Обличчя «з голочки». Ін’єкції краси для обличчя: дві сторони медалі

«Я уколів не боюся, — пригадуються слова з дитячого віршика про щеплення, — якщо треба — уколюсь!». Ін’єкції краси — це, на жаль, не щеплення від старості і не профілактика старіння, а лише спосіб зберегти обличчя в самому приємному для жінки сенсі слова.

Не пропагуючи цю техніку омолодження і не заперечуючи її сильних і слабких сторін, спробуємо розібратися в доцільності її застосування і оцінити ризики, які не можна не брати до уваги, коли йдеться про втручання в природні процеси старіння людського організму.

Велика різниця!

Перш за все, необхідно зрозуміти різницю між двома великими групами препаратів, з приводу яких у багатьох склалося вкрай плутане думка — це ботулотоксин (ботокс і інші похідні) і так звані філлери (наповнювачі).

Це не просто різні косметологічні матеріали — це препарати з принципово різним принципом дії. Перші відносяться до групи міорелаксантів — так називаються склади, розслабляють м’язи, що блокують їх рухливість. Застосовуються частіше у верхній третині особи для усунення динамічних зморшок, що формуються за рахунок рухливої міміки. У цих препаратів немає завдання наповнювати їх! Для цього існує друга група — філлери. Вони застосовуються там, де має місце втрата об’єму тканин, і зазвичай це середня і нижня частина обличчя.

Два в одному

У разі, коли глибока складка сформувалася мімічної зморшки, схема буде включати введення препаратів обох груп. Спочатку блокують м’язи ботоксом, а через 2 тижні, якщо видимого поліпшення не настає, проводиться корекція наповнювачем (филлером).

Перші «гусячі лапки»

Природна гіалуронова кислота потихеньку починає йти приблизно з 25 років. Саме у цьому віці можуть засмутити вперше побачені в дзеркалі «гусячі лапки». Особливо рано зміни бачать дівчата, які зловживають засмагою і курінням, а також ті, хто має рухливе обличчя, любить гримасувати.

Щоб перші мімічні зморшки не переформувались в непоправні епідермальні заломи, доводиться вдаватися до препаратів ботокса. На цій стадії потрібно дуже невелика дозування, яка зітре перші зморшки, але дозволить зберегти міміку. Правильно розрахувати схему зможе лише досвідчений косметолог, тому важливо не потрапити в руки дилетантові.

Ботокс: чим він небезпечний?

Мабуть, ні один ін’єкційний препарат пластичної косметології не викликає стільки суперечок, як ботокс. Це ті самі уколи краси для обличчя, відгуки про яких сповнені протиріч. Хтось захоплюється результатом і стверджує, що відсутність міміки в певних зонах — це один суцільний плюс (наприклад, морщити лоб — дійсно, не найкрасивіша звичка). Чимало, на жаль, і зворотних свідоцтв. Плюси ботулотоксину очевидні (за ними ми і приходимо до косметолога), тому поговоримо про можливі ризики. Негативні наслідки можна розділити на дві великі групи: ті, що залежать від лікаря, і ті, винним у яких є сам пацієнт.

Що залежить від лікаря?

Перший і головний відповідь міститься в самому питанні: це має бути людина, яка має спеціальну медичну освіту. Саме від його компетентності залежить правильне розведення препарату, точний розрахунок необхідної дози і не менш точний вибір місця введення. Помилки можуть привести до опущення століття, тривалим (до декількох місяців) набряків, сухості ока, асиметрії особи, втрату важливих функцій лицьових м’язів, — людина не може моргати, є, відсутня необхідна артикуляція.

Що залежить від пацієнта?

Практично кожна омолоджуюча процедура передбачає свої чіткі рекомендації. І вони даються не просто так. Має введення ботокса і протипоказання, про які лікар зобов’язаний проінформувати клієнта, а той — повідомити, якщо вони у нього є. Хронічні захворювання, алергічні реакції, прийняті ліки — все це може стати причиною негативних наслідків. Після процедури необхідно берегти обличчя від механічних впливів, не терти його, не піддавати дії сонячних променів і високих температур (лазня, пляж, гарячі ванни, солярій тимчасово під забороною). Не можна опускати голову вниз (мити підлогу, возитися з взуттям тощо). Необхідно також утриматися від алкоголю та прийому антибіотиків. Недотримання рекомендацій призводить до набряків, гематом і деформацій за рахунок неправильного розподілу препарату.

Розраду у всьому цьому тільки одне: наслідки оборотні і в гіршому випадку будуть мати місце до кінця дії препарату. Однак такі побічні явища, як відсутність можливості моргати і приймати їжу, потребують серйозного лікарського втручання.

Чи варто боятися філлерів?

Для мінімізації ризиків при використанні наповнювачів для тканин дуже важливий вибір самого препарату. Найбільш вивченими і передбачуваними на сьогоднішній день є біорозкладані полімери Ellanse і Radiesse. Однак вони не рекомендовані для застосування в області губ з-за великого об’єму частинок, що може виглядати цілком естетично. Філлери на основі гіалуронової кислоти дають тимчасовий ефект і вважаються менш безпечними. Ті ж наповнювачі, які залишаються в організмі на довгі роки (наприклад, силікон), — це великий ризик, оскільки негативні наслідки від них залишаються на все життя.

Колоти чи не колоти — особиста справа кожного. Однак у гонитві за красою важливо не тільки грамотно оцінювати ризики, але і правильно ставити цілі. Дуже хочеться в 50 виглядати на 30, але, на жаль, велика небезпека перестаратися. Позбавлена пружності шкіра під таким навантаженням може повести себе непередбачувано. Але ще більш непередбачуваний підсумок роботи непрофесійного або несумлінного косметолога. Тому, перш ніж зважитися і підставити обличчя під шприц, переконайтеся, що ваша краса і здоров’я в надійних руках.

Залишити коментар