Йоркширський тер’єр бівер: опис породи

Однією з найпопулярніших порід для домашнього утримання є пухнастий красень бівер йоркширський тер’єр.

Опис породи, особливості характеру і зовнішності, принципи догляду – цю та іншу корисну інформацію про мініатюрної собачці ми пропонуємо дізнатися всім тим, хто мріє зробити її своїм вихованцем і іншому.

Як з’явилася порода?

Бівер йорка – одна з наймолодших і незвичайних порід в кінології. Вперше ці собаки з’явилися трохи більше 30 років тому в сім’ї німецьких заводчиків Вернера і Гертруди Бівер. Протягом декількох десятиліть подружжя розводили йоркширських тер’єрів і в одному з приплодів виявили «дивних» цуценят. Майбутні биверы відрізнялися нестандартної забарвленням, нагадує клубок різнобарвною пряжі.

Сім’я з Німеччини продовжила розведення незвичайних собачок, і надалі породу назвали їх ім’ям. Основними відмінностями биверов від прабатьків йоркширів вважаються:

  • місце народження, оскільки батьківщина йоркширів – Великобританія, а биверов – Німеччина;
  • комбінований забарвлення – білі лапи, груди і живіт, решта шерсть – суміш золотого, сірого та чорного кольору;
  • міцне здоров’я і стійкість до багатьох хвороб, характерним для йорків.

Бівер йорка і йоркширський тер’єр, відмінності яких перераховані вище, мають і різний характер. Вважається, що биверы не так вередливі і примхливі, як їхні прабатьки.

характер

Бівер йорка – це невелика собачка з гармонійним статурою і красивою довгою шерстю. Зростання її зазвичай не перевищує 27-28 см, а вага досягає 3-3,5 кг. Головна відмінна риса цієї породи – білі лапки, живіт і груди, тіло ж, як уже говорилося, може бути забарвлене в теплі золотисто-коричневі або холодні сіро-блакитні і чорні тони.

Собаки відрізняються дуже доброзичливим, веселим характером і легко сходяться з дітьми. На відміну від йоркширів, биверы більш витримані, врівноважені та контактні, але не можна не відзначити і загальні риси цих порід.

Важливо! Маленьким песикам, як і йоркам, властиві відвага, наполегливість і впертість. Тому, незважаючи на милу зовнішність, при вихованні щеня господареві доведеться проявити твердість.

Маленьким дітям точно не буде нудно, якщо в будинку з’явиться пухнастий бівер йоркширський тер’єр. Опис породи підтверджує, що собаки до глибокої старості залишаються активними, грайливими і безпосередніми, проте велику роль у збереженні цих рис відіграє підтримання їх міцного здоров’я.

Правила утримання породи

Головна складність, з якою стикаються заводчики биверов, – це догляд за їх довгою шерстю. Стежити за її станом потрібно дуже ретельно, інакше собака не тільки втратить вигляд, але і почне сильно линяти.

Якщо ви завели бівер йорка, будьте готові до наступних обов’язкових заходів:

  • щоденне вичісування шерсті, щоб не допустити її заплутаних;
  • миття собаки із застосуванням спеціального шампуню не рідше 1 разу на тиждень;
  • регулярна стрижка для підтримки хорошого стану вовни;
  • стрижка пазурів не рідше 2 разів на місяць, щоб вони не заважали собаці при ходьбі;
  • чистка вух від пилу 3-4 рази на місяць.

Крім обов’язкового догляду за зовнішністю вихованця, важливо стежити за її здоров’ям. Бівер йоркширський тер’єр повинен повноцінно харчуватися та проводити достатньо часу на свіжому повітрі.

Важливо! Ще одна турбота заводчиків – це зуби собаки. Часто у цієї породи виникають складнощі зі зміною молочних іклів. Якщо після 7 місяців ці зуби залишилися на місці, їх повинен видалити ветеринар-стоматолог.

Всі перераховані процедури потрібно починати з самого раннього віку собаки, оскільки в подальшому доросле тварина привчити до них буде дуже складно.

Відгуки власників

Якщо ви зібралися заводити цуценя породи бівер йорка, варто ознайомитися з відгуками власників. З висловлювань на форумах собаківників і по коментарям кінологів можна скласти певне уявлення про цю породу.

  • Переваги: не викликає алергії, практично не линяє, їсть небагато, добре ладнає з дітьми, вигулювати необов’язково, так як собака може ходити в спеціальний горщик або на пелюшку.
  • Недоліки: цуценята полохливі і дурнуватого, догляд дуже складний і забирає багато часу, дорогі харчування та засоби догляду, може вкусити, якщо діти будуть мучити тварину.

Незважаючи на вищезазначені недоліки, всі господарі биверов сходяться в одному: собака дуже весела, грайлива і доброзичлива. Крім того, практично кожен власник в своєму відзиві зазначає гарний зовнішній вигляд цієї породи і зворушливий погляд, притаманний бівер йорку.

Збираючись заводити собаку, потрібно ретельно зважити всі «за» і «проти», адже незалежно від породи тварина потребу в якісному харчуванні, повноцінному догляду та дресирування. Все це забирає досить багато часу, сил і, звісно ж, коштів. До представників породи бівер йоркширський тер’єр все це відноситься повною мірою. Одного разу взявши в будинок цю собаку, ви заводите справжнього друга і навіть члена сім’ї, якому потрібна любов і турбота.

Залишити коментар