Інтерферон — краплі в ніс

Тим, хто часто страждає від епідемій вірусних інфекцій або навіть звичайної застуди, відомо таку речовину, як інтерферон. Він входить до складу більшості імуномодуляторів, які застосовуються для лікування ГРЗ і ГРВІ.

Знайти його можна переважно в таблетках або капсулах, тобто орієнтованим для перорального прийому, проте в аптеках продають і краплі в ніс з інтерфероном. Як вони працюють, чи підходять для самих маленьких дітей, як їх застосовувати?

Принцип дії інтерферону

У складі цієї речовини присутній особливий білок, який сприймається організмом як рідний, самостійно синтезований, що робить його прийняття максимально безболісним. Після переробки інтерферону відбувається запуск імунної системи, тобто він працює як своєрідний поштовх ззовні. Треба сказати, що працює він не тільки проти застуди, а й проти будь-якої вірусної інфекції, включаючи гепатит, ВІЛ.

Однак реальна ефективність інтерферону лікарями оскаржується, оскільки більшість з них вважають, що всі елементи, які викидаються на боротьбу з вірусом, організм повинен уміти синтезувати сам. Тобто в критичній ситуації він не повинен сподіватися на сторонню допомогу, а вміти самостійно задіяти свої резерви. Прийом інтерферону в деякому роді стає «ведмежою послугою», оскільки він скасовує необхідність організму самостійно виробляти це ж речовина, тим самим розслаблюючи його. Як підсумок, імунна система сильно слабшає.

  • На думку лікарів, використання інтерферону (перорально або у вигляді крапель у носові ходи) не повинно траплятися частіше 2-х разів за рік.

Чиайте також:

  • Симптоми та лікування ГРВІ у дорослих
  • Офтальмоферон: відгуки споживачів

З цієї ж причини досі немає єдиної думки, чи треба (і можна) пити/капати повний курс інтерферону, як це радять виробники медикаментів на його основі, або ж значно ефективніше прийом в момент, коли організм вже не може впоратися сам. На всіх інструкціях до препаратів, заснованим на інтерфероні, вказується, що він може виступати й засобом профілактики простудних захворювань, і допоміжним компонентом комплексної терапії. При цьому в осіб з початково високим імунітетом це може бути єдиним медикаментом для усунення симптомів грипу/застуди, оскільки їм достатньо такого маленького поштовху, щоб позбутися від хвороби.

Інтерферон як краплі в ніс: інструкція по застосуванню

Загальний принцип дії всіх препаратів інтерферону однаковий – їх можна використовувати під час або після відвідин місць скупчення людей в період активізації простудних епідемій, щоб запобігти зараженню, або при появі «перших дзвіночків» захворювання. Як уже згадувалося, в деяких випадках ліки може спрацювати і на стадії активного розвитку ГРВІ/ГРЗ, але це актуально тільки для осіб з міцним імунітетом.

  • Ця речовина входить до складу деяких назальних крапель – Назоверон, Генферон, Гриппферон, Ланферон, або може бути випущений у форматі порошку, вимагає розведення водою.

Обидва варіанти однаково ефективні, і основна різниця між ними полягає в зручності використання (краплі вже готові до застосування, а розчином доведеться повозитися) і вартості препарату.

  • Якщо Ви розводите порошок, враховуйте, що температура води повинна бути в межах 35-37 градусів. Точне дозування залежить від виробника. Готовий розчин буде мати червонуватий відтінок. Використовувати його можна протягом 24-х годин з моменту розведення.
  • Краплі і самостійно зроблений розчин у перші добу (при хворобі) вводять щогодинно, в одну ніздрю можна закапати до 5 крапель. З метою профілактики зберігається ця ж дозування, але використання препарату може бути лише 2 рази за день.

Враховуйте, що під час вагітності застосовувати інтерферон і препарати на його основі небажано. Новонародженим і немовлятам він не заборонений, і виняток становлять лише краплі/спрей Генферон – цей медикамент допускається тільки для терапії у осіб старше 14 років.

  • Інструкція із застосування інтерферону для дітей мало чим відрізняється від неї ж для дорослого організму – використання препарату теж повинно бути не тривалим (2-3 дня), максимальна частота використання припадає на першу добу. Дозування для всіх вікових груп однакова.

Потрібно відзначити, що на упаковці з інтерфероном (або препаратом, що містить його) може бути маркування «лейкоциторный людський». Це говорить про те, що речовина не отримали допомогою генної інженерії, а з сироватки крові. У такому разі інструкція буде включати в себе ще й позначку про перевірку кошти на наявність вірусів і, відповідно, їх відсутність. Для готових крапель зазвичай використовують рекомбінантний препарат.

Інтерферон для дітей: відгуки батьків

Що стосується реального ефекту від даної речовини і медикаментів на його основі, то тут думки дуже неоднозначні. З одного боку зазначається рідкісне поява побічних ефектів, які переважно базуються на індивідуальній непереносимості, проблеми з нирками або нервовою системою. В основному вони характеризуються нудотою і головним болем. З іншого боку, інтерферон нерідко стає майже марний, якщо використання почато не в перші дні після зараження.

  • Наталя: Періодично купую Інтерферон в ампулах, коли починається сезон застуд. У мене дочка (3,5 роки) і син (8 років) – обидва постійно хворіють, приносять все з садка/школи. Відразу скажу, що бачила і таблетований інтерферон, але ціна в рази вище, а по дії приблизно однаково. Порошок просто розводжу – 2 мл води на ампулу. Розчиняється він швидко, через пару хвилин можна капати. Нам зазвичай вистачає 2-х днів, щоб початкові симптоми пройшли і далі хвороба не розвинулася.
  • Каріна: Коли я зіткнулася з Гриппфероном (розрекламований!), але так і не зрозуміла, за що така висока ціна – не спрацював ніяк. Тому, коли лікар порадила взяти для профілактики ампули з інтерфероном, я спочатку відмовлялася – речовина одне, сенс знову пробувати? Але, побачивши копійчану вартість, все ж таки зважилася. Ампули виявилися значно більш дієвими, хоча і не дуже зручними. З позиції профілактики вони працюють дуже добре – дитина в садку виявився майже єдиним не захворіли, коли інші злягли. Як варіант лікування працюють так собі, але я на них і не сподівалася.

Підводячи підсумок, варто ще раз сказати, що інтерферон як речовина є хорошим способом підтримати імунітет під час зараження вірусом або при потенційної небезпеки цього факту, якщо почати його використання до моменту розвитку хвороби. Він безпечний навіть для найменших, але неприпустимий при вагітності. Точну інструкцію щодо застосування крапель з інтерфероном потрібно переглядати для кожного медикаменту на його основі окремо.

Залишити коментар