Гумовий джгут для тренувань і вправ

Гумовий джгут для тренувань – це не новомодне пристосування, а досить старий тренажер у вдосконаленому вигляді. Сьогодні такі шкільну форму можна придбати практично в кожному магазині спортивних товарів. Як правильно вибрати палять? Що означає його колір? Яким чином з ним тренуватися? Саме ці питання ми сьогодні і розглянемо.

Гумовий еспандер — корисна річ або чергова пустушка?

Пам’ятаєте, ще в радянські часи для відновлення тяжкохворих лікарі призначали заняття фізкультурою з використанням спеціального еластичного еспандера? Саме він став прототипом для розробки сучасної гумової петлі для тренувань. Сьогодні цей тренажер призначений для виконання трьох основних функцій:

 • накачати м’язи;
 • повернути тіло у форму;
 • відновити тонус тіла.

Якщо ви думаєте, що заняття зі джгутом – це чергове пустощі, поспішаємо вас переконати. В наші дні еластичний еспандер використовують багато професійні спортсмени, а будь-фітнес-тренер скаже вам, що ця річ украй корисна при тренуваннях.

Основні переваги гумового тренажера полягають у наступному:

 • Такі вправи допомагають накачати важкодоступні групи м’язів, які не піддаються розвитку з допомогою звичайних тренажерів.
 • Джгут створює опір для рук і ніг, допомагає привести в тонус м’язи стегон і сідниць.
 • На відміну від вправ з підняттям штанги або гантель, гумові пристосування дають поступове навантаження на всі групи м’язів.
 • Незважаючи на свій кволий зовнішній вигляд, гумова петля не рветься і вважається абсолютно безпечним для людини. Її плавне розтягування, а це дозволяє тренеру регулювати ступінь навантаження, тим самим захищаючи суглоби і зв’язки від перевантажень.
 • Гумова петля допомагає новачкам полегшити навантаження. З її допомогою набагато простіше освоїти правильну техніку віджимання або підтягування на брусах.
 • Силові спортсмени за допомогою цього пристосування обтяжують підйоми штанги без ризику надриву м’язів спини.

Але головне, що при всій користь гумового джгута в якості спортивного снаряду для тренувань не виключається можливість використовувати його і в медичних цілях. Під пильним наглядом багато фахівці допомагають хворим відновитися після важких травм та інсульту.

Чорний, помаранчевий і синій: як правильно підібрати колір?

Якщо ви вже замислюєтеся над придбанням еластичного еспандера, то повинні знати, що вони бувають декількох видів:

 • у формі бинта;
 • у вигляді плоскої стрічки;
 • за типом каната.

Гумовий бинт для тренувань продається не тільки в спеціалізованому магазині, але і в звичайній аптеці. Він має досить низьку вартість і зручний для вправ з упором на коліна, гомілковостопні або ліктьові суглоби. Мінусом такого пристосування вважається той факт, що не можна регулювати рівень навантаження. Щоб створити більш сильний опір, часом доводиться обертати бинт у кілька шарів і регулювати його довжину.

Гумова стрічка і канат для тренувань по своєму функціоналу однакові. Єдина відмінність, мабуть, складає їх зовнішній вигляд. Стрічка плоска, а канат скручений. Обидва варіанти виготовляються з натурального латексу з застосуванням багатошарової технології нанесення гуми.

Крім того, латексна стрічка розрізняється по колірній гамі, і це не маркетинговий хід, а спеціальне маркування:

 • Чорна стрічка призначена для створення опору від 5 до 22 кілограм. Це говорить про те, що для розтягування гуми вам знадобиться докласти зусилля, рівні підйому тяжкості вагою мінімум до 5 кг. По мірі натягу стрічки опір буде збільшуватися, але не переживайте — дійшовши до критичної точки, джгут не лусне, а просто перестане тягнутися.
 • Синя стрічка створить опір від 27 до 68 кілограм. Її рекомендують купувати натренованим спортсменам-силовикам, новачкам більше підійде чорний варіант.
 • Оранжевий еластичний еспандер розпочне свою роботу після додатки тяги дорівнює 30 кілограмів, і досягне свого максимуму при 78 кг.

Звичайно, при бажанні можна знайти і інші моделі з більшим чи меншим опором, однак описані варіанти є найпопулярнішими. Барвистий зовнішній вигляд гумових стрічок буде піднімати вам настрій під час тренування і послужить відмінним стимулом для старанної роботи над собою. Придбати такий товар, безсумнівно, варто, якщо ви націлені мати підтягнуте тіло і пружні м’язи.

Особливості тренувань

Вправ з гумовим джгутом можна підібрати величезна кількість. Для цього на перших порах бажано проконсультуватися з тренером, в подальшому ж можна освоювати нові види, які будуть спрямовані на роботу певної групи м’язів.

Що стосується кріплення самого еспандера, то тут всі варіанти будуть залежати від форми тренування:

 • Якщо це звичайна розминка або фітнес, стрічка використовується як допоміжний засіб. Її натягують на руку або ногу, заводять за шию.
 • Коли ви працюєте зі штангою, накиньте петлю на один кінець бруска, проведіть стрічку під тренажером і зафіксуйте другий кінець на протилежній частині штанги.
 • Якщо в якості основного обладнання використовуються турнік або бруси, тоді джгут рекомендують фіксувати з обох сторін у вигляді петлі. Таке кріплення дозволяє надійно зафіксувати еспандер і гарантує, що ви не впадете при виконанні вправ.

При будь-яких тренуваннях пам’ятайте, що правильне і надійне кріплення – це ваша основна страховка. Тільки так ви можете гарантувати собі безпеку.

Щоб добре виглядати, мати підтягнуті форми, пружні сідниці і гарний прес, звичайно ж, потрібно займатися спортом. Однак багато людей уникають тренувань лише тому, що вважають їх нудним і рутинним заняттям. З яскравими гумовими джгутами різноманітних форм і розмірів ваші тренування будуть проходити на одному диханні, а настрій залишатися на найвищому рівні навіть тоді, коли тіло вичавлена, як лимон.

Залишити коментар