Інгаляції при кашлі у домашніх умовах

У більшості випадків будь простудні і вірусні захворювання впливають на дихальну систему, в результаті чого з’являється кашель. Впоратися з ним можна за допомогою найдавнішого способу, який, на жаль, сьогодні багатьма забутий. Звичайно, мова йде про інгаляціях при сухому кашлі.

Чудодійна лікувальна процедура

Багато людей, які стикаються з таким неприємним симптомом, завжди цікавляться, чи можна робити інгаляції при сухому кашлі. Профільні лікарі говорять, що не тільки можна, але і дуже потрібно. Однак користь така маніпуляція принесе тільки при дотриманні всіх правил її проведення.

Згадайте своє дитинство. Багатьом з нас доводилося дихати над каструлею з відварною картоплею або ванночкою з ефірним масляним екстрактом. Будучи дітьми, ми не розуміли цінності цієї процедури. А зараз ми практикуємо інгаляції вже на своїх дітях.

Відомо, що саме сухий кашель доставляє людині безліч незручностей і вважається одним з найбільш небезпечних симптомів. Інгаляції при кашлі в домашніх умовах допомагають зволожити слизуваті покриття, сприяють швидкому доставки лікарських засобів до гортані і бронхів.

У сучасному світі інгаляційні маніпуляції можна проводити не тільки за допомогою фитосредств. Найчастіше лікарі радять використовувати фармакологічні препарати. Зрозуміло, що самостійно вибрати відповідний лікарський засіб для багатьох важко, та й самолікування не вітається медичними працівниками. Важливо своєчасно звернутися в лікувальний заклад і пройти обстеження, адже профільний лікар повинен у першу чергу визначити природу кашлю, а вже потім вибрати відповідне та ефективне лікування.

Яку інгаляційну процедуру вибрати?

Питання, що робити інгаляцію при сухому кашлі, є вельми актуальним. Від вибору лікарського препарату або фітозасобів безпосередньо залежить кінцевий результат. Також дуже важливо правильно підібрати тип інгаляційної маніпуляції. На сьогоднішній день виділяють наступні види таких процедур:

 • парові;
 • вологі;
 • тепловлажные;
 • масляні;
 • небулайзером.

Вибирати відповідний вид інгаляційних маніпуляцій потрібно з урахуванням фізіологічних особливостей, діагнозу і природи кашлю. Особливо це стосується інгаляцій при сухому кашлі у дитини. Малюкові потрібно допомогти, а не нашкодити. Як бачите, окрему увагу слід приділяти комплексного обстеження.

Давайте докладніше розглянемо види інгаляцій. Отже, парові процедури, як ви вже зрозуміли, проводяться на основі виділяється пара. Зазвичай для проведення такої процедури використовуються вода і рушник, щоб можна було перешкоджати розсіюванню пара.

Не можна використовувати гарячу воду, її максимальна температура повинна становити 52°, інакше з’являється ризик обпалити слизуваті покриття. Щоб процедури давали результат, в гарячу відфільтровану воду додають різні трав’яні відвари, настоянки і ефірні масляні екстракти.

Раніше тепловлажные інгаляційні маніпуляції проводилися з допомогою чайника. В носик чайника монтувалася трубка, за допомогою якої пацієнт вдихав паровий продукт фитосредств або ефірних масляних екстрактів. Саме такі інгаляції проводяться з фізіологічним розчином при сухому кашлі.

На сьогоднішній день для проведення подібних маніпуляцій використовуються спеціальні інгалятори. Такі пристосування просто необхідні для лікування сухого кашлю у дітей. Додавати можна будь фітозасіб або медикаменти, дія яких спрямована на усунення кашлю, але попередньо краще проконсультуватися з лікарем.

Вологі інгаляційні процедури в основному рекомендовані людям, що страждають бронхіальною астмою. Для проведення такої маніпуляції використовуються спеціальні пристосування, що містять аерозольний засіб. Лікарські препарати вибираються в залежності від ступеня тяжкості розвитку недуги. До їх числа відносять:

 • бронхолітики;
 • гормональні засоби;
 • антибіотичні препарати;
 • знеболюючі речовини.

Олійні інгаляційні процедури проводяться з використанням спеціального масляного екстракту. Вибрати підходящий засіб зможе тільки лікуючий фахівець, враховуючи природу кашлю і стан здоров’я пацієнта.

Небулайзер – домашній помічник

Окрему увагу слід приділити інгаляціям при сухому кашлі небулайзером. Таке пристосування повинно бути в кожному будинку, в якому є люди, які страждають періодично кашлем. Інгаляції, які проводяться з допомогою небулайзера, сприяють швидкому проникненню використовуваного лікарського препарату або фітозасобів до ураженої ділянки бронхів. Головне — заздалегідь заручитися підтримкою профільного лікаря. Також зверніть увагу, що будь-які інгаляційні маніпуляції, що проводяться з допомогою небулайзера, обов’язково вимагають правильного приготування розчину. Лікарський засіб розбавляється у відповідних пропорціях з фізрозчином.

Найчастіше для виконання таких маніпуляцій використовуються комплексні фармакологічні засоби, які прискорюють процес утворення і відходження мокротиння. До числа таких слід віднести препарати з активнодействующим речовиною амброксолом.

Крім перерахованих вище засобів, для проведення інгаляційних маніпуляцій використовуються препарати, що відносяться до групи муколітиків, зокрема:

 • «Вентолин»;
 • «Беродуал» та ін.

Якщо кашель сухого типу має бактеріальну природу, то для інгаляцій слід використовувати розчин з антисептичними речовинами, наприклад, «Фурацилін» або «Декасан». Інгаляції при кашлі у дитини небулайзером можна проводити, використовуючи чистий фізрозчин. Доктора дозволяють виконувати такі маніпуляції кілька разів в добу. Незважаючи на безпеку процедури, попередньо все-таки потрібно проконсультуватися з лікарем фахівцем.

Останнім часом великою популярністю при лікуванні багатьох недуг, у тому числі і кашлю різної природи, користуються фітозасобів. Для інгаляцій небулайзером також можна використовувати різні відвари і настої. Зверніть увагу, що розчин потрібно ретельно проціджувати, оскільки в небулайзере є спеціальні фільтри. При попаданні найдрібніших частинок фільтраційні прокладки можуть забиватися.

Профільні лікарі рекомендують використовувати «Ротокан», до складу якого входить ромашка аптечна. Такий розчин чинить протизапальну та відхаркувальну дію.

Самостійне лікування сухого кашлю з допомогою інгаляційних маніпуляцій повинно проводитися виключно після узгодження з лікарем, в іншому випадку ви можете завдати шкоди своєму здоров’ю і посилити недугу. Незважаючи на всю безпеку проведеної процедури, неправильно обрана дозування препарату або саме фармакологічний засіб може зумовити розвиток ускладнених наслідків.

Інгаляції на основі фитосредств

Давайте розглянемо декілька популярних варіантів проведення інгаляційних маніпуляцій з допомогою засобів народної медицини.

Спосіб №1

Великою популярністю користуються інгаляції з харчовою содою при сухому кашлі. Головне — правильно приготувати содовий розчин. До речі, ви можете не тільки зробити парову процедуру, але і скористатися небулайзером. На 200 мл відфільтрованої води ми беремо лише ? ч. л. харчової соди. Проводити подібні маніпуляції рекомендується через 90 хвилин після прийому їжі і не частіше двох разів на добу. Якщо відмітка субфебрильної температури перевищує 37,5°, то необхідно утриматися від проведення інгаляції.

Спосіб №2

Картопляний пар знайомий нам з дитинства. Мами і бабусі при появі кашлю змушували нас сидіти 15-20 хвилин над каструлею з відвареною картоплею. Для отримання максимальної користі від такої процедури коренеплоди слід відварити в шкірці. Картопляний пар допомагає впоратися не тільки з сухим кашлем, але і з закладеністю носових проходів.

Спосіб №3

Не варто забувати і про корисні властивості продуктів бджільництва. Мед добре допомагає впоратися з сухим кашлем. Для приготування розчину ми беремо 2 ст. л. меду і розбавляємо в 1 ст. крутого окропу. Тривалість маніпуляції не перевищує 15 хвилин.

Кращими фитосредствами у боротьбі з кашлем визнані наступні:

 • ромашка аптечна;
 • квітки календули;
 • чебрець висушений;
 • шавлієві квітки і листя.

Безперечно, інгаляції – дуже ефективні і корисні процедури, особливо при сухому кашлі. Однак не займайтеся самолікуванням, а краще попередньо проконсультуйтеся з лікарем, особливо це стосується дітей. Будьте здорові!

Залишити коментар