І яблучко на вечерю… Які фрукти можна їсти на ніч?

Одне з головних правил схуднення говорить: ігнорувати почуття голоду не можна! Якщо організм вимагає насичення, потрібно миролюбно піти йому назустріч. І дуже важливо знати, що і в яких кількостях можна їсти під час самого підступного і настирливого голоду — того, що приходить ближче до ночі. Багатьох в цей момент підводить поширена помилка, що фрукти — їжа низькокалорійна. Насправді далеко не всі вони доречні у дієтичному меню, особливо ввечері. Поговоримо про те, які фрукти можна їсти на дієті.

Часто доводиться чути думку, що солодкі фрукти на дієті їсти не можна, а несолодкі — скільки душі завгодно. Це в корені неправильний підхід до питання. Кожен з них володіє особливими характерними якостями, специфічної сполучуваністю, і у кожного є свій особливий, індивідуальний набір протипоказань. Саме виходячи з цього і робиться висновок, чи можна включати той чи інший з них в меню при схудненні в цілому і в вечірній раціон зокрема.

Яблука

Мабуть, ні про одному іншому фрукті немає стількох протилежних думок дієтологів, скільки про яблуці, тим більше коли мова йде про вечерю або перекус перед сном.

І кожне з них підкріплене науковими доказами. Насправді ніяких суперечностей тут немає: у яблук є і свої незаперечні переваги, і явні недоліки. Доцільність же включення цього фрукта в вечірнє меню буде залежати від того, які його властивості прийняти до уваги, а які ігнорувати. В кінцевому підсумку це визначається поставленими цілями. Коротко перерахуємо доводи проти включення яблук у вечірній меню.

  • У них багато фруктози. Це вуглеводи, які дають енергію, надлишки яких перетворюються в жир.
  • Вуглеводи, що містяться в яблуках, швидко засвоюються, їх не можна відкласти на потім.
  • Вони швидко залишають кишечник і дають сечогінний ефект, який не сприяє спокійному сну.
  • Яблука стимулюють виділення шлункового соку (особливо кислі сорти, так рекомендовані багатьма дієтами) і діють дратівливо на стінки шлунка.

Що ж стосується доводів «за», то вони загальновідомі. В яблуках мало калорій, зате багато пектину, який сприяє очищенню кишечника і виведенню з нього всього непотрібного.

Цитрусові

З усіх фруктів цитрусові містять найменше калорій і багато вітамінів, вони допомагають зняти втому і мають прекрасний смак. Апельсин можна їсти на ніч тим, хто має невеликі проблеми з серцем або підвищені показники холестерину, а грейпфрут допоможе людям, які страждають безсонням. Однак у цитрусових є серйозні протипоказання, що стосуються, насамперед, шлункових порушень. Гастрит, виразка, роздратований кишечник і інші проблеми з ШКТ не допускають вживання цих фруктів у вечірній час. А в серйозних випадках — і в цілому.

На вечерю або окремо?

Більшість фруктів перетравлюється дуже швидко, тому заїдати ними основний прийом їжі вкрай небажано. Вони встигають перетравитися раніше, ніж залишають наповнений шлунок, і що почався в ночі процес гниття ніяк не сприяє хорошому сну і здоровому травленню. Якщо вони не є самостійним варіантом вечері, то варто почекати після нього хоча б годину.

Приділяємо увагу сервіровці

Правильно «приготувати» фрукти до вживання — це важливо не тільки з естетичної точки зору. Очистити, якщо потрібно, шкірку, порізати м’якоть на невеликі скибочки, сервірувати на тарілочці, а потім брати по одному і ретельно пережовувати кожен шматочок, отримуючи максимум задоволення, — все це сприяє правильному травленню і більш швидкому насиченню.

Правило золотої середини

У вживанні будь-якого, навіть самого корисного і нешкідливого для фігури, продукту потрібна поміркованість. Надмірність навіть у разі фруктів призводить до негативних наслідків. Тому важливо пам’ятати, що фруктовий перекус не передбачає вживання яблук або апельсинів кілограмами.

І ще одна деталь. При виборі фруктів для перекусу часто звертається увага на вміст в них вітамінів. Здавалося б, чим їх більше, тим краще. Тільки не при виборі продуктів для вечірнього перекусу при схудненні! У цьому випадку кількість вітамінів зовсім не так важливо — куди важливіше калорійність. А оскільки саме вона дає відчуття ситості, необхідно зуміти знайти ту золоту середину між голодом і вживанням зайвих калорій.

Будь-яка дієта повинна бути комфортною. Неможливо стабільно скидати вагу, відчуваючи в процесі схуднення суттєві незручності. У цьому випадку результат, навіть якщо він буде значним, виявиться короткочасним. Кілограми повернуться, і — що ще гірше — повернуться з «привесом». Тому, вирішуючи будь-яке питання, що стосується дієти (у тому числі включення фруктів у вечірній прийом їжі), слід орієнтуватися на відчуття комфорту після їжі. Відсутність гострого почуття голоду, гарний настрій і легкий сон — кращі показники того, що все зроблено правильно.

Залишити коментар