Гортензія: все про догляд за цією квіткою

Ті люди, у яких є свій приватний будинок, намагаються посадити на ділянці не тільки корисні рослини, наприклад, моркву, буряк, картоплю і т. д., але і квіточки. Останнім часом все більше садівників вибирають для посадки квіти гортензії.

Ці багаторічники-напівчагарники радують своїх власників великою палітрою відтінків і красою. Діаметр суцвіття у гортензії може досягати 35 см і виглядає досить переконливо. А щоб це декоративна рослина прижилася на вашій ділянці, важливо організувати за ним належний догляд.

Квітка гортензія: його значення

У кожної рослини існує своє таємне значення, відоме лише тим людям, які цим цікавляться всерйоз. Так при створенні букетів флористи намагаються поєднувати квіточки, які підходять один одному за призначенням, а також спираються на інформацію про те, на яке торжество замовлена дана композиція.

Гортензія інтерпретується по-різному. Наприклад, в деяких джерелах цей прекрасний квітка уособлює щирі почуття, надію і віру, а в інших книгах значиться, що гортензія – символ байдужості і холодності.

Правила посадки

Так як гортензія – це напівчагарник, то найбільш поширений спосіб розмноження – живцювання. Для того щоб провести процедуру обрізання дуже важливо вибрати правильний час, ідеальним періодом для таких робіт вважається кінець червня – початок липня.

При обрізанні потрібно бути вкрай уважними і видаляти лише зелені пагони, чіпати здерев’янілі порослі не можна. Для подальшого розмноження оптимальний розмір хвостика – 12 см, з нього видаляються всі листочки, залишається тільки пара здорових нирок.

Обрізаний втеча потрібно помістити в горщик з торфом, а зверху насипати шар піску. Особливу увагу варто звернути увагу ось на який момент. Кінчик живця має бути тільки поміщений в пісок і не стикатися з нижнім шаром (торфом).

Над горщиком потрібно створити імпровізовану теплицю і стежити за вологістю в ній. Періодично отсаженный втеча потрібно обприскувати і провітрювати. Посадка живців у відкритий грунт проводиться тільки наступної весни.

Звичайно, такий спосіб розсадження гортензії підійде лише тим людям, у яких декоративне рослини вже є на ділянці.

А ось тим індивідам, які тільки планують посадити довголітні рослина, доведеться вдатися до інших способів:

  • придбати вже готовий держак;
  • виростити розсаду самостійно.

Правда, виростити розсаду не так вже й просто. Для цього потрібно десь добути два різностатевих квітки і провести запилення, маніпуляція проробляється вкрай обережно з допомогою пензлика. Насіння з’являються не раніше, ніж через 60 днів. Після чого їх висаджують у горщики на вікні, а в квітні у відкритий грунт. Але все це дуже складно для людей, які мають мало досвіду в справі садівництва, тому простіше всього все-таки купити готові живці або чагарники.

Поради з висадки рослини:

  • у ґрунт, де згодом буде «жити» гортензія додаються добрива. Для цієї мети підійде гній упереміш з кістковим борошном або спеціальна квіткова підживлення;
  • вийміть з горщика торф’яної ком і помістіть його в заздалегідь підготовлену лунку;
  • присипте ямку землею і трохи утрамбуйте;
  • ретельно полийте рослину водою.

Говоримо про догляд

Щоб ваша квіточка радував око і серце, його потрібно поливати, часто і багато. Підживлювати гортензію водою потрібно з такою періодичністю, щоб грунт навколо постійно була зволожена. Це має велике значення.

Знавці рекомендують використовувати спеціальний гідрогель для поливу. Він продається у вигляді порошку, розведеного водою. Гідрогель розташована по колу, змішується з грунтом і допомагає утримувати вологу, живлячи кореневу систему.

Не знайдете гідрогелю, використовуйте мох, його можна набрати в лісі або придбати в спеціалізованому магазині.

Щоб ваш улюблений чагарник не замерз взимку, слід замульчувати грунт. Для цього використовують свіжу або суху травичку, розклавши її на 5-10 см далі стебел.

Коли гортензія закінчить своє цвітіння, її обов’язково підрізають. При цьому видаляються тьмяне шапки, а листочки і стебла залишаються.

Не варто забувати і про своєчасну підгодівлі квітки (оптимально три рази в рік: квітень, червень і вересень). Для цієї мети підійде слабкий розчин марганцівки і лимонна вода.

Як бачите, організувати правильну посадку і догляд за квіткою гортензії не так вже й складно. Зате приклавши трохи зусиль, вийде насолодитися красою прекрасної рослини.

Трохи корисної інформації

Погортавши трохи форуми садівників, можна натрапити на дуже популярний питання: «Чому моя гортензія цвіте зеленими квітами, якщо куплена рожева/синя/ біла і т. д.?». Така метаморфоза відбувається з рослиною в залежності від грунту, на якому вона росте, а також від добрив. Цей напівчагарник любить кислий грунт, пам’ятайте це.

А щоб ваші рослини мали суцвіття красивого відтінку, їх потрібно правильно підживлювати. Щоб перетворити квіточки в блакитний колір, поливайте чагарники 14 днів галуном і побачите, які метаморфози произойду з забарвленням суцвіть.

Нерідко господарі помічають на своєму красивому рослині, вірніше на його листочках, точки коричневого кольору, схожі на іржу. Це явище викликане шкідливим грибком, який провокує висихання листочків і їх опадання. Побачивши таке неподобство у себе на чагарнику, потрібно терміново проводити заходи боротьби з іржею на квітах садової гортензії.

Боротьба з іржею проводиться так:

  • опале листя потрібно зібрати в одну купу і спалити;
  • якщо рослина сильно уражена, то без обприскування не обійтися. Препарати можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Надалі потрібно стежити за станом чагарнику і при необхідності проводити профілактичні заходи.

Сьогодні ви дізналися про висадку та догляд за садовими гортензією, з’ясували, чому вона іноді прикрашає себе зеленими квіточками, як впоратися з грибком та іншу корисну інформацію. Якщо правильно піклується про чагарнику, то цвітіння гортензії буде радувати око своїм зовнішнім виглядом, не бійтеся труднощів. Удачі!

Залишити коментар