Ідеї для інтер’єру в стилі шале

Якщо ви втомилися від швидко мінливих віянь моди в області інтер’єру або вам просто не по душі постмодерн і авангард, стиль шале в інтер’єрі квартири або заміського будинку допоможе додати вашому приміщенню нев’янучий шарм минулих епох – середньовіччя або Дикого Заходу.

Що таке стиль шале?

Слово «шале» має буквальне значення у французькій мові – «хатина пастухів». Шале – архітектурний стиль, традиційно популярний в альпійських країнах Європи – Франції, Швейцарії та Італії, в середній смузі Сполучених Штатів Америки і стрімко набирає популярність у нас як реакція на нав’язуваний скандинавської модою модерн.

Він передбачає рясне використання дерева та каменю в навмисно старовинному, значущому й до певної міри анти-функціональному стилі.

На відміну від модерну, який стурбований майже виключно функціональністю, зручністю використання і экологизмом, шале дозволяє господареві приміщення занурити себе в атмосферне, гарне приміщення з відтінком ретро.

Техніка виконання шале

Дизайн актуального інтер’єру заміського будинку в стилі шале передбачає виготовлення як підлоги, так і стелі з дерева і натуральних матеріалів. Підлогове покриття складається з масивної дошки – не фарбованої, не покритій маслом або лаком.

Камінь зазвичай використовують для фундаменту і першого поверху. Деревину обробляють специфічним чином для створення ефекту старовини, якщо є бажання піти у псевдо-середньовічний формат, або як мінімум полірують, якщо формат мисливського будиночка в образі Дикого Заходу краще.

Камін з багаттям – обов’язковий атрибут інтер’єру вітальні в стилі шале. Простір з каміном можна обробити штучним каменем, обраним таким чином, щоб створити приємний контраст з використовуваної в обробці стін деревиною.

Інтер’єр в стилі шале має сімейні характеристики зонування та побудови простору:

  • у підвалі, якщо такий планується, організовують складські приміщення для господарських і продовольчих предметів;
  • на першому поверсі роблять простір для вітальні, холу, кухні, ванної кімнати і комори для предметів щоденного використання;
  • другий поверх вміщує спальні, гардеробні, дитячі кімнати, бібліотеки і чайні кімнати;
  • горище можна пристосувати для кімнат відпочинку, робочого кабінету, гостьових кімнат або навіть домашньої астрономічної.

В цілому, даний стиль в інтер’єрі при обробці заміського будинку вражає поєднанням багатих квітів з тонованими відтінками дерева і як природного, так і штучного каменю. Сучасні меблі в стилі фірм «Юск» або «Ікеа» йому не властива, це не модерн.

У міських умовах

Незважаючи на те що шале краще всього підходить для будинку або особняка в мальовничих сільських або заміських умовах, цілком реально облаштувати інтер’єр своєї міської квартири в стилі шале.

В такому випадку доведеться обмежиться облицюванням, штукатуркою і оббивкою деревом. Можуть стати в нагоді прикраси візерунчасті, темні для дерева, які в заміському будинку можливо були б зайвою.

Дизайн освітлення краще зробити простим, м’яким.

Слід уникати новомодних люстр та світильників, тому що вони в загальному настрої приміщення будуть виглядати як п’яте колесо. Варто віддати перевагу люстри під старовину, можливо імітують освітлення свічками. Також дуже до місця будуть торшери з абажурами, з натуральною тканиною.

Стиль шале в затишному інтер’єрі кухні вашої квартири полягає в мінімізації впливу сучасної побутової техніки на дизайн. На жаль, побутова техніка, спеціально стилізована під таке рішення квартири зустрічається вкрай рідко, в основному на спеціалізованих інтернет-сайтах виробників.

Як правило, таких виробників можна перерахувати по пальцях однієї руки, і знаходяться вони у високорозвинених країнах Західного світу, експортом в нашу країну займаються неохоче. Тому якщо в наявності є звичайна біла пральна машина або білий холодильник, то краще заховати таку техніку в кухонні шафи з дверцями, які можна замовити у меблевого дизайнера, якому ви доручите переробку вашої квартири в стиль шале.

На жаль, цей цікавий і розслабляючий стиль все ще в новинку для ремонтних бригад у маленьких містах, тому якщо ви живете в такому місті можливо вам доведеться імпортувати вмілу бригаду утворених дизайнерів і робітників з нашої столиці, де вже діють низку високопрофесійних дизайнерських студій зі своїми виробничими цехами.

Якщо ж за перетворення свого житла в стиль шале ви вирішили взятися самостійно, настійно радимо попередньо ознайомитися спеціалізованою літературою.

До зустрічі у вашому особистому мисливському будиночку!

Залишити коментар