Грань між дружбою і любов’ю: як не зіпсувати відносини з дорогою людиною?

Що між вами? Любов чи дружба? У чому їх різниця? Такі банальні питання задають люди, які зіткнулися з невизначеністю у відносинах. Спроба знайти відмінності між панибратством і романтичністю іноді може заплутати навіть самі філософські уми.

Давайте і ми спробуємо визначити, у чому відмінність і схожість цих двох настільки схожих, але зовсім різних понять?

Можна сміливо стверджувати одне, що дружба без кохання може існувати, а любов без дружби – ніяк. Дружба частіше народжує любов і пристрасть, а щира любов завжди містить дружні нотки.

Більш детально давайте розбиратися далі.

Прихильність, панібратство, симпатія, романтичність, пристрасть, приятелювання – це складові елементи взаємовідносин між чоловіком і жінкою.

Ніколи ще ця зв’язок не була легкою в розумінні і бездоганною в перебігу. І тільки з досвідом, обпікаючись і стаючи на життєві граблі, кожен з нас в кінці кінців знаходить ту людину, з яким простіше і легше йти по життю.

Як же відрізнити дружбу від любові?

Дружба – це скоріше душевні стосунки між людьми, що базуються на взаємному інтересі один до одного: світосприйняття, спільних інтересах, цінностях і думках. Формула любовної зв’язку – сексуальний потяг, помножене на дружбу. Все, звичайно ж, просто на словах, але на ділі не завжди безхмарно.

Любов – це не просто побутові стосунки між людьми, це емоційна і фізична зв’язок між чоловіком і жінкою, над якою доводиться щодня копітко трудитися, щоб не втратити інтерес один до одного.

Чи може дружба перерости в любов?

Така наукова дисципліна, як психологія, вважає, що приятелювання між хлопцем і дівчиною є штучною різновидом відносин. Подібна зв’язок може існувати тривалий час тільки за умови існування між ними симпатії, а також при наявності бар’єрів до того, щоб молоді люди стали коханцями.

Тим не менше, найбільш благополучні та міцні шлюби виникають, коли з приятельських відносин ростуть пристрасні і романтичні. Спільні інтереси, спільне проведення часу, вирішення якихось загальних ситуацій можуть сильніше зблизити друзів. Тоді, побачивши і оцінивши один одного у справі, перевіривши відносини на людську міцність, легше будувати спільне життя, додаючи в неї ласкаві і дбайливі моменти.

І тут-то справжня дружба перетікає у потяг, а потім переростає у взаємну справжню любов. Історія знає безліч романтичних відносин, які починалися між двома хорошими друзями.

Грань між дружбою і коханням

Спілкуючись з хлопцем, ви вже спочатку визначили той рівень відносин, який прийнятний саме вам.

Якщо є симпатія, ви флиртуете і заигрываете, вдаєтеся до інших «жіночих штучок і хитрощів», якщо зацікавлені виключно в приятелювання , то прояви будуть іншими.

Але як дізнатися про почуття другої людини?

Тут не залізеш в чужу голову і не запитаєш безпосередньо. А вам не хочеться псувати з ним стосунки або поранити його серце, якщо він вам не байдужий. Або навпаки, необхідно завоювати його симпатію і перевести спілкування в любовне русло.

Як же визначити: товаришує чи любить?

Насправді, між душевними прихильністю і панибратством є дуже багато спільного, але є й відмінності. Щоб надалі зрозуміти, чим відрізняється любов від дружби, давайте розглянемо покроково спільності і відмінності цих понять.

Подібності:

  • у вас багато спільного, вам комфортно і весело разом. Будь-яка тема для розмови для вас не проблема, а секретів між вами не існує;
  • сварки ніяк не руйнують ваші відносини. І в першому і в другому випадку, навіть образившись один на одного, ви будете шукати способи помиритися, будете нудьгувати і сумувати, як ніби життя втратило сенс;
  • ні один, ні кохана людина ніколи не залишать в біді і не зрадять. Якщо ви підійдете з якоюсь проблемою, вас вислухають і дадуть пораду, утрут сльози і допоможуть справитися з труднощами;
  • якщо ви зіткнетеся з насмішками і нападками з боку, тоді близькі люди встануть на ваш захист, навіть якщо ви самі були в чомусь не праві;
  • вас приймають такою, яка ви є, прощаючи всі недоліки, адже ваші внутрішні якості і роблять вас тієї, хто ви є насправді.

Приятельство відрізняється від кохання:

  • коли ви любите, то намагаєтеся не розлучатися, і довга розлука завжди емоційно важка для обох партнерів. В дружбі все набагато простіше: ви знаєте напевно, що буде зустріч, все стане на круги своя і ніякі обставини не зашкодять вашим відносинам;
  • якщо хтось фліртує з вашим другом, ви неодмінно за нього порадієте, поділіться слушною порадою або відпустіть на його адресу парочку приятельських шпильок. Але якщо хтось дозволив флірт з вашим коханою людиною, це навряд чи вас порадує, а швидше всього, виведе з себе і викличе ревнощі, навіть не дивлячись на те, що ви чудово впевнені в тому, що є єдиною і неповторною для вашого партнера;
  • коли ми дружимо з людиною, нас охоплює думка, що ми знайшли брата, що це ніби твоє відображення. У любові твій партнер, друга половинка, частина тебе, без якої тобі нестерпно важко.
  • у любові людина охоплений нестримним вулканом пристрастей, в той час як дружні стосунки менш емоційні.

Можлива дружба після кохання?

«Давай залишимося друзями!» – так найчастіше закінчуються минулі любовні відносини. Що це – фінальна крапка або дійсне прагнення перенаправити відносини на інший рівень?

Звичайно ж, якщо після розставання ніхто не ображений, чому б не дружити?

Просто склалося так, що ви не підходите один одному для спільного життя, однак загальні інтереси і захоплення, схожі погляди на життя, спільна робота і спільні друзі дозволяють вам разом весело проводити час. Але і в цій делікатній справі є свої підводні камені.

Ви ж не збираєтеся залишатися одинаками і повністю зануритися вже в дружні взаємини?

Ваш майбутній партнер навряд чи оцінить таку відданість колишньому коханцеві. Швидше за все, ви залишитеся друзями виключно на словах: пару коментарів у соцмережах, кілька разів на рік привітання зі святами.

Якщо ж сценарій фіналу вашого розставання спочатку був іншим: образа, ненависть, смуток, відчай, самотність, байдужість, тоді, звичайно, ні про яку дружбу мова йти не може.

Пам’ятайте, від минулого пристрасті врятує тільки майбутня романтична і ніжна прихильність. Тому не вішайте ніс і озирніться навколо: можливо, зовсім поруч знаходиться той, хто шукає з вами зустрічі і вважає самим чудовим людиною в світі.

Залишити коментар