Грудний голос і вправи для нього

Людський голос є свого роду музичним інструментом. Частина цього інструменту дана нам від природи, але налаштувати його на оптимальну функціональність можна шляхом вправ і тренувань.

Не тільки співаки, актори та викладачі повинні володіти гарним впевненим голосом, з’являється все більше і більше професій, представники яких також повинні мати гарне звучання. Тому люди хочуть вивчати техніку народження звуку, знати його основні принципи і вправи для його розвитку.

Правильне дихання під час мовлення повинно бути діафрагмальний. Коли ми вдихаємо, повітря рівномірно розширює грудну клітку при підтримці діафрагми.

У разі нерухомості діафрагми, виникає поверхневе дихання, при якому не може бути використана вся поверхня легенів.

Які органи задіяні у формуванні звуку

Голосовий апарат складається з команди органів, які взаємодіють між собою, формуючи мова або спів. Цей процес контролюється нервовою системою, яка координує і гармонізує його.

Існують три центри, які сприяють утворенню звуку:

 • легкі, які забезпечують подачу повітря, необхідного для вимовляння звуків;
 • м’язи грудної клітки і черевної порожнини, які беруть участь у створенні повітряного потоку;
 • фонетичний апарат (це вокальний орган), який розташований в гортані.

Завданням цієї частини мовної системи є створення звукової хвилі або фонації. Гортань починає формуватися в утробі матері. Коли ми приходимо в цей світ, ми вже маємо сформований голосовий апарат, який розвиваємо на основі рефлексів. Гортань служить для дихання.

В рамках цієї системи слух є наглядовим органом, який відповідає за одержання та поставку в кору головного мозку відповідних звукових сигналів, завдяки чому ми можемо їх контролювати і впливати на вокализацию.

Для правильної мови і співу необхідно гармонійна співпраця всіх органів. Неправильні дії лише одного, тягнуть за собою інші порушення. Для всього цього механізму необхідний імпульс від мозку. Саме він контролює напругу зв’язок, що впливає на грудний голос.

Робота по вдосконаленню звуку включає:

 • вправи;
 • необхідність змінити негативні звички;
 • фіксовану поставу;
 • спосіб дихання;
 • спосіб витягу звуку.

Як правильно розвинути грудний голос?

Це не вимагає великої фізичної сили. Для цього треба свідомо контролювати дихальну функцію. Для того щоб продовжити фази видиху, під час яких і відбувається процес вилучення звуку, необхідно навчитися дихати в цілому, задіявши діафрагму. Завдяки цьому наша мова стає красивою і резонансною.

Правильне положення тіла та голови

Також важливим є положення тіла. Воно повинно бути досить прямим і розслабленим. Сутулитися під час розмови не можна, це впливає на погіршення дихальної функції, а надмірно вертикальне положення несприятливо збільшує м’язову напругу.

Не менш важливим є вміння тримати голову, тому що це впливає на положення гортані під час розмови. Надмірне висунення голови вперед, назад або нахил убік негативно впливають на функцію гортані.

Сильний і звучний грудної звук проводиться за допомогою нормальної роботи діафрагми, нашої головного дихального м’яза. Для того щоб добре говорити грудним голосом, ви повинні відмінно дихати, заповнюючи всі легені повітрям.

Чому жінки мають проблеми з грудним звучанням? Навіть маленькі дівчатка часто чують, що треба втягувати живіт, щоб він не стирчав.

Це сприяє напруженості в цій частині тіла, м’язи живота знерухомлені і як результат – з’являється більше скуте дихання. Чи можна це змінити? Логопеди і фахівці підкреслюють, що багато жінок мають тихий голос, невпевнений і трепетний. Тому треба проводити вправи, щоб поліпшити звук, резонанс і силу, запобігти захворювання вокального органу.

Вправи для розвитку грудного голосу

Насамперед, ви повинні знати свій власний голос. Більшість з нас, почувши свій голос в записі, переживають почуття подиву, нам здається, що він звучить дивно. Почніть з запису і прослуховування свого звучання. Вивчаючи його вокальний діапазон і тон, ми можемо експериментувати. Направляючи звук з грудей і живота, ми отримаємо низький голос, важкий оксамитовий.

Експериментуючи, ми отримаємо різні варіанти звучання, в тому числі дзвінкий голос, більш гострий.

 1. Ежедневно вранці варто робити вправи у вигляді ледачого позіхання, який працює на розвиток дихання і розслаблення м’язів;
 2. Інше, не менш приємне вправа, щоб розвинути голос, це подути на пір’я. Можна собі уявити. Ми повинні дути досить довго, щоб перо зависло в повітрі, і не падало на підлогу. Завдяки цьому, ми можемо стимулювати роботу ребер і діафрагму. Діафрагма, м’язи грудної та поперекової частини спини – це наша підтримка. Нижня щелепу, горло і шия, руки і груди, спина не повинні бути скуті. Без їх релаксації, не вийде красивого природного грудного голосу;
 3. Якщо горло м’яке, розслаблені щелепи, також плечі, м’язи діафрагми і нижня частина спини вільні, дихання буде спокійне і глибоке. Треба практикувати дихання в такому стані релаксації, спокою, коли фази вдиху і видиху тривалі. Краще лягти на спину, покласти на груди предмет і дихати глибоко, стежачи за тим, щоб грудна клітка з предметом піднімалася вгору;
 4. Поліпшення дихання повинно супроводжуватися подовженням фази видиху, це залежить від правильної респіраторної підтримки. Зробіть глибокий вдих діафрагмою, а потім, робіть видих і протяжно вимовляєте букву «З», при цьому повітря, що випускається, буде
  дозувати. Намагайтеся зберегти положення грудей при видиху таким, яким воно було при вдиху.

Вправи для ясності мови

 1. Гучне муркотання з фокусуванням уваги на почутті коливань в носовій порожнині під час резонансу звуку;
 2. Покладіть руки на діафрагму і дихайте, одночасно вимовляючи звуки «А», «О», «У», «Е». Якщо грудна клітка вібрує, значить, грудний голос у вас добре розвинений. Якщо вібрації немає, то ваш грудний резонатор не працює, ви вимовляєте звуки не грудним голосом;
 3. Для речі дуже важливі фізичні вправи, спрямовані на те, щоб продовжити фазу видиху. Монотонно, на одному видиху намагаємося вимовити відоме прислів’я або приказку.

Намагайтеся говорити розмірено, не поспішаючи, такий голос буде звучати впевненіше і переконливіше.

Залишити коментар