Готуємося до третіх пологів: терміни, провісники, відновлення

Зважитися на третю дитину може далеко не кожна матуся. Багатодітні сім’ї все рідше зустрічаються в сучасному суспільстві. Причин цьому багато – сучасні методи контрацепції дозволяють регулювати народжуваність, ефективні способи переривання вагітностей у разі необхідності.

Втім, навіть певне бажання мати ще одну дитину ставиться під сумнів через сучасної економічної нестабільності. Ось чому двоє дітей сьогодні вважаються оптимальним кількістю нащадків.

І все ж, якщо жінка вирішила піти на треті пологи, то вона повинна розуміти як всі позитивні моменти цієї події, так і можливі ризики. Приміром, досвід народження двох попередніх дітей, безсумнівно, допоможе майбутній багатодітній мамі. Але їй також слід знати, в яких випадках все може піти не за планом.

Особливості третіх пологів і підготовки до них

Народження третьої дитини пройде без проблем, якщо до них належним чином підготуватися.

У першу чергу, зверніть увагу на свій фізичний стан і можливості пройдіть такі етапи:

 • краще всього, якщо третій малюк буде заплановано. Тоді перед зачаттям обоє батьків встигнуть пройти необхідне медичне обстеження, щоб виключити можливі ризики;
 • багато жінок з віком набирають вагу і до моменту виношування третьої дитини можуть мати слабкі м’язи матки і преса. Буде чудово, якщо ви попрацюєте над своєю фігурою, а в період вагітності будете адекватно харчуватися і стежити за собою;
 • існують спеціальні вправи для розслаблення м’язів піхви. Варто час від часу їх виконувати;
 • збалансоване харчування, засноване тільки на корисних продуктах, має стати одним з головних принципів під час вагітності;
 • подбайте про те, щоб в організмі було достатньо кальцію. Незайвим буде пропити вітамінні комплекси з його змістом, щоб кістки були досить міцними на момент пологів;
 • дотримуйтеся активного способу життя, займайтеся плаванням і гімнастикою, гуляйте на свіжому повітрі.

Пам’ятайте про те, що в останній місяць перед народженням дитини готуватися вже марно. Не втрачайте час підготовки – воно повинне початися з моменту зачаття або навіть до нього.

Психологічний аспект надзвичайно важливий. Навіть якщо ваш попередній досвід з іншими дітьми мав негативні сторони, постарайтеся забути про це і налаштуватися на безболісне народження малюка. Балуйте себе улюбленими заняттями, більше відпочивайте і перекладіть деякі турботи на членів сім’ї. Також важливо підготувати старших дітей до появи нового братика або сестрички.

На яких термінах проходять треті пологи

Яка б не була статистика, кожен окремий випадок індивідуальний. Але все ж будь-якій жінці, яка зважилася стати матір’ю втретє, варто знати, що найчастіше народжують набагато раніше, ніж у попередніх випадках. Так, якщо перший малюк зазвичай народжується на 40 тижні, то строк з третім малюком може бути дорівнює 37-38 тижнях вагітності.

Звичайно, статистика умовна, але все ж матусям варто бути готовими, що малюк попроситься назовні на пару тижнів раніше передбачуваної дати.

Ось чому бажано мати належний психологічний настрій вже на терміні 37 тижнів, щоб поява нового синочка чи донечки не стало несподіванкою.

Провісники при третє пологах

Раз вже терміни появи чергового поповнення в сімействі трохи непередбачувані, то хвилювання навіть досвідченої жінки цілком виправдано. Ось чому перші провісники повинні направити вас прямо в пологовий будинок. І навіть якщо занепокоєння виявилося неправдивим, малюк ризикує з’явитися на світло вдома або, що гірше, абсолютно не призначених для цього місцях.

Початкові етапи родового процесу можуть виглядати таким чином:

 • зниження ваги;
 • опущення живота;
 • зниження рухової активності плода;
 • випинання пупка;
 • полегшення дихання;
 • поява синдрому «гніздування»;
 • відчуття дискомфорту в крижовому та поперековому відділі;
 • помилкові перейми, зазвичай проявляються за 3-4 дні до народження дитини.

В цілому перераховані провісники мало відрізняються від попередніх ознак розродження. Головна відмінність може полягати в терміни, адже в третій раз вам доведеться фіксувати провісники трохи раніше звичайного.

Треті пологи – які вони?

Кожної майбутньої багатодітної матусі варто заздалегідь ознайомитися з тим, як проходять треті пологи і як реагувати на різних етапах народження малюка.

Перший етап може мати деякі ускладнення, тому важливо вчасно подбати про відповідні заходи в силу таких особливостей:

 • розтягнутість м’язів преса і матки у жінок, які народжують в третій раз;
 • висока ймовірність настання вторинної слабкості пологової діяльності;
 • менш інтенсивні перейми, ослаблення потуг.

Також нерідко таким жінкам доводиться стимулювати пологи додатково за допомогою медикаментозних препаратів, а то і зовсім застосовувати кесарів розтин.

Згідно зі статистикою, подібний результат мають 35% випадків.

Щоб належним чином підготувати організм і попередити ускладнення, варто систематично виконувати вправи Кегеля, збалансовано харчуватися і дотримувати режим відпочинку.

Відділення плаценти у випадку з третіми за ліком пологами часто супроводжується більш хворобливими відчуттями, ніж у попередніх випадках.

Серед причин такої хворобливості виділяють:

 • розтягнуті м’яз матки і погане їх скорочення;
 • різноманітні патології, начебто міоми матки, поліпів тощо;
 • може утворитися кровотеча;
 • висока ймовірність анемії та зниження тиску.

Насправді у деяких жінок треті пологи протікають набагато легше попередніх. Якщо майбутній мамі не більше 35 років і у неї відмінне здоров’я, ймовірність легкого родового процесу дуже велика.

В іншому важливо враховувати всі можливі ускладнення, що вчасно попередити їх.

Залишити коментар