Імплантанційне кровотеча: скільки триває, ознаки і симптоми

Одним з ранніх ознак вагітності за «домашній» діагностиці вважається імплантанційне кровотеча. При впровадження заплідненої яйцеклітини в ендометрій пошкоджується невелика кількість дрібних судин. Кров з них витікає через шийку матки в піхву.

Якщо жінка цікавиться, чи завжди буває імплантанційне кровотеча, то їй необхідно знати, що, за статистикою, воно відбувається у кожної третьої. Але звернути на нього увагу, побачити і зрозуміти, що це значить, можуть не всі.

Іноді імплантанційне кровотеча виглядає, як місячні, і збігається з ними за термінами або проходить безсимптомно, і жінка просто його не помічає.

Якщо ж знати особливості та характерні відмінності, можна з упевненістю визначити вагітність до затримки, і при цьому не потрібен буде тест.

Коли настає кровотеча імплантанційне

Імплантанційне кровотеча ознаки (симптоми) має незначно виражені, і кожен з них окремо виглядає, як місячні в ті дні, коли починає «підмазувати». Щоб визначити самостійно, на який день з’являється імплантанційне кровотеча, то, грунтуючись на елементарних підрахунках, можна припустити, що це відбудеться через 5 — 6 днів до очікуваної менструації.

Тому точно дізнатися, що сталося — імплантанційне кровотеча або місячні — можна буде через тиждень: якщо виникне затримка — мова йде про вагітності; у разі, якщо менструація настала термін — значить, зачаття не відбулося.

Відмінні ознаки

Отже, якщо кровомазание починається приблизно за декілька днів до планових місячних і триває максимум дві доби — це імплантанційне кровотеча, яка може бути ознакою вагітності. Менструальні кровотечі тривають в середньому від 4 до 7 днів.

Те, як виглядає імплантанційне кровотеча, — є однією з його істотних відмінностей від інших кровотеч, у тому числі від місячних.

  • Дуже убоге за кількістю виділеної крові можна виявити кілька крапель крові на білизні. Іноді воно виглядає, як невеликі прожилки крові на білизні. Так що назвати це кровотечею можна з великою натяжкою.
  • Імплантанційне кровотеча з виділенням великої кількості крові зустрічається виключно рідко і трактується вже, як патологічний процес, пов’язаний з якимось наявним захворюванням органів статевої сфери, коли інші ознаки ще не проявилися.

Якщо виділення при кровотечі містять вкраплення у вигляді слизу, грудок і іншого – це ознаки настали місячних, але не імплантаційного кровотечі.

Ще одним відмітним ознакою є насиченість кольору кров’янистих виділень. Зазвичай кров світлого кольору, на відміну від темної менструальної. У поєднанні з раннім настанням по відношенню до місячних і невеликою кількістю виділень це — точні симптоми імплантаційного кровотечі.

У список відмінних ознак необхідно обов’язково включити больовий синдром, який супроводжує місячні і практично відсутній при імплантаційному кровотечі. Лише іноді кровотеча після зачаття може супроводжуватися ознаками слабкості, що тягнуть болями або спазмами, не доставляють особливого дискомфорту. Але тривають вони недовго.

Зміни базальної температури як ознака імплантації

Базальна температура, якщо жінка ретельно стежить за своїм станом і постійно її вимірює, є точним симптомом, за яким можна виключити місячні. Але її досить важко відстежити: зниження температури в процесі імплантації яйцеклітини дуже короткочасно. Це відбувається у день імплантації, після овуляції, приблизно з 6 по 10 день.

Потім цифри температурної кривої стають колишніми. Якщо спостереження за базальною температурою ведеться регулярно, то на тлі підвищеної температури будь-яке незначне після овуляції зниження дуже помітно.

Тривалість і терміни виникнення кровотечі імплантаційного

Терміни — на який день після зачаття виникло імплантанційне кровотеча — легко підраховуються, зіставляючи дати останнього статевого контакту і появи виділень. Зазвичай кровотеча починається за тиждень до чергової менструації. На питання, скільки триває імплантанційне кровотеча, точної відповіді немає, тому що це індивідуальна реакція організму.

Якщо виникла кровотеча триває більше двох діб — це привід для госпіталізації, оскільки існує велика ймовірність гормонального збою, викидня на ранньому терміні або інші причини, в яких необхідно розібратися. Всі інші клінічні ознаки лікарі вважають нормою.

Близько 30% вагітних стикалися з цим і спостерігали у себе подібне. Скільки днів триває імплантанційне кровотеча — з статистичних відповідей жінок, які спостерігали його, з’ясувалося: від однієї години до двох днів. Довше це явище відбуватися не може фізіологічно, т. к. під час впровадження яйцеклітини в стінку ендометрію відбувається всього лише невелике ушкодження капілярної мережі.

Точність ранньої діагностики вагітності

Оскільки дане явище спочатку розцінюється як рання ознака вагітності, у багатьох виникає питання: чи відбулося імплантанційне кровотеча і коли робити тест на вагітність. В цьому немає сенсу: на такому маленькому терміні даний метод не допоможе визначити стан жінки. Навіть заповітні дві смужки не стануть гарантом «цікавого» стану.

Тест потрібно проводити, коли пройде час передбачуваних місячних, тобто коли з’явилися ознаки успішної імплантації у вигляді настала затримки. І для більшої достовірності тест необхідно буде провести неодноразово, використовуючи індикатори різних виробників, щоб остаточно розвіяти сумніви.

Існує більш достовірний спосіб визначити, наскільки успішно відбулася імплантація заплідненої яйцеклітини — дізнатися рівень хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Він зростає практично відразу після імплантації.

На початкових термінах вагітності оболонки заплідненого яйця постійно виділяють ХГЛ, і рівень його з часом підвищується, що необхідно для нормального перебігу вагітності. Можна спостерігати позитивний результат вже на момент імплантації яйцеклітини в епітелій матки. Але для більшої переконливості аналіз краще проводити через деякий час після импланационного кровотечі.

Рання діагностика для жінки, яка хоче зберегти вагітність, дуже важлива. У разі позитивного результату з’являється час, щоб зайнятися станом свого здоров’я, якомога раніше стати на облік у гінеколога і не порушувати здорового способу життя, можливо, відмовитися від деяких шкідливих звичок. Особливо актуально це для жінок, які довго не могли завагітніти з якихось причин.

Незважаючи на мізерність виділень, необхідно уважно ставитися до будь-яких змін в організмі, оскільки незначна кількість крові навіть у вигляді прожилок може бути не тільки природнім фізіологічним процесом, але й супроводжувати серйозні захворювання.

До них відносяться:

  • ерозія шийки матки;
  • деякі венеричні захворювання;
  • запалення маткових труб
  • новоутворення жіночих статевих органів;
  • бактеріальний вагініт.

Тому для збереження свого здоров’я потрібно в будь-яких сумнівних випадках звертатися до лікаря, щоб з’ясувати причину кровотечі і виключити небезпечні хвороби.

Залишити коментар