститься близько 390 ккал. Однак,якщо при виготовленні глазурі використовується натуральний шоколад, калорійність готового продукту зростає: показник досягає 400-420 ккал на 100 р. Використання синтетичних замінників дозволяє залишити калорійність приблизно на рівні звичайної карамелі, тобто на позначці в 380 калорій.

Залишити коментар