Інсулін в крові: норма у жінок

Коли Ви останній раз перевіряли кров на інсулін? Не можете згадати? Та Вам це начебто й ні до чого: самопочуття нормальне. Насправді ж це дуже важливо. Адже ви хочете жити довго і залишатися здоровою?

Давайте розберемося, чи так уже треба перевіряти вміст інсуліну в крові, яка його норма у жінок і чому виникають відхилення.

Індикатор здоров’я і палиця о двох кінцях — і це все про інсуліні

Інсулін – гормон підшлункової залози. У помірних кількостях він життєво необхідний організму, а в підвищених – смертельно небезпечний.

Контролювати його зміст дуже важливо, оскільки це дозволить своєчасно виявити ознаки таких небезпечних хвороб, як діабет, закупорка артерій, серйозні захворювання серця. Якщо не стежити за цим гормоном, то можна заробити ожиріння.

Якщо взяти до уваги той факт, що 20 % жінок від 20 до 45 років знаходиться на межі діабету, то нікого не доводиться переконувати в тому, що у Ваших інтересах регулярно перевіряти кількість цього гормону в крові.

Зробити це можна декількома способами. Перший метод, який дозволить дізнатися, наскільки інсулін в крові у жінки відповідає нормі, – здати кров, причому строго натщесерце, так як цей показник залежить від прийому їжі. З моменту останнього прийому їжі до проведення аналізу повинно пройти не менше 8 годин.

Другий – провести оральний глюкозотолерантний тест. Виглядає ця діагностика таким чином: необхідно випити (на голодний шлунок) 250 мл води, в якій розвели 75 г глюкози. Через 2 години беруть кров і визначають кількість цукру. Щоб отримати найбільш точний результат, доцільно скласти обидва аналізу. Тобто спочатку у пацієнта візьмуть кров, потім він вип’є розчин глюкози, після чого буде виконаний повторний забір крові.

Рівень глюкози можна перевірити самостійно. Робити це теж краще натщесерце. Для цього слід придбати в аптеці глюкометр. Працює він дуже просто: треба проколоти палець і крапельку крові помістити на тест-смужку — на дисплеї висвітиться результат.

Яким має бути інсулін у жінок?

Яка норма інсуліну в крові? У жінок (якщо огорожу здійснюється строго на порожній шлунок) вона складає від 3 до 25 мкМЕ/мл При вагітності, коли організм потребує в подвійній кількості енергії, норма дещо вища – від 6 до 27 мкМЕ/мл.

Підвищений вміст цього гормону спостерігається і у дівчаток-підлітків в період статевого дозрівання, і це є нормою. Для літніх жінок використовуються свої стандарти, і вони теж дещо вища – від 6 до 35 мкМЕ/мл Через 2 години після навантаження глюкозою інсулін повинен знаходитися в межах 30 мкМЕ/мл, не вище.

Так як цукор впливає на продукування інсуліну (його підвищення призводить до зниження концентрації гормону), наведемо такі дані: якщо кількість цукру в крові становить менше 3,3 ммоль/л, то діагностують гіпоглікемію. Якщо ж воно підвищилося до 5,5 ммоль/л (а після їжі сягає 7,8 ммоль/л), то говорять про гіперглікемії. Норма цукру – від 3,3 до 5,5 ммоль/л, після вживання їжі – не вище 7,8 ммоль/л. Якщо жінка здорова і не має передумов до діабету, то цукор буде знаходитися в цих межах.

Норма перевищена: що не в порядку зі здоров’ям?

Про що сигналізує підвищений інсулін в крові? Що це означає і наскільки небезпечно? Якщо аналіз показав, що даний показник перевищує гранично допустиму норму, це може вказувати на такі проблеми, як часті стреси і надмірні фізичні навантаження. Це, звичайно, не привід для оптимізму, але і не причина для паніки, адже уникнути всього цього можна, якщо підкоригувати свій спосіб життя. Ще одна безпечна причина, по якій рівень гормону може відхилитися від норми, – неправильно зданий аналіз.

Набагато гірше, якщо причини високого інсуліну в крові пов’язані з хворобами, до яких відносяться:

  • діабет 2-го ступеня;
  • порушення в роботі гіпофіза;
  • синдром Кушинга (стан, при якому в кров надходить підвищена кількість різних гормонів, включаючи інсулін);
  • множинні кісти на яєчниках;
  • доброякісне або ракове утворення в наднирниках.

Гіперінсулінемія провокує ожиріння, підвищений тиск, може стати причиною розвитку короткозорості, астми, частих бронхітів, хронічного запалення, інфаркту, інсульту і злоякісних пухлин.

Запідозрити підвищений інсулін можна з таких симптомів: постійне бажання підкріпитися, активне потовиділення, стомлюваність і напади слабкості, задишка без сильних фізичних навантажень, біль у м’язах і судоми, шкірний свербіж, повільне загоєння ран.

Про що свідчить брак гормону підшлункової залози?

Брак інсуліну можна відчути фізично: жінка буде відчувати постійну спрагу, раптові напади голоду, її стануть турбувати часті позиви в туалет. Крім того, з’являється сильна дратівливість.

Поява таких симптомів та лабораторне підтвердження низького вмісту інсуліну однозначно вказують на проблеми зі здоров’ям. Це може бути:

  • діабет 1 типу (при якому не виробляється інсулін);
  • збій в роботі гіпофіза;
  • інфекційне захворювання.

Дефіцит даного гормону нерідко виникає при гіподинамії, а також якщо жінці доводиться тривалий час виконувати важку фізичну роботу, причому на голодний шлунок. Ще одна причина, по якій зменшується вміст інсуліну, – захоплення солодощами та виробами з білої муки.

Отже, правило просте: час від часу перевірятися на інсулін і тримайте цей гормон «в узді». Це дозволить Вам підтримувати гарну фігуру і відмінне здоров’я. Якщо надлишок гормону «блукають» на Вашу кровотоку, то Ви не зможете зберегти молодість і активність. Харчуйтеся правильно (рідше робіть перекуси і не переїдайте солодким), рухайтеся, не переборщуйте з фізичними навантаженнями і намагайтеся спокійно реагувати на неприємні сюрпризи, які підносить Вам життя. Тоді у Ваших аналізах навряд чи знайдеться відхилення від інсулінової норми.

Залишити коментар