Грибок на обличчі: як виявити патологію?

Гриби – це найпоширеніші живі організми на землі, які приносять людині не тільки користь, але і шкоду. Вченими доведено, що грибок на шкірі викликається дерматофітами, які беруть участь у розкладанні пір’я птахів або шерсті тварин.

Що собою являє грибок?

Приблизно 30 мільйонів бактерій, грибків і вірусів, які не тільки викликають хвороби, але і переробляють продукти розпаду, наприклад, відмираючі лусочки шкіри, живуть на шкірі людини.

Поява грибкових уражень провокує достатню кількість факторів, починаючи від віку людини і закінчуючи його смаковими пристрастями.

Всі люди є не тільки носіями грибків, але і досить часто взаємодіють з ними в побуті. «Воротами» для захворювання стають уражені ділянки шкіри – мозолі, подряпини, тріщини. Проникаючи через шкірний покрив, грибок починає рости, здійснюючи присущуюю йому руйнівну діяльність.

Іноді грибок може бути у вагітних жінок, а також жінок у період менопаузи, коли відбуваються гормональні зміни в організмі. Підвищена пітливість провокує розвиток грибка.

Неухильно виконуються правила особистої гігієни, навпаки, знижують ймовірність його поширення. Крім того, розвиток інфекції на шкірі провокується надмірним вживанням солодкої їжі або неконтрольованим прийомом антибактеріальних засобів, що руйнують природну мікрофлору.

Грибок диференціюють на 3 групи:

  • кератомикозы відносяться до лишайниками і вузловий трихоспории;
  • найпоширенішими є дерматомікози, які часто виникають на внутрішніх, і слизових статевих органах;
  • рідше зустрічаються системні мікози, які можуть вражати внутрішні органи людини і провокувати серйозні захворювання.

Може грибок бути на обличчі? На жаль, так. При виникненні грибка на обличчі з’являються лишай, рубромікоз, фавус, що характеризуються проявом жовтого відтінку або рожевих плям. Дрібні вогнища можуть зливатися в одне велике пляма. Хворі скаржаться на свербіж.

Якими бувають симптоми грибка на шкірі обличчя?

Хоча грибок на обличчі розташовується на поверхні епідермісу, його лікування може тривати кілька місяців. Проникнення сонячних променів у шкіру може сприяти появі білих плям.

Інфікування грибком шкіри, викликане трихофитией, супроводжується невеликими цятками овальної форми з валиками по краях.

Крім плями виникають дрібні бульбашки з скоринкою в центрі, призводять до лущення. В результаті може утворитися хронічна трихофітія, і проявиться грибок синього кольору з розмитими границями, що викликає свербіж. Нерідко на шкірі вже після лікування можуть залишитися плями і рубчики.

Хвороба може проявлятися зміною кольору шкіри, випаданням волосся і ламкість нігтів, проявом слабкості, погіршенням загального самопочуття. Особливо багато проблем доставляє грибок на шкірі обличчя. Визначається він за такими ознаками, як почервоніння, лущення, свербіж.

В залежності від виду грибка зовнішні прояви можуть відрізнятися. Правильне лікування можна призначити тільки після правильної діагностики.

Інші симптоми, що супроводжують грибкові інфекції, викликані хронічними хворобами, такими як патології шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, проблеми судин.

Способи лікування грибка на обличчі

Необхідний курс лікування в даному випадку можуть призначати тільки досвідчені дерматологи. Самолікуванням займатися не рекомендується. Зазвичай лікування починається з прийому вітамінів, потім, проводиться симптоматична терапія.

Радячи, як потрібно лікувати грибок на обличчі, лікарі призначають спеціальні мазі і креми, а також виписують пребіотики, що сприяють формуванню нормальної мікрофлори кишечника.

Сучасні засоби для лікування грибкових захворювань розроблені з урахуванням можливого негативного впливу на стан внутрішнього організму, і тому практично не викликають побічних ефектів. Ліки випускаються у вигляді таблеток, також рекомендується мазь. Кращий ефект буде, якщо лікувати хворобу як зовнішнім, так і внутрішнім методом.

Серед народної медицини можна виділити корисні властивості ромашки та календули для зменшення запалення шкіри.

Залишити коментар