Кактуси у нас вдома: поради по догляду за колючим красенем

Практично у кожної жінки на підвіконнях можна побачити різні квіти. Хтось віддає перевагу декоративні троянди, інші фіалки, але є й любителі кактусів. Не варто дивуватися.

Ці колючі рослини химерної форми радують око своїм зеленим кольором круглий рік, невибагливі у догляді, а в період цвітіння настільки гарні, що можна милуватися вічно. Але щоб кохана «колючка» приносила тільки позитивні емоції, потрібно точно знати, як правильно доглядати за кактусом в домашніх умовах.

Вибираємо горщик

Якщо ви в домашніх умовах вирішили виростити кактус, то перше, що слід зробити – вибрати гарний горщик для рослини. Фахівці вважають оптимальним матеріалом, з якого має бути виготовлений «будиночок» для рослини, пластмасу. Так як у такій ємності вода з ґрунту випаровується менше, а це дуже важливо.

Перш ніж придбати горщик, зверніть увагу на його форму. Не всі знають, але коренева система колючого красеня така, що для оптимальної життя йому потрібен високий горщик. Ідеальною ємністю вважається така, яка за висотою в півтора рази більше ширини.

Вибираємо грунт

З горщиком розібралися, тепер потрібно зрозуміти, який грунт необхідний для вирощування кактусів в домашніх умовах. Грунт для посадки рослини легко придбати в спеціалізованому магазині. Ґрунтова суміш може складатися з річкового піску, дернової і листової землі. Ці компоненти мають бути в рівних частках. Але, безумовно, склад грунту безпосередньо залежить від різновиду рослини.

Старі колючі красені потребують перегній і торф, деяким видам необхідно додавання деревного вугілля і т. д. Правильний підбір грунту дуже важливий, інакше коріння кактуса почнуть гнити. Якщо ви помітите таку проблему, то обов’язково почистіть коріння, а потім зріжте уражені ділянки.

Як в домашніх умовах пересадити кактус?

Горщик куплений, грунт підібрана, тепер потрібно правильно пересадити рослину. Оптимальний час для проведення таких робіт – весна.

Етапи пересадки наступні:

  • на дно ємності поміщається дренажний шар;
  • 1/3 горщика заповнюється обраним грунтом. При цьому сильно приймати його не слід;
  • В грунт опускаються коріння;
  • далі все присипається або дрібними камінчиками, або піском (річковим).

При цьому дуже важливо стежити, щоб грунт був не надто вологим.

Про освітлення

У теплу пору року рослини кактуси повинні стояти в місці, яке добре освітлене.
Фахівці рекомендують виносити доросле колючку в літні місяці на вулицю, перший час її варто прикривати тонкою плівкою, щоб захистити від прямих сонячних променів. Днів через 14 плівку можна зняти, але необхідно стежити, щоб рослина не потрапляв дощ.

Якщо ви тільки вчитеся доглядати за молодим кактусом, то пам’ятайте, що йому краще перебувати в затемненому місці, а не під променями сонця. І ще, якщо помітите, що ваш улюбленець змінює колір, то це може бути сигналом – у рослини опік. Будьте уважні.

Як в домашніх умовах поливати кактус?

Деякі люди щиро вважають, що поливати колючку слід не частіше разу на місяць. Це величезна помилка. Насправді частота поливу залежить від великої кількості факторів. Наприклад, якщо ваш горщик з рослиною розташований з вуличною боку балкона, то поливати кактус в дощ, а також коли прохолодно, не варто.

У весняно-літній період непогано буде обприскувати колючого красеня, особливо в ранкові години.

Вода для поливу повинна бути не нижче кімнатної температури. Рідину можна наливати з-під крана, але перед використанням вона повинна відстоятися близько 2 днів.

Про догляд взимку

Зазвичай взимку зростання кактусів сповільнюється або зупиняється зовсім. У холодну пору року колючку не слід залишати на вулиці, так як при температурі нижче 5 градусів тепла вона може загинути. Якщо ж ви все-таки вирішили влаштувати оранжерею на балконі, то не забувайте стежити за температурою, щоб не погубити свого улюбленця. До речі, полив в зимовий час рекомендується звести до мінімуму.

Як відбувається в домашніх умовах розмноження кактусів?

Розмноження колючих красенів відбувається за допомогою насіння або живців. Досвідчені квітникарі вважають, що для посадки краще всього використовувати насіння. Правда, для розмноження доведеться докласти чимало зусиль, але це того варто.

Для вирощування насіння знадобляться теплиця і лампа. У період росту потрібно створити в теплиці вологу атмосферу.

Оптимальний час для посадки насіння – грудень. Якщо виконати роботи наприкінці першого зимового місяця, то у рослини не зіб’ється ритм зимівлі.

У період росту важливо стежити за освітленістю, розташовуючи лампу не вище 5 см від горщика.

Розмноження живцями комусь здається більш простим, іншим, навпаки, складною. У будь-якому випадку у такого способу є істотний мінус – не всі колючі красені можуть розмножуватися. Якщо ви вирішите розводити рослина таким способом, то вам необхідно зрізати черешки кактуса, помістити їх у мокрий грунт і накрити пластиковим стаканчиком. Також необхідно створити температуру 25 градусів, тільки при такому підході буде відбуватися зростання.

Як в домашніх умовах змусити цвісти кактус?

Молоді рослини цвітуть досить часто. Перші квіточки можна помітити приблизно в 3 роки, потім, якщо догляд організований правильно, вони будуть радувати око щорічно.

Деякі люди намагаються змусити колючку цвісти частіше, для цього саджаючи рослини в тісний ємність. Вважається, що брак місця стимулює процес утворення бутонів.

Поради по догляду за кактусом «Декабрист» в домашніх умовах

«Декабрист» (або «бабусин квітка») не має колючок і при цьому любимо багатьма жінками завдяки тому, що часто цвіте (з кінця листопада по початок лютого) і виглядає красиво. Рослина боїться сонця, швидко зростає і любить воду. Вирощування «бабусиної квітки» відбувається зазвичай в підвісному кашпо, при правильному догляді рослина радує око до 20 років.

Для вирощування «Декабриста» визначте йому місце на підвіконні зі східної чи північної сторони, повинно бути світло, але не жарко. Важливо берегти його від прямих сонячних променів, інакше опік стебел неминучий.

У літній час рекомендується відправляти «Декабриста» на свіже повітря в затемнене місце. Взимку оптимальна температура для його зростання – 15 градусів зі знаком плюс.

Поливати «бабусин квітка» слід теплою відстояною водою, дотримуючись помірність, так як при занадто вологому грунті є ризик гниття коренів.

Коли «Декабрист» відцвіте, йому потрібен відпочинок. Для цього його поміщають в прохолодне затемнене місце до кінця березня. Полив на цей час зводиться до мінімуму. На початку квітня догляд за «бабусиним квіткою» поновлюється в повному обсязі.

Якщо організувати правильний догляд за колючими красенями, то вони будуть цвісти і радувати око довгий час. Навчившись елементарним прийомам, ви оціните невибагливість кактусиков і будете з задоволення ростити їх у себе вдома. Удачі!

Залишити коментар