Калорійність індички

Нинішнє століття – це час дієт. Велика частина людей дотримується того чи іншого стилю харчування бо дієти. Хтось зацікавлений в системі живлення, пов’язаної з відмовою від м’ясної їжі, для кого-то цього мало: потрібно відмовитися не тільки від м’яса, але і вареної (смаженої, тушкованої та іншої термічно обробленої) їжі.

Але більша кількість ретельно відстежують складу щоденного меню – прихильники різноманітних дієт для зниження ваги. Один з напрямків – дієти, засновані на підрахунку калорійності страв. Розглянемо цей принцип підрахунку на прикладі якого-небудь продукту. Наприклад, візьмемо м’ясо індички.

Що за птах такий?

Індички відносяться до сімейства фазанових. Їх батьківщина – Америка, в Європу індичок завезли іспанці. Звідси і назва: індіанські кури. Також їх називали і іспанськими курми. Це великі птахи – жива вага дорослих самців домашньої індички може досягати 35 кілограм. Найбільшу кількість м’яса індички споживають, як не дивно, не в США, де смажена індичка вважається національною стравою, а в Ізраїлі.

Індичатина є дієтичним блюдом.

Хімічний склад м’яса найбільш ідеально збалансований для їжі людини. У ньому міститься удвічі більше заліза, ніж в яловичині. М’ясо цієї птиці низькокалорійне, але більш поживна, ніж інші сорти м’яса, в тому числі, і пташиного. Калорійність корисної відвареної індички вище, ніж смаженого її варіанти: 195 проти 165 ккал. У печінці міститься 276 ккал, але сама калорійна частина – це шкіра: 387 ккал.

Навіщо рахувати калорії?

Скрупульозний підрахунок кількості калорій в споживаної їжі потрібно для того, щоб дотримуватися гипокаллорийного режиму харчування – коли кількість отриманої з їжею енергії дорівнює або, у випадку, якщо потрібно схуднути, менше витраченого організмом протягом дня. Американськими вченими підраховано, що збільшення добового споживання всього на 19 калорій протягом року призводить до появи одного зайвого кілограма.

Як тут їх не вважати, з’ясовуючи калорійність індички або салату латуку?

Справа хороша, але низький ККД. Стежити, за тим, що тягнеш в рот, звичайно, корисно. Але, недарма дієтологія – це наука. А для того щоб стати лікарем-дієтологом, потрібно спочатку отримати диплом лікаря, а потім ще й диплом спеціаліста в харчуванні.

Використовувати калькулятори калорійності на різних сайтах – не дуже вдячна справа:

  • Інформація в різних джерелах може разюче відрізнятися, адже далеко не завжди ці таблиці пишуться дипломованими дієтологами;
  • Список продуктів з вказівкою калорійності має ідеальний характер. Це означає, що не враховуються різні, що впливають на енергетичну складову страви чинники: найчастіше продукт споживається не самостійно, а в суміші з іншими.

Наприклад, при приготуванні індички, запеченої з картоплею, потрібно враховувати калорійність масла, використаного при смаженні, цибулі, картоплі, часнику, приправ.

А дуже часто в рецепті не зазначено, «скільки вішати в грамах», а пишеться: «три середні цибулини» або «зубчик часнику», або додати приправи «на кінчику ножа» або «за смаком».

Як тут дотримати точність, і вирахувати калорійність індички, якщо філе має 84 ккал в 100 грамах, а стегна – 142? Та й індичка індичці ворожнечу, і навіть при стандартному утриманні птиці на птахофабриці, двох ідеально збігаються за складом і калорійністю м’яса птахів не отримати.

Дієтологічний замкнуте коло

Калорії – це «паливо» для організму. Енергію, що отримується з їжі, організм витрачає на підтримку своїх систем і на решту життя: розумову і фізичну діяльність, емоції. Калорії містяться і в білках, і у вуглеводах і жирах. Організм має можливість і довготривалу (створену на протязі всього існування складних живих організмів) звичку робити запаси на випадок голодного часу. І ці запаси він робить з жирів, витрачаючи білки і вуглеводи на поточні процеси. Коли кількість калорій знижується, по ідеї, організм повинен відкривати засіки і починати розщеплювати жир.

Так воно і відбувається. Але пізніше. А спочатку організм починає економити: знижує витрати енергії, як комп’ютер у безпечному режимі. Наприклад, починає виділяти менше тепла, і людина починає мерзнути. Знижується життєвий тонус, і як наслідок, з’являється млявість і апатія: нікуди не хочеться йти і взагалі нічого не хочеться робити. Організм адже не дурень витрачати енергію на даремні розваги.

Чому так відбувається?

Організм економить енергію, відкладаючи запаси на самий крайній випадок.

Так в природі живуть тварини: деякі навіть впадають в сплячку на період відсутності, щоб не витрачати енергію даремно. А перед початком періоду спокою вони накопичують жир.

Чим менше калорій надходить з їжею, тим складніше організму перебудуватися і почати задіяти жирові запаси. Тому що розщеплення жирів теж витрачає енергію. Як ні парадоксально, щоб змусити організм витрачати енергію із запасів, потрібно збільшити її споживання.

Тому, головне в дієті – не підрахувати прискіпливо кількість калорій в 100 грамах м’яса індички або десерт, а підвищити фізичну активність: зайнятися танцями, почати бігати в парку, піти в зал для фітнесу. Причому розпочати активну діяльність слід до того, як сів на дієту – бо потім не захочеться через зниження життєвого тонусу.

Багато залежить від раціону харчування. При номінально одному і тому ж кількості калорій, ми швидше насичуємося, якщо їмо білкову та вуглеводну їжу. І довше відчуваємо себе ситими. Причина – все в тій же запасливості організму. Він живильні елементи, і відкладає жири в кладовки, не витрачаючи калорії, що містяться в них, на поточну діяльність, якщо не знаходиться в екстремальних умовах.

Американське міністерство охорони здоров’я рекомендує отримувати більше калорій з вуглеводів (60%). А з жирів – 30%. Шматок відвареної індички краще, ніж свиняче м’ясо, навіть якщо за кількістю калорій вони і будуть рівні.

Щоб отримати енергію, потрібно затратити енергію. Для того, щоб переварити їжу з метою отримання з неї енергії, організм витрачає енергію. І чим більш груба їжа, тим більше енергії витрачається на її обробку. Калорійність стегна не алергенної індички вище, ніж філе, але м’ясо ніг індички більш грубіший грудки. Тому організм витратить більше енергії, переварюючи м’ясо ніжки.

Організм організму ворожнечу

Неусвідомлений підрахунок калорійності продуктів і ретельне дотримання калорійною норми не призведе до схудненню.

Крім описаних тонкощів, існує ще і характеристики самого споживача калорій.

Швидкість енергетичних процесів залежить не тільки від підлоги і способу життя. У різних людей швидкість обміну речовин різна, навіть якщо немає порушень у цьому процесі.

Кількість і швидкість засвоєння калорій залежить від часу року, рівня стресу, життєвого періоду. Так, у різний час менструального циклу у жінок різна потреба в калоріях. Враховуючи калорійність корисної печінки індички, не забудьте врахувати і всі інші чинники.

Харчуйтеся смачно і правильно, уникайте стресів і ведіть здоровий спосіб життя, і тоді питання підрахунку калорій відпаде сам собою!

Залишити коментар